Marek Sierocki, jam otw
Fot. Niemiec/ AKPA
O TYM JEST GŁOŚNO

Marek Sierocki rozstał się z TVP. Teraz zdradził, czym będzie się zajmować! 

Dziennikarz wyznał, jakie ma plany na przyszłość

Maria Elas 30 grudnia 2023 16:55
Marek Sierocki, jam otw
Fot. Niemiec/ AKPA

Marek Sierocki to dziennikarz, którego nazwisko od ponad 40 lat było kojarzone z telewizją publiczną. Niestety po wieloletniej karierze w TVP, dziennikarz rozstaje się z dotychczasowym miejscem pracy. Zdradził, czym zamierza się teraz zająć. 

Szereg zmian w mediach publicznych 

Wraz ze zmianami w rządzie, zarządzono także wiele zmian w mediach publicznych. Nie ominęły one Telewizji Polskiej: powołana została nowa rada nadzorcza, a po zawetowaniu przez prezydenta ustawy okołobudżetowej, państwowe spółki medialne przeszły w stan likwidacji. „W obecnej sytuacji takie działanie pozwoli na zabezpieczenie dalszego funkcjonowanie tych spółek, przeprowadzenie w nich koniecznej restrukturyzacji oraz niedopuszczenie do zwolnień zatrudnionych w ww. spółkach pracowników z powodu braku finansowania. Stan likwidacji może być cofnięty w dowolnym momencie przez właściciela” tłumaczył swoją decyzję minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz.

Wiele zmieniło się także wśród dziennikarzy i prezenterów. Niektórzy opuścili swoje dotychczasowe stanowiska, a poprzedników zastąpiły nowe twarze, lub osoby, które po latach powróciły do telewizji państwowej. Ten sam los spotkał Marka Sierockiego. Nowy zarząd zdecydował się nie przedłużyć mu umowy. 

Zobacz także: Przez 37 lat współtworzył Teleexpress. Marek Sierocki został zwolniony z Telewizji Polskiej

Fot. Niemiec/ AKPA
Marek Sierocki, 23.03.2023 

Marek Sierocki opuszcza TVP. Zdradził, czym będzie się zajmować

Początkowo informacja o zakończeniu współpracy Marka Sierockiego z TVP po niemal czterech dekadach było zaledwie plotką. Później jednak sam dziennikarz potwierdził te informacje. Chociaż najpierw nie chciał komentować tego wydarzenia, później zdecydował się wyjaśnić całą sytuację na łamach Faktu. Na pytanie co obecnie zamierza robić odpowiedział jednoznacznie: „Na pewno sobie odpocznę, nie mam na razie żadnych planów”. 

Na szczęście sympatycy dziennikarza mogą odetchnąć z ulgą: Marek Sierocki nie zamierza rezygnować z dotychczasowego zawodu. Zapowiedział jednak, że więcej uwagi poświęci teraz na dziennikarstwo radiowe, w szczególności audycje w radiu Plus, które prowadzi od lat. „Skupię się na radiu. To jest moja praca” mówił.  

Czytaj również: Czuje się bezsilna i bezradna. Krystyna Przybylska walczy o odzyskanie pieniędzy

Marek Sierocki, 04.09.2020 Opole
Fot. Tadeusz Wypych/REPORTER

Marek Sierocki, 04.09.2020 Opole

Marek Sierocki, Jaka to melodia?, 2022
Fot. VIPHOTO/East News

Marek Sierocki, Jaka to melodia?, 2022 r. 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.