Mariusz Czajka
Fot. AKPA
O TYM SIĘ MÓWI

Poruszający apel Mariusza Czajki. Aktor prosi o wsparcie finansowe, żeby pochować matkę

„Praktycznie nie mam dochodów od 10 miesięcy”

Redakcja VIVA! 19 stycznia 2021 08:51
Mariusz Czajka
Fot. AKPA

Mariusz Czajka, znany między innymi z ról w filmie Chłopaki nie płaczą i serialu Na dobre i na złe, a także z przedstawień w teatrze Studio Buffo, zwrócił się do fanów z przejmującym apelem. Jak wyznał aktor, 14 stycznia po długiej chorobie zmarła jego matka. Ze względu na trudności finansowe, z jakimi boryka się od początku epidemii koronawirusa, zmuszony jest prosić o wsparcie.

Mariusz Czajka apeluje do fanów o pomoc finansową

Mariusz Czajka założył zbiórkę na portalu Pomagam.pl. „Dnia 14 stycznia 2021 roku, po długotrwałej chorobie w wieku 81 lat odeszła z tego świata moja mama, Krystyna Maria Teresa Czajka. [...] Praktycznie od urodzenia borykała się z problemami zdrowotnymi. Miała osteoporozę, Parkinsona, nadciśnienie, a na koniec raka płuca. Odeszła we śnie”, napisał.

„[...] aby pochować mamę, muszę mieć 12 tysięcy złotych. ZUS zwraca 4 tysiące złotych, a 8 tysięcy muszę dodać. Jak powszechnie wiadomo, przez pandemię koronawirusa, od marca 2020 roku do dziś teatry są zamknięte. Ja straciłem 138 przedstawień i praktycznie nie mam dochodów od 10 miesięcy. Mama miała emeryturę nauczycielska 1600 zł i nie miała oszczędności. Ja mam same długi i już nie mam skąd pożyczać. Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w pochowaniu mamy”, zaapelował.

„Dostałem 1800 złotych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, 2000 złotych z ZUS i to wszystko na te 10 miesięcy bezrobocia. [...] Jeśli zebrana kwota będzie większa, to będę mógł kupić Mamie i Tacie nową płytę nagrobną, a jeżeli jeszcze coś zostanie, to pozwoli mi to na start z nowym projektem aktorskim w sieci i może zacznę normalnie zarabiać”, tłumaczy aktor na portalu Pomagam.pl.

Zbiórkę wsparło już prawie siedemset osób, udało się uzbierać ponad 30 tysięcy złotych.

Mariuszowi Czajce składamy wyrazy współczucia z powodu straty bliskiej osoby. 

Źródło: Pomagam.pl, Onet, WP

Mariusz Czajka
Fot. POMAGAM.PL

Mariusz Czajka
Fot. AKPA

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.