Małgorzata Rozenek-Majdan z dziećmi, Radosław Majdan, VIVA! 10/2021; Majdanowie, VIVA! 10/2021
Fot. Stanisław K. Rozenek
O TYM SIĘ MÓWI

Małgorzata Rozenek-Majdan o In Vitro: „Leczenie w cywilizowanym świecie jest wspierane”

„Dzięki tej metodzie 3-krotnie zostałam Mamą”

Dorota Falkowska 4 czerwca 2021 20:01
Małgorzata Rozenek-Majdan z dziećmi, Radosław Majdan, VIVA! 10/2021; Majdanowie, VIVA! 10/2021
Fot. Stanisław K. Rozenek

„Wczoraj 2 czerwca był #światowydzieńinvitro. Dzięki tej metodzie 3-krotnie zostałam Mamą”, napisała na swoim instagramie gwiazda. Małgorzata Rozenek-Majdan od kilkunastu już lat spełnia się w roli mamy, a zawdzięcza to właśnie metodzie In vitro. Najstarszy z jej synów, Stanisław, niedługo będzie świętować 15. urodziny, a najmłodszy, Henio, wkrótce skończy roczek. Prezenterka nigdy nie kryła tego faktu, wręcz przeciwnie. Od zawsze chciała być w tym temacie szczera. Wydała również książkę, w której stara się obalać mity na temat in vitro. Promując ją, wyznała: „Kilkakrotnie przeszłam procedury In vitro, i tak jak tysiące kobiet, mających problem z zajściem w ciąże, znam radość sukcesu i smutek porażki. Nie mogę dłużej milczeć. Czuję, że razem z innymi rodzicami mam obowiązek zabrać głos”. 

Zobacz też: Małgorzata Rozenek-Majdan o staraniach o dziecko: „Niewiele brakowało, żeby Henio się nie urodził”

Małgorzata Rozenek-Majdan szczerze o In Vitro

Małgorzata Rozenek-Majdan nie przebiera w słowach i w swoim najnowszym wpisie na instagramie otwarcie przyznaje, że wsparcie finansowe państwa w leczeniu niepłodności przy pomocy in vitro jest ogromnie ważne. Takie działania mogą realnie wpłynąć na poprawę dzietności w Polsce. 

„Moim wielkim marzeniem jest, by wróciły czasy, w których państwo pomaga i refunduje choć część jej kosztów. Wsparcie państwa jest niezwykle ważne, przecież nie powinno się zostawiać swoich obywateli samych sobie. Niepłodność to choroba, której leczenie w cywilizowanym świecie jest wspierane” - powiedziała Małgorzata Rozenek-Majdan.

Gwiazda skierowała również słowa wdzięczności do lekarzy, którzy otoczyli ją profesjonalną opieką medyczną i umożliwili zostanie matką: „Zawsze będę wdzięczna dr Lewandowskiemu i dr Kozioł, a także Annie Wiśniewskiej, że pomogli mi tak skutecznie i z szacunkiem dla trudów, przejść tę drogę. Do końca życia będę Wam za to wdzięczna”. 

Małgorzata Rozenek wytyka rządowi brak wsparcia niepłodności

Małgorzata Rozenek-Majdan dołączyła również do swojego wpisu grafikę, która ukazuje bardzo zasmucające dane. Można z nich wyczytać, że w latach 2013 – 2016, kiedy państwo (wówczas pod rządami Platformy Obywatelskiej) wspierało program In Vitro, na świat przyszło 22 200 dzieci. Z kolei w okresie 2016-2019, w którym Prawo i Sprawiedliwość wprowadziło program kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego, urodziły się 294 osoby. Zestawienie powyższych danych zostało opracowane w formie grafiki przez Koalicję Obywatelską. 

Przeczytaj również: Radosław Majdan wymienił wady Małgorzaty Rozenek-Majdan. Dwie rzeczy drażnią go najmocniej

Małgorzata Rozenek-Majdan z dziećmi, Radosław Majdan, VIVA! 10/2021; Majdanowie, VIVA! 10/2021
Fot. Stanisław K. Rozenek

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.