Piotr Woźniak-Starak
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER
O TYM JEST GŁOŚNO

Maria Sadowska wspomina niezwykły gest Piotra Woźniaka-Staraka. Zaskoczył nim całą ekipę!

Dziś pierwsza rocznica śmierci producenta...

Rafał Kowalski 18 sierpnia 2020 10:52
Piotr Woźniak-Starak
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Dokładnie dziś mija rok od tragicznej śmierci Piotra Woźniaka-Staraka na jeziorze Kisajno. Producent nie ukrywał, że kocha życie i ludzi. I właśnie Ci, których zostawił, dziś wypowiadają się o nim w samych superlatywach. Na piękne wspomnienie producenta zdecydowała się w rozmowie z Faktem Maria Sadowska…

Jaki był Piotr Woźniak-Starak? Opowiada Maria Sadowska

Artystka została zaproszona przez Piotra Woźniaka-Staraka do współpracy przy filmie o życiu Michaliny Wisłockiej. Duet świetnie się dogadywał na planie, choć w twórczym pędzie nie brakowało też spięć. „On sam miał zapędy reżyserskie. Miał robić swój film. Myślę, że miał talent w tym kierunku. Czasami ścieraliśmy się twórczo. Z takich różnic zdań najczęściej rodzą się najlepsze pomysły. Film to jednak praca zbiorowa, a różne punkty widzenia tylko pomagają pogłębić opowiadaną historię”, powiedziała Maria Sadowska w rozmowie z Faktem.

Okazuje się, że mąż Agnieszki Woźniak-Starak pomagał nie tylko swoim bliskim, ale i zwierzętom. Choćby pieskowi, który przypadkiem trafił na miejsce kręcenia filmu. „Mieliśmy na planie jamnika, który grał psa Wisłockiej. Świetnie grał i doskonale wypełniał moje polecenia. Byłam przekonana, że to filmowy pies, tymczasem okazało się, że to pies ze schroniska, czyli bezdomny. I zaczęłyśmy z Magdą Boczarską szukać dla niego domu. Idealne warunki dla psa i piękną willę oczywiście miał Piotrek. Na początku sobie żartował, ale przekonałyśmy go i wziął psa do siebie. Okazało się, że został jego ulubieńcem i zarządzał wszystkimi superrasowymi psami, które Piotrek miał w swojej posiadłości”, wspominała reżyserka.

W tym samym wywiadzie potwierdziła też, że anegdoty o najlepszych biesiadach urządzanych przez Piotra Woźniaka-Staraka to nie tylko legendy… „On był imprezowiczem, wszyscy to wiemy. Ja też jestem towarzyska i bawiliśmy się nieźle. Był dobrym kompanem. […] Był takim czarodziejem i potrafił owinąć sobie człowieka wokół palca, tak jak wszyscy pozytywni wariaci. Miał niewątpliwie duży urok osobisty. Żal, że go nie ma”, wyznała Maria Sadowska dziennikarce Agnieszce Szmidt… 

Maria Sadowska, Marysia Sadowska, Viva! 20/2013
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Piotr Woźniak-Starak
Fot. Agnieszka Sniezko/East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.