Kamil Durczok, Marianna Dufek-Durczok, żona Kamila Durczoka, Lexus Fashion Night 6 - 2011, 08.03.2011 rok
Fot. TRICOLORS/East News
WSPOMNIENIE

„Tak zapamiętam…" Marianna Dufek żegna byłego męża Kamila Durczoka. Pokazała osobiste zdjęcia  

Była żona zdobyła się na piękny gest

Damian Brillowski 16 listopada 2021 18:00
Kamil Durczok, Marianna Dufek-Durczok, żona Kamila Durczoka, Lexus Fashion Night 6 - 2011, 08.03.2011 rok
Fot. TRICOLORS/East News

Kamil Durczok dał się poznać jako niezwykle profesjonalny i rzetelny dziennikarz. Najpierw prowadził główne wydanie Wiadomości w TVP, a następnie Fakty na antenie TVN. Nigdy nie odpuszczał, zawsze dawał z siebie maksimum. I tego oczekiwał nie tylko od swojego zespołu, ale także od swoich najbliższych. Prywatnie był mężem Marianny Dufek. Para była ze sobą ponad 20 lat, niestety w 2017 roku doszło do rozwodu. W dniu śmierci dziennikarza, była żona upamiętniła go pokazując archiwalne zdjęcia. 

Kamila Durczok zmarł w wieku 53 lat

Kamil Durczok zmarł 16 listopada 2021 roku, miał 53 lat. Tuż przed śmiercią dziennikarz trafił do szpitala w Katowicach. „Pacjent został przyjęty wczoraj o godzinie 13.45 na Izbę Przyjęć, przekazany na oddział Chorób Wewnętrznych, Autoimmunologicznych i Metabolicznych, a następnie przekazany na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im.prof. K. Gibińskiego SUM w Katowicach”, poinformowała w rozmowie z portalem wp.pl rzeczniczka katowickiego szpitala, Joanna Chłądzyńska. Jednocześnie dodała, że główną przyczyną śmierci było „zaostrzenie przewlekłej choroby i zatrzymanie krążenia". Mężczyzna zmarł o godzinie 4:23.

Informację o śmierci dziennikarza potwierdziła również była żona Marianna Dufek, która przyznała, że mimo reanimacji lekarzy, zmarł w szpitalu po długiej walce z chorobą. Śmierć prezentera mocno wstrząsnęła światem mediów. Wielu dziennikarzy i artystów publikuje na swoich profilach w mediach społecznościowych pożegnalne wpisy, wspominając trudne życie Kamila Durczoka. 

Czytaj także: Dziennikarze i artyści żegnają Kamila Durczoka: „Napiszę prawdę, bo nic już mu nie zaszkodzi”

Kamil Durczok, Marianna Dufek-Durczok, żona Kamila Durczoka, Lexus Fashion Night 6 - 2011, 08.03.2011 rok
Fot. TRICOLORS/East News

Kamil Durczok, Marianna Dufek-Durczok, żona Kamila Durczoka, Lexus Fashion Night 6 - 2011, 08.03.2011 rok

Marianna Dufek żegna byłego męża Kamila Durczoka 

Kamil Durczok i Marianna Dufek byli ze sobą związani od 1995 roku aż do 2017 roku. Doczekali się jedynego syna Kamila Juniora, który w tym roku skończył 24 lata. Żona podobnie jak mąż zajmowała się dziennikarstwem. Ostatnio prowadziła autorski program „Portret subiektywny” w TVP Katowice. Ponadto pracuje jako wykładowczyni na Uniwersytecie Śląskim. 

Pomimo że od czterech nie byli już razem, Marianna Dufek postanowiła pożegnać byłego męża za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na swoim profilu na Facebooku umieściła archiwalne fotografie przedstawiające Kamila Durczoka i ją z czasów młodości. Do zdjęć dołączyła krótki podpis: 

„Tak zapamiętam. Odpoczywaj spokojnie”.

Kilka godzin wcześniej z kolei, zamieściła post, w którym znalazły się trzy symboliczne świeczki. 

Rodzinie składamy głębokie wyrazy współczucia.  

Czytaj także: „Tak, jak prosiłeś”. Julia Oleś żegna Kamila Durczoka piosenką Franka Sinatry

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.