Małgorzata Trzaskowska
Fot. Instagram @gosia.trzaskowska
O TYM SIĘ MÓWI

Małgorzata Trzaskowska: „Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci, ale nie zawsze było tak dobrze”

Wstrząsające wyznanie żony Rafała Trzaskowskiego

Gabriela Czernecka 24 października 2020 15:44
Małgorzata Trzaskowska
Fot. Instagram @gosia.trzaskowska

W czwartek Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu lub nieuleczalnej choroby, jest niezgodna z konstytucją. Co rusz w social mediach pojawiają się wpisy znanych kobiet, które nie tylko wyrażają swoje zdanie, ale odważnie dzielą się swoimi doświadczeniami z macierzyństwem. Takie słowa zamieściła właśnie Małgorzata Trzaskowska: „Dzisiaj jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci, ale nie zawsze było tak dobrze…”, zaczyna swój poruszający wpis.

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji

Coraz więcej kobiet znanych ze świata show-biznesu bądź polityki zabiera głos na temat wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Joanna Koroniewska przyznała, że miała osiem ciąż, z których nieszczęśliwie straciła aż sześć. Na intymne wyznanie zdecydowała się również Izabela Janachowska, która na swoim Instagramie napisała, że straciła pierwszą ciążę „mimo że zapewniano mnie, że tak się zdarza i nie ma w tym mojej winy”. Katarzyna Zielińska również dołączyła do grona gwiazd, które nie kryją oburzenia decyzją Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji ze względu na ciężkie wady płodu. Przyznała się, że nie przeszła jej podręcznikowo i wymagała specjalistycznej opieki. Ze świata polityki mocny i stanowczy głos zabrała także Jolanta Kwaśniewska, ulubiona pierwsza dama Polaków: „Nie sądziłam, że za mojego życia to się może zdarzyć”, przyznaje.

Teraz do tego grona dołączyła także Małgorzata Trzaskowska, która zdecydowała się na bardzo osobisty wpis. Przypomnijmy, że jeszcze przed kontrowersyjnym orzeczeniem żona prezydenta Warszawy publicznie podkreślała, że każda kobieta powinna mieć możliwość samodzielnego decydowania o swoim życiu i ciele. Dziś nie przebiera w słowach: „Dzisiaj jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci, ale nie zawsze było tak dobrze... Nadzieja i radość na wiadomość o ciąży, potem coraz to gorsze informacje, aż w końcu dramat, brak nadziei, strach, bezsilność i ból - tak straszny ból, że marzysz o tym, żeby zemdleć albo być jak najszybciej poddana narkozie. Jedyna myśl, jaka ci towarzyszy, to aby mieć wszystko jak najszybciej za sobą. Aby cierpienie twoje i nienarodzonego dziecka się jak najszybciej skończyło”, pisze Małgorzata Trzaskowska.

„Jedynym ludzkim rozwiązaniem, w każdym takim przypadku, jest jak najszybsza diagnoza i pozostawienie kobiecie wyboru. TEN WYBÓR leczy z ran szybciej. Tylko kobiety, które przez to przeszły, są w stanie to zrozumieć. Nikt inny. A jest nas wiele, bardzo wiele. Nigdy nie pozwolę na to, aby moje dzieci zostały kiedykolwiek pozbawione tego wyboru. To my - kobiety - powinnyśmy walczyć teraz i zawsze, wszelkimi środkami” zakończyła swój wpis żona Rafała Trzaskowskiego.

Przypomnijmy, że według artykułu 190. z Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej: „Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego mają moc powszechnie obowiązującą i są ostateczne”. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Małgorzata Trzaskowska (@gosia.trzaskowska)

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?