Książę Harry i Meghan Markle
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Stanowcza decyzja królowej Elżbiety II. Podjęła ważny krok w sprawie Meghan i Harry'ego!

To z pewnością pokrzyżuje parze plany...

Gabriela Czernecka 19 lutego 2020 13:26
Książę Harry i Meghan Markle
Fot. East News

Książę i księżna Sussex przeznaczyli tysiące funtów na promocję swojej nowej marki Sussex Royal. Małżeństwo od kilku miesięcy intensywnie planowało dalszy kierunek swojego życia, tworząc pod tą nazwą swoje konta na social mediach, fundację, a nawet stronę internetową. Królowa Elżbieta II postanowiła podjąć ważną decyzję i zadecydowała, że para nie ma prawa posługiwać się nazwą "Royal". Co na to Harry i Meghan? Nie będą zadowoleni...

Królowa zakazuje korzystania z nazwy Sussex Royal

Odkąd Meghan i Harry na początku stycznia ogłosili, że zamierzają zrezygnować z pełnienia królewskich funkcji, małżeństwo usunęło się w cień. Nie pojawiają się publicznie, unikają udzielania wywiadów. Niewiele wiadomo także o ich przyszłych projektach. Nieoficjalnie mówi się, że pracują nad własną fundacją i nowymi projektami, które zapewnią im źródło utrzymania. Książęca para musi jednak zmierzyć się teraz z ogromnym wyzwaniem. Zdaniem królowej i starszych członków rodziny królewskiej, Meghan i Harry nie powinni dłużej korzystać z nazwy „Sussex Royal” w swoich projektach. Nie należą już do rodziny królewskiej, więc używanie w nazwie słowa Royal jest po prostu nie na miejscu. 

Sussex Royal marka warta miliony

Niestety, książęca para Sussex wydała tysiące funtów na stworzenie własnej marki sygnowanej nazwą Sussex Royal. Już jakiś czas temu zastrzegli sobie znak towarowy Sussex Royal, a we wniosku wyjaśniającym swoją decyzję wymienili szereg przedmiotów i usług, które mogłyby powstawać pod tą marką. Na liście znalazły się m.in. notatniki, kalendarze, magazyny, pocztówki, książki (Meghan ma na koncie już własną kucharską książkę), ale także materiały promocyjne i kampanijne, prowadzenie zbiórek, odzież (Meghan stworzyła w końcu własną markę ubrań!) oraz usługi z zakresu pomocy społecznej, doradztwo i pomoc prawną czy zajęcia sportowe i wykłady.

Zakaz używania nazwy Sussex Royal pokrzyżuje parze plany. Małżeństwo nie tylko ma takie konto na Instagramie, ale zainwestowało także tysiące funtów w stronę internetową. Brytyjscy dzienikarze zaznaczają, że decyzja została już podjęta przez królową, ale zarówno strona, jak i Instagram pary wciąż pozostał w niezmienionej formie. 

Jak na razie trudno powiedzieć, kiedy para zamierza zmienić nazwę. „Pod wieloma względami było to nieuniknione. Na pewno decyzja królowej jest dla pary trudna, w końcu zainwestowali w nią wiele pieniędzy. Królowa nie miała jednak wyjścia. Oryginalny plan Sussexów by być "półroyalsami", nigdy nie mógł się sprawdzić”, pisze serwis cytując swojeg informatora.

Nieoficjalnie mówi się, że nowa fundacja Meghan i Harry’ego wystartuje już w kwietniu 2020 roku. Małżeństwo już podjęło współpracę z Uniwersytetem Stanford i jak podają brytyjskie media, chcą wzorować się na organizacjach stworzonych m.in. przez małżeństwo Gatesów czy Obamów. Czy właśnie wtedy zdecydują się ogłosić nową nazwę? Pozostaje nam śledzić tę sprawę na bieżąco. Z niecierpliwością czekamy na informację o nowej marce pary!  

Księżna Meghan podczas wizyty w Australii nosi rzeczy australijskich projektantów
Fot. Andrew Parsons / i-Images/i-images/East News

Księżna Meghan podczas wizyty w Australii nosi rzeczy australijskich projektantów
Fot. Reuters POOL/Associated Press/East News

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.