Ślub Meghan i Harry'ego, książę Harry, księżna Meghan, 2018
Fot. REX/Shutterstock/EAST NEWS
O TYM SIĘ MÓWI

Meghan i książę Harry kłamali! Nie pobrali się w sekrecie przed oficjalnym ślubem?

Para wydała oświadczenie

Olga Figaszewska 24 marca 2021 07:41
Ślub Meghan i Harry'ego, książę Harry, księżna Meghan, 2018
Fot. REX/Shutterstock/EAST NEWS

Meghan i Harry w niedawnym wywiadzie u Oprah Winfrey wyznali, że ich prawdziwy ślub odbył się kilka dni przed tym oficjalnym, w którym uczestniczyła rodzina królewska i... cały świat. Media podważały te informacje. Dziennikarze dotarli do aktu małżeństwa Meghan i Harry'ego. W końcu para wydała oświadczenie.

Meghan Markle i książę Harry: kiedy tak naprawdę odbył się ich ślub?

Jednym z sekretów, które Harry i Meghan wyjawili w rozmowie z dziennikarką była data ich prawdziwego ślubu. Podobno zakochani przyrzekali sobie miłość w obecności arcybiskupa Canterbury trzy dni przed „show dla świata”. Meghan i Harry postanowili, że pobiorą się na własnych zasadach.  Na podwórku Pałacu Kensington nie było przy nich żadnych świadków.

ZOBACZ TEŻ: Księżna Meghan od początku manipuluje księciem Harrym? Te zdjęcia mówią same za siebie...

Z kolei oficjalne uroczystości odbyły się 19 maja 2018 roku, a przyglądały się im miliony widzów na całym świecie. To było ogromne przeżycie dla Meghan i Harry’ego.

Pobraliśmy się na trzy dni przed tym ślubem. Nikt tego nie wie. Zadzwoniliśmy do arcybiskupa i powiedzieliśmy: „Zobacz, to będzie spektakl dla świata, a my chcemy naszego związku tylko między nami”. Przysięgi złożyliśmy na naszym podwórku w obecności arcybiskupa Canterbury”, wyznała księżna Sussex w rozmowie z Oprah Winfrey.

Ślub Meghan i Harry'ego, książę Harry, księżna Meghan
Fot. PA Wire/PA Images/EAST NEWS

Meghan Markle i książę Harry wydali oświadczenie w sprawie ślubu

Dla fanów brytyjskiej monarchii to było olbrzymie zaskoczenie. Jednak brytyjskie media nie uwierzyły parze, podkreślając, że to niemożliwe, by ceremonia odbyła się bez obecności świadków. Zgodnie z przepisami Kościoła anglikańskiego, by ślub był ważny, muszą uczestniczyć w nim świadkowie. Dziennikarzom The Sun udało się nawet dobrzeć do aktu małżeństwa Harry’ego i Meghan.

ZOBACZ TAKŻE: Meghan była śledzona przez prywatnego detektywa. Życie księżnej zmieniło się w koszmar

„Zgodnie z aktem małżeństwa ceremonia, którą zobaczyły miliony ludzi na świecie, była tą uznawaną przez Kościół Anglii oraz obowiązujące zapisy prawne. Mogę się jedynie domyślać, że wymienili się przysięgami w obecności arcybiskupa, co jest obecnie modne, ale była to co najwyżej próba generalna”, podkreślał jeden z ekspertów.

Pojawiały się kolejne spekulacje i zarzuty względem książęcej pary Sussex. W końcu zakochani wydali oświadczenie, którym wszystko wyjaśnili. Rzecznik Harry’ego i Meghan przekazał, że wcale nie pobrali się przed 19 maja 2018 roku. „Para złożyła osobiste przysięgi na kilka dni przed oficjalnym ślubem 19 maja”, podano. 

Ślub Meghan i Harry'ego, książę Harry, księżna Meghan, 2018
Fot. PA Wire/PA Images/EAST NEWS

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…