Meghan i Harry tytuły książęce
Fot. Getty Images
króLEWSKIE ŻYCIE

Meghan i Harry stracą książęce tytuły? Brytyjski dwór wywiera presję na królowej

Czy książęca para Sussex straci królewskie powiązania?

Gabriela Czernecka 16 maja 2021 19:53
Meghan i Harry tytuły książęce
Fot. Getty Images

Harry i Meghan zostaną pozbawieni książęcych tytułów? Sytuacja Sussexów z całą rodziną królewską nie wygląda dziś zbyt dobrze. Odkąd Meghan i Harry udzielili wstrząsającego wywiadu amerykańskiej telewizji, książę nie utrzymuje dobrych stosunków z bratem i ojcem. Wygląda na to, że Brytyjczycy również nie są zadowoleni z tego, jak potraktował Windsorów i… domagają się pozbawienia go tytułu księcia! Czy królowa ugnie się pod namowami tłumu? 

Harry i Meghan zostaną pozbawieni książęcych tytułów?

Odkąd Meghan i Harry odeszli z rodziny królewskiej nie milkną echa dotyczące ich dalszej działalności. Początkowo para spędziła kilka miesięcy w zaciszu posiadłości, gdzie wszystko na to wskazuje, skrupulatnie planowała powrót do życia na świeczniku. Para od niedawna udziela wywiadów, chętnie bierze udział w publicznych wystąpieniach, organizuje koncerty, a nawet pisze książki.

Zobacz: Książka Meghan Markle to plagiat? Padają mocne oskarżenia

księżna Meghan, książę Harry tytuły
Fot. Getty Images

Wszystko zaczęło się od wywiadu księżnej Meghan i księcia Harry’ego dla amerykańskiej telewizji, w którym para zarzuciła rodzinie królewskiej brak wsparcia, rasizm i nieodpowiednie traktowanie. Gdy już wydawało się, że najgorsze za Windsorami - rodzina zmierzyła się z okrutnymi oskarżeniami, uporała się ze śmiercią księcia Filipa - Harry postanowił udzielić kolejnego wywiadu. W rozmowie z aktorem Daxem Shepardem znów ponarzekał na temat metod wychowawczych swojego ojca. Jego słowa były wyjątkowo bolesne. Uderzyły bowiem w księcia Filipa. Harry przyznał m.in., że książę Karol nie sprawdzał się w roli ojca, a to przez to, jak sam był wychowany. 

Zobacz także: Książę Filip sprawił, że monarchia była bliżej ludzi. Jego śmierć to koniec pewnej epoki...

Harry nie będzie już księciem?

Według Daily Mail, brytyjski dwór jest oburzony zachowaniem księcia i tym, w jaki sposób po raz kolejny próbuje zniszczyć wizerunek rodziny, do której jeszcze niedawno należał. Odpowiedzialni za tworzenie PR-u monarchii zastanawiają się nad tym, by pozbawić Meghan i Harry’ego tytułów. „Społeczność jest oburzona tym, że zrobił to królowej i księciu Edynburga, który ledwo co znalazł się w grobie. Wciąganie dziadka w te utarczki jest po prostu wstrząsające i pokazuje jego całkowity brak szacunku”, mówi jeden z pracowników rodziny królewskiej w rozmowie z serwisem. 

Zdaniem królewskiego dworu pozbawienie Sussexów książęcych tytułów byłoby po prostu naturalną konsekwencją działań, które podjęli na przestrzeni ostatnich miesięcy: „Książę spędził tak wiele czasu na podkreślaniu, jak to niczym nie różni się ponoć od przeciętnych obywateli i opowiadał o tym, jak wiele krzywdy wyrządziła mu instytucja. Coraz więcej osób jest więc zdania, że jeżeli tak bardzo nienawidzisz monarchii, to nie powinieneś nosić książęcego tytułu”, podaje Daily Mail.

Zobacz również: Gorzkie wyznanie Harry’ego o rodzinie królewskiej: „to mieszanka Truman Show i życia w zoo”

Według informatorów magazynu wystarczyłoby, gdyby Meghan i Harry przestali używać książęcych tytułów. W końcu podobnie postąpiono z tytułem „Jej Książęca Mość”, które są w zawieszeniu - w ten sposób nadal istnieją, ale małżeństwo Sussex nie może z nich korzystać. Tymczasem w tym momencie para zrezygnowała z królewskich obowiązków, ale wciąż tytułuje się księciem i księżną Sussex, czerpiąc z tego korzyści. Czy królowa ugnie się pod naciskami pracowników i zdecyduje się odebrać parze ten przywilej? Czas pokaże...  

Harry, Meghan i królowa
Fot. Getty Images

księżna Meghan, książę Harry
Fot. Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA w rozmowie o rzeczach fundamentalnych: rodzinie, miłości, szczerości, odwadze, dobroci, wyrozumiałości i wolności wyboru. JACEK ROZENEK: jak podniósł się po udarze, dlaczego mówi, że żyje „na potrójnym haju”, i dlaczego nie wierzy już w miłość? ANNA WYSZKONI po pięciu latach przerwy wraca z nową płytą. Nam opowiada, co się z nią wtedy działo. WOJCIECH MANN mówi: „Nie uważam, żebym był nietuzinkowy. Po prostu mi się trochę udało, że trafiłem do radia…”.