Małgorzata Szumowska, VIVA! 17/2022
Fot. Lola Banet
O tym się mówi!

Małgorzata Szumowska zdradziła kulisy znajomości z wielką gwiazdą. Nie uwierzycie, jak się poznały

"Wyczuła, że ja jestem strasznie zdenerwowana i chwyciła mnie za rękę"

Aleksandra Frankowska 9 kwietnia 2024 09:51
Małgorzata Szumowska, VIVA! 17/2022
Fot. Lola Banet

Małgorzata Szumowska w najnowszym wywiadzie dla podcastu "WojewódzkiKędzierski" opowiedziała o kulisach znajomości ze znakomitą hollywoodzką aktorką, Meryl Streep. Historia, jaka towarzyszy tej relacji jest absolutnie niezwykła, a jej losy zaskakują. Jak się poznały?

Szumowska o poznaniu Meryl Streep

W 2016 roku Małgorzatę Szumowską spotkał zaszczyt, o jakim marzą miliony. Nie tylko poznała, ale miała okazję przez większość czasu przebywać ze znakomitą aktorką, Meryl Streep. Wszystko to działo się podczas festiwalu Berlinale, gdzie obie Panie zasiadały w jury. 

ZOBACZ TEŻ: Łukasz Nowicki ujawnił prawdę o trudnej relacji z synem. Nie było kolorowo, tak Piotr zniósł rozwód rodziców

"Spędziłyśmy razem dwa tygodnie, dzień w dzień, i że tak powiem, wiało nas ku sobie" - wspominała reżyserka.

Małgorzata Szumowska, VIVA! 17/2022
Fot. Lola Banet

Szumowska o tym, jaka jest Meryl Streep

Tych kilka wspólnych dni sprawiło, że Małgorzata Szumowska mogła lepiej poznać aktorkę. Ta pokazała jej się z niezwykłej strony, a Szumowska nie szczędziła jej komplementów.

"Meryl Streep jest totalnie inteligentna, mega wykształcona, mega ciekawa innych ludzi, czyli jak w jury jest np. dziewczyna z Polski, to ona od razu wszystko chce o mnie wiedzieć, chce obejrzeć moje filmy i to jest niesamowite, bo można mieć wrażenie, że takiej osobie się nie będzie chciało" – opowiada Małgorzata Szumowska w podcaście Onetu "WojewódzkiKędzierski".

Meryl Streep Szumowska
Fot. Hannibal Hanschke / Reuters / Forum

Reżyserka opowiedziała również o sytuacji, która wzbudziła w niej ogromne emocje.

"Jechałyśmy razem jednym autem na czerwony dywan, na otwarcie Berlinale i mnie usadzili koło niej. Ja prawie dostałam zawału w tym aucie. Zaczęło mi tak serce bić, gdy zobaczyłam ścianę paparazzich. Ja czegoś takiego nigdy nie widziałam. Meryl wyczuła, że ja jestem strasznie zdenerwowana i chwyciła mnie za rękę" - mówiła.

CZYTAJ TEŻ: Wyszła na jaw wysokość emerytury Jolanty Kwaśniewskiej. Możecie być zaskoczeni

 Meryl Streep, 2014 rok
Fot. Rich Polk/WireImage/Getty Images

To, co wydarzyło się później, brzmi jak historia z prawdziwego hollywoodzkiego filmu. Szumowska z przejęciem opowiedziała o kolejach tej znajomości.

"Myśmy wyszły na ten czerwony dywan – cały czas trzymała mnie za rękę – mnie serce cały czas waliło, a kiedy zeszłyśmy z tego dywanu, ona mówi: "Boże, jestem tak strasznie zdenerwowana. Czy masz papierosa?". A ja mówię: "Mam!". Poszłyśmy na balkon i z Meryl jarałyśmy" - dodała.

Niezwykła historia dwóch kobiet, które w świecie filmu robią wspaniałe rzeczy. To cudne, że Małgorzata Szumowska mogła poznać tak wyjątkową aktorkę. 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.