Fot. Adam Golec / Forum
Pożegnanie

Mąż Justyny Kowalczyk nie żyje. Kacper Tekieli zginął w Alpach

Miał 38 lat

Marta Nawacka 18 maja 2023 11:51
Fot. Adam Golec / Forum

W czwartek rano media obiegła tragiczna informacja. Kacper Tekieli, polski wspinacz, a prywatnie mąż Justyny Kowalczyk-Tekieli, zginął w Alpach. Miał zaledwie 38 lat...

Kacper Tekieli nie żyje

W czwartek 18 maja do mediów dotarła tragiczna wiadomość o śmierci polskiego wspinacza, Kacpra Tekielego. Informację tę potwierdził portal dts24.pl. Mężczyzna prywatnie był mężem Justyny Kowalczyk-Tekieli, mistrzyni olimpijskiej. Ostatnie dni spędzał w szwajcarskich Alpach, gdzie zdobywał kolejne szczyty czterotysięczników. 9 maja w mediach społecznościowych informował o wyprawie na Bishorn (4153 m), 11 maja o Weissmies (4017 m) i Lagginhorn (4010 m).

Kacper Tekieli był jednym z czołowych polskich wspinaczy. Przeszedł około 300 dróg wspinaczkowych w Tatrach, w 2020 roku zdobył 14 szczytów Wielkiej Korony Tatr w imponującym czasie 37,5 godziny. W 2021 roku, razem z Piotrem Sułowskim i Maciejem Ciesielskim, dokonał pierwszego zimowego przejścia Expandera, czyli najsłynniejszej tatrzańskiej łańcuchówki, która łączy drogi wspinaczkowe o trudnościach VI–VII- na ścianach Małego Młynarza, Kotła Kazalnicy Mięguszowieckiej, Mnicha i Kościelca. Brał udział w wyprawach w Himalaje, wspinał się w Alpach i wiele razy pokonywał trudne drogi...

Mąż Justyny Kowalczyk zginął w szwajcarskich Alpach, w rejonie Jungfrau, w którym przebywał aktualnie ze swoją rodziną. „Kacper realizował ambitny projekt zdobycia wszystkich 82 czterotysięczników. Niestety wczoraj, 17 maja, spadł podczas zejścia wraz z lawiną (deską śnieżną) na północną stronę góry…”, dowiadujemy się z portalu wspinanie.pl.

Czytaj też: Pasja odebrała mu życie, miał tylko 38 lat. Tak kochali się Justyna Kowalczyk-Tekieli i Kacper Tekieli

Fot. Adam Golec / Forum

Justyna Kowalczyk-Tekieli i Kacper Tekieli, Zakopane, 10.06.2021

Ostatnie zdjęcia męża Justyny Kowalczyk-Tekieli

Po raz ostatni Kacper Tekieli zamieścił post w mediach społecznościowych we wtorek. Był to zdjęcie plecaka na tle gór. W weekend poinformował o zdobyciu Allainhorn (4027 m), Strayhorn (4190 m) i Rimpfishhorn (4199 m). Mąż Justyny Kowalczyk był nie tylko wspinaczem, ale również instruktorem z nadanym przez Polski Związek Alpinizmu tytułem. Góry były jego wielką miłością i pasją.

Pod koniec września 2020 roku Kacper Tekieli i Justyna Kowalczyk-Tekieli wzięli ślub. Po roku para doczekała się synka Hugo. Dwukrotna mistrzyni olimpijska, dwukrotna mistrzyni świata, pięciokrotna medalistka olimpijska, ośmiokrotna medalistka mistrzostw świata, czterokrotna laureatka Pucharu Świata oraz czterokrotna zwyciężczyni Tour de Ski zakończyła swoją karierę w 2018 roku. Towarzyszyła ukochanemu w wyprawie w szwajcarskie Alpy, a zdjęciami dzieliła się w mediach społecznościowych.

Bliskim Kacpra Tekielego składamy najszczersze kondolencje.  

Zobacz także: Olaf Lubaszenko o śmierci mamy: „Miała udar. W szpitalu żegnałem się z nią codziennie”

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.