Mariusz Czajka
Fot. AKPA
O TYM SIĘ MÓWI

Poruszający apel Mariusza Czajki. Aktor prosi o wsparcie finansowe, żeby pochować matkę

„Praktycznie nie mam dochodów od 10 miesięcy”

Redakcja VIVA! 19 stycznia 2021 08:51
Mariusz Czajka
Fot. AKPA

Mariusz Czajka, znany między innymi z ról w filmie Chłopaki nie płaczą i serialu Na dobre i na złe, a także z przedstawień w teatrze Studio Buffo, zwrócił się do fanów z przejmującym apelem. Jak wyznał aktor, 14 stycznia po długiej chorobie zmarła jego matka. Ze względu na trudności finansowe, z jakimi boryka się od początku epidemii koronawirusa, zmuszony jest prosić o wsparcie.

Mariusz Czajka apeluje do fanów o pomoc finansową

Mariusz Czajka założył zbiórkę na portalu Pomagam.pl. „Dnia 14 stycznia 2021 roku, po długotrwałej chorobie w wieku 81 lat odeszła z tego świata moja mama, Krystyna Maria Teresa Czajka. [...] Praktycznie od urodzenia borykała się z problemami zdrowotnymi. Miała osteoporozę, Parkinsona, nadciśnienie, a na koniec raka płuca. Odeszła we śnie”, napisał.

„[...] aby pochować mamę, muszę mieć 12 tysięcy złotych. ZUS zwraca 4 tysiące złotych, a 8 tysięcy muszę dodać. Jak powszechnie wiadomo, przez pandemię koronawirusa, od marca 2020 roku do dziś teatry są zamknięte. Ja straciłem 138 przedstawień i praktycznie nie mam dochodów od 10 miesięcy. Mama miała emeryturę nauczycielska 1600 zł i nie miała oszczędności. Ja mam same długi i już nie mam skąd pożyczać. Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w pochowaniu mamy”, zaapelował.

„Dostałem 1800 złotych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, 2000 złotych z ZUS i to wszystko na te 10 miesięcy bezrobocia. [...] Jeśli zebrana kwota będzie większa, to będę mógł kupić Mamie i Tacie nową płytę nagrobną, a jeżeli jeszcze coś zostanie, to pozwoli mi to na start z nowym projektem aktorskim w sieci i może zacznę normalnie zarabiać”, tłumaczy aktor na portalu Pomagam.pl.

Zbiórkę wsparło już prawie siedemset osób, udało się uzbierać ponad 30 tysięcy złotych.

Mariuszowi Czajce składamy wyrazy współczucia z powodu straty bliskiej osoby. 

Źródło: Pomagam.pl, Onet, WP

Mariusz Czajka
Fot. POMAGAM.PL

Mariusz Czajka
Fot. AKPA

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!