Księżna Meghan
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Meghan Markle pierwszy raz publicznie od smutnych wieści o poronieniu

Zabrała głos w ważnej sprawie na antenie CNN

Redakcja VIVA! 15 grudnia 2020 16:00
Księżna Meghan
Fot. Getty Images

W listopadzie świat obiegła smutna informacja o poronieniu Meghan Markle. Księżna Sussex zdobyła się na to odważne wyznanie w autorskim felietonie, który ukazał się na łamach The New York Times. Natomiast w niedzielę, 13 grudnia niespodziewanie pojawiła się na antenie CNN w ramach corocznego programu specjalnego CNN Heroes. Meghan Markle zabrała głos w niezwykle istotnej społecznie kwestii. Jest to jej pierwsze publiczne wystąpienie od publikacji pamiętnego felietonu.  

Meghan Markle pierwszy raz publicznie od ogłoszenia smutnych wieści

W lipcu tego roku księżna Meghan straciła ciążę. Cztery miesiące później zdobyła się na intymne wyznanie na łamach amerykańskiego dziennika The New York Times. „Wiedziałam, że trzymając w ramionach moje pierworodne dziecko, właśnie straciłam drugie”, napisała w poruszającym felietonie. Informacja ta wstrząsnęła całym światem. Sympatycy brytyjskiej rodziny królewskiej ze zniecierpliwieniem oczekiwali na kolejne publiczne wystąpienie Meghan Markle. Nastąpiło to niespełna miesiąc później.

Amerykańska stacja telewizyjna CNN wyemitowała w niedzielę tegoroczną edycję programu specjalnego poświęconego wybitnym jednostkom, które odznaczyły się pomocą humanitarną oraz w nadzwyczajny sposób wpłynęły na poprawę bytu danej społeczności. Niespodziewanym gościem programu CNN Heroes: An All-Star Tribute okazała się w tym roku Meghan Markle, która zabrała głos w niezwykle istotnej społecznie kwestii. 

Żona księcia Harry'ego dziękowała osobom, które działają na rzecz pomocy innym w dobie pandemii COVID-19. Pracowników służb publicznych, personel medyczny, wolontariuszy, jak i każdego, kto zdecydował się podać w tym trudnym czasie pomocną dłoń nazwała „cichymi bohaterami”. 

„Dziś celebrujemy tych cichych bohaterów, z których część znam, a innych z daleka oklaskujemy”.

„Zbyt wielu musiało stawić czoła bolesnemu pytaniu. W jaki sposób nakarmię rodzinę? Ale w obliczu tak smutnej rzeczywistości zobaczyliśmy siłę ludzkiego ducha. (...) Zobaczyliśmy dobro w ludziach, naszych sąsiadach i całych społecznościach, jednoczących się, by powiedzieć, że nie będą stać bezczynnie, gdy sąsiedzi głodują”, kontynuowała swoją wypowiedź Meghan Markle. Poruszające przemówienie żony księcia Harry'ego zostało nagrane najprawdopodobniej w ogrodzie ich kalifornijskiej posiadłości.  

Meghan Markle, księżna Meghan, CNN
Fot. CNN/Ferrari Press/East News

Meghan Markle, księżna Meghan, CNN
Fot. CNN/Ferrari Press/East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.