Małgorzata Rozenek-Majdan, Zofia Kostrzewska, Stanisław Kostrzewski
Fot. Instagram Małgorzata Rozenek-Majdan @m_rozenek
O TYM SIĘ MÓWI

Jest jej najsurowszym krytykiem. Ciągle się kłócą. Małgorzata Rozenek-Majdan o relacji z mamą

„Przez całe moje życie była typem wspierającym i towarzyszącym w każdej złej i pięknej chwili”

Olga Figaszewska 6 czerwca 2023 14:45
Małgorzata Rozenek-Majdan, Zofia Kostrzewska, Stanisław Kostrzewski
Fot. Instagram Małgorzata Rozenek-Majdan @m_rozenek

Małgorzata Rozenek-Majdan najważniejsze wartości wyniosła z rodzinnego domu. Bliscy są dla niej priorytetem. Spędza z nimi każdą chwilę i troszczy się o relacje. „Pochodzę z domu, w którym cały czas podsycano we mnie wiarę w moje możliwości. Mam bardzo mądrych rodziców, wrażliwych, którzy wiedzą, co jest ważne", mówiła w jednym z wywiadów VIVY!. Bliska relacja łączy prezenterkę z mamą, Zofią Kostrzewską. Co panie mówiły o swojej więzi?

Małgorzata Rozenek-Majdan: rodzina jest dla niej najważniejsza 

Ma ogromny apetyt na życie. Każdego dnia budzi się z ogromną ciekawością świata, ludzi, wydarzeń. Małgorzata Rozenek-Majdan to kobieta wielu talentów, która rozwija swoje biznesy. Chce zdobywać nowe cele, ruszać w kolejną podróż. Ciężko pracuje na to, by jej marzenia się spełniały. Rodzina to jej ostoja, siła i inspiracja. Dla bliskich Małgorzata Rozenek-Majdan jest w stanie zrobić wszystko. Dziś jest szczęśliwą żoną i mamą. Wspólnie z Radosławem Majdanem wychowuje najmłodszą pociechę, Henia, oraz synów z poprzedniego małżeństwa: Stanisława i Tadeusza.

Przekazuje im najważniejsze wartości, które sama wyniosła z rodzinnego domu.  „Im jestem starsza, tym bardziej doceniam wiano, które dostałam od rodziców. Wyszłam z domu wzmocniona. Mama i tato stworzyli silną, szczęśliwą kobietę. Chciałabym, żeby moje dzieci wyszły w świat z taką samą siłą i wiarą w siebie. Żeby się zrealizowały, bo to je uczyni szczęśliwymi”, mówiła Beacie Nowickiej w 2022 w VIVIE!.

Czytaj też: Olgę Bończyk z rodzicami łączyła szczególna więź. „Wychowali dwoje muzyków w świecie ciszy”

Kim są rodzice Małgorzaty Rozenek-Majdan: Zofia i Stanisław Kostrzewscy

Zofia i Stanisław Kostrzewscy wychowali córkę na pewną siebie, odważną kobietę, która gna za marzeniami. O mamie prowadzącej Dzień dobry TVN nie wiadomo wiele, oprócz tego, że obie panie łączy wyjątkowa więź. Z kolei tata jest ekonomistą, byłym skarbnikiem Prawa i Sprawiedliwości, byłym wiceprezesem  Banku Ochrony Środowiska.  Małgorzata Rozenek-Majdan z czułością mówi o rodzinnym domu.

„Pochodzę z domu, w którym cały czas podsycano we mnie wiarę w moje możliwości. Mam bardzo mądrych rodziców, wrażliwych, którzy wiedzą, co jest ważne. Niezależnie, jak toczyło się moje życie, wspierali mnie i wspierają do tej pory. Zawsze mogę na nich polegać. Dzieci wychowuje się przykładem. Rodzice pokazali mi, jak powinien wyglądać dom rodzinny, relacje między kobietą a mężczyzną. Pielęgnowali moją żywiołowość, ale uczyli, czym jest odpowiedzialność. Łączę w sobie dwie cechy, które teoretycznie mogą siebie wykluczać, czyli pedantyczności i wariactwa”, mówiła Małgorzata Rozenek-Majdan w rozmowie z Beatą Nowicką.

Tata był dla prezenterki męskim wzorcem. „Tato jest odpowiedzialny, bardzo zaradny. Był i jest opoką. Dla mnie i mojego brata był wzorem, a przede wszystkim był obok, wsłuchany w nasze potrzeby. W domu było powiedzenie: „Jak trwoga, to do Boga”, czyli do taty, bo wiadomo było, że ogarnie każdą sytuację”, dodawała w tym samym wywiadzie. Z kolei pani Zofia opiekowała się ogniskiem domowym. Małgorzata Roznek-Majdan przejęła po niej umiejętność organizacji, zarządzania i dbałość o wspólną przestrzeń.

„Mama, która dbała o dom, skupiała się na detalach: piękna zastawa, kwiatek w wazonie. Zawsze mieliśmy piękne święta i piękny dzień powszedni. To przejęłam. Dom jest dla mnie miejscem, w którym ładuję swoje baterie. Dlatego harmonia w moim domu jest tak ważna dla mnie”, zwierzała się.

Pani Zofia i jej córka wypracowały sobie wyjątkową relację. W 2022 roku z okazji Dnia Matki, Małgorzata Rozenek-Majdan podzieliła się z obserwatorami wpisem i zdjęciem rodzicielki. Zdradziła, że mama dała jej wiarę w swoje umiejętności. Pani Zofia jest zawsze dumna z córki, ale też nie szczędzi jej krytycznych komentarzy. Jest jej najsurowszym krytykiem i mimo upływu lat kontroluje to, co robi jej dziecko.  

„Moja Mama Zofia 💁‍♀️😁 na tych zdjęciach, tylko wygląda na niewiniątko 😜 ale nie dajcie się temu zwieść 🤣 w końcu musi być niezłą siłaczką, żeby dawać sobie ze mną radę od 44 lat 😁 Jeżeli udało mi się stworzyć szczęśliwą rodzinę, to dzięki temu, że Mama pokazała mi jak ❤️ stworzyła ze mnie (razem z Tatą) silną, szczęśliwą, wartościową kobietę. Nauczyła mnie hierarchii wartości i nakrywania do stołu 😂 pokazała gdzie leży źródło prawdziwej wartości❤️ jest ze mnie nieustannie dumna i nieustannie krytykuje wszystko, co robię, ale kto by się Jej dziwił? 🤷‍♀️😂😂😂 Kocham Cię Mamo ❤”, zwierzała się.

Czytaj też: Przed laty deklarowała, że jest niewierząca. Dzisiaj Agnieszkę Chylińską łączy wyjątkowa więź z Bogiem

Małgorzata Rozenek-Majdan o relacji z mamą. Zofia Kostrzewska jest najsurowszym krytykiem córki 

O krytyce i surowej ocenie mamy Małgorzata Rozenek-Majdan mówiła także w programie „Gwiazdozbiór Jaruzelskiej”. Pani Zofia to bardzo stanowcza i wymagająca kobieta. Zdarza jej się wypytywać córkę o wiele spraw. Czasami też wytyka, że prezenterka zbyt wiele zdradza na temat życia prywatnego. Mimo że czasami na linii mama – córka pojawia się niewielki zgrzyt, wiedzą, że mogą na siebie zawsze liczyć i są swoim wsparciem.

„Moja mama krytykuje wszystko. To nie ma znaczenia czy mówię podniesionym głosem (bo to oczywiście jej się nie podoba). Jak mówię cichym głosem to pyta „Dlaczego masz zły humor?”. Ponadto zadaje pytania (o dzieci): „Dlaczego on założył taką koszulkę?”, „Dlaczego on nie przyjechał z kurtką do nas?”, „Dlaczego on nie ma czapeczki?”, „Dlaczego ty te biedne dzieci znowu terroryzujesz?”, „Po co ty chodzisz i opowiadasz takie rzeczy?”, mówiła gwiazda w rozmowie z Moniką Jaruzelską w 2022 roku.

Panie rozmawiają ze sobą kilka razy dziennie. Jak przyznała Małgorzata Rozenek-Majdan, połowę z tego czasu spędzają na dochodzeniu do porozumienia. „Rozmawiam z moją mamą kilka razy dziennie. Połowę tego czasu kłócimy się na maksa. Moja mama zawsze wie lepiej, co powinnam założyć, powiedzieć, zrobić, z reguły ma rację, czym denerwuje mnie jeszcze bardziej. Nigdy nie była typem mamy bezrefleksyjnie zachwycającej się swoją córką, ale zawsze przez całe moje życie była typem wspierającym i towarzyszącym w każdej złej i pięknej chwili. Wie o mnie wszystko”, dodawała.

Od czasu do czasu Małgorzata Rozenek-Majdan dzieli się z obserwatorami kadrami z rodzicami. Za każdym razem fani podkreślają, że prowadząca Dzień Dobry TVN jest bardzo podobna do mamy. 

Całej rodzinie życzymy wszystkiego, co najpiękniejsze!  

Sprawdź też: Anna Dereszowska ze łzami w oczach mówi o relacji z macochą 

Małgorzata Rozenek-Majdan, Viva! 19/2022
Fot. Marcin Tyszka

Małgorzata Rozenek-Majdan, Viva! 19/2022

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?