O TYM SIĘ MÓWI

Tak w 2018 roku wyglądały spotkania z cyklu Masterclass — sztuka konwersacji...

Kto był naszym gościem?

Rafał Kowalski 15 grudnia 2018 14:48

Za nami niesamowity rok! Dlaczego? Przez ostatnie miesiące byliśmy świadkami wspaniałego wydarzenia, jakim jest cykl Masterclass - sztuka konwersacji. W ramach przedsięwzięcia w 2018 roku odbyło się aż 10 spotkań z wyjątkowymi gośćmi! Udział w projekcie zgodzili się wziąć: Andrzej Seweryn, Wojciech Pszoniak, Dominika Kulczyk, Roman Polański, Jerzy Stuhr, Krystyna Janda, Jerzy Bralczyk, Tomasz Kot, Jerzy Buzek i Robert Biedroń. Gospodarzami spotkań byli Małgorzata Domagalik i Mariusz Szczygieł.

Masterclass - sztuka konwersacji udała się dzięki mecenasowi spotkań marce Nespresso. Sponsorami imprezy byli z kolei: Złota 44, Albert Riele, Archidzieło, Restauracja Flaming&Co, Bloom Box, Max Benjamin, Noble Concierge i Steinway&Sons. Jak nasi goście bawili się podczas kolejnych wydarzeń? Zobaczcie zdjęcia w galerii!

Czym jest cykl? Masterclass - sztuka konwersacji

Forma tego przedsięwzięcia to wyjątkowe spotkanie i rozmowa z wybitnymi osobowościami i osobistościami polskiego życia publicznego. Ta toczy się w trakcie kolacji, w której udział bierze tylko 30 osób, a jej atmosfera, klimat tego spotkania i intensywność dysputy, która rozgrywa się między bohaterem wieczoru a prowadzącym, powoduje, że w czasie tych kilku wspólnie spędzonych godzin jej uczestnicy poznają gościa w wielu wymiarach.

Prowadzący rozmowy zaskakują, odkrywają nieznane dotąd meandry życia bohatera. Zmuszają do refleksji, polemiki, uśmiechu, ale bywa, że i wzruszenia. W rezultacie uczestnicy spotkania mają poczucie, że biorą udział w niezwykłym wieczorze, ponieważ poruszane w jego trakcie tematy, wywoływane emocje i uniwersalne treści dotyczą nas wszystkich bez wyjątku. Ale czy nie na tym właśnie polega sztuka konwersacji?

Ten nowy format osobistych, kameralnych rozmów i spotkań przy jednym stole w unikatowej przestrzeni na 50. piętrze apartamentowca Złota 44 to szansa na mały życiowy, szczery spektakl wymiany myśli z drugim człowiekiem. Sama koncepcja spotkań ma na celu przedstawienie ludzi ze świata kultury, nauki, biznesu, polityki w rozmowach z najlepszymi i najbardziej utalentowanymi dziennikarzami w Polsce.

Każde spotkanie zaczyna się od recitalu światowej sławy artysty z impresariatu Stowarzyszenia im. Ludwiga von Beethovena. Po jego wysłuchaniu goście zasiadają przy wspólnym stole do kolacji serwowanej przez najlepszych szefów kuchni. I zaczyna się spektakl niezwykłych rozmów. Po kolacji dla wszystkich gości jest przygotowana sesja portretowa wykonywana przez profesjonalnego fotografa, a w strefie przyjemności czekają coffee pairing z Anną Oleksak, mecenasem Nespresso, i wyrafinowane drinki od Rémy Martin. Na pamiątkę każdego spotkania wręczane są upominki od partnerów cyklu.

Nic nie inspiruje nas tak jak doskonała, szczera, pogłębiona rozmowa. Przy dzisiejszym tempie życia warto dać sobie chwilę wytchnienia i zasiąść do wspólnego stołu z inspirującymi ludźmi, wykwintnym jedzeniem i świadomością, że są wśród nas wybitni, mądrzy ludzie, dzięki którym możemy wiele się nauczyć, dowiedzieć, często również znaleźć motywację. Spotkać w jakimś sensie "w cztery oczy" z drugim człowiekiem.

Spotkania odbywają się dzięki wsparciu: mecenasowi: Nespresso Polska i sponsorom: Albert Riele, Archidzieło, Max Benjamin, restauracjami: Flaming&Co, Plato, Genesis, Ole!, Senses, Prime Cut, partner artystyczny: Steinway & Sons, Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena oraz Noble Concierge. Partnerem produkcji wydarzenia jest agencja Bloom Box. ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Ciąża Małgosi to ukoronowanie tego, o co walczyliśmy”, mówi RADOSŁAW MAJDAN i nie ukrywa, że z powodu epidemii on i jego żona są pełni obaw. LESZEK MILLER z wnuczką MONIKĄ o tym, jak dziś wygląda ich życie po bolesnej stracie syna i ojca. Legendarny aktor WITOLD SADOWY niedawno skończył sto lat i zdobył się na niezwykle szczere wyznanie. „Widziałam, jak czai się śmierć” – ELISABETH REVOL wspomina ostatnie chwile z TOMKIEM MACKIEWICZEM podczas wspinaczki na Nanga Parbat.