Małgorzata Rozenek-Majdan z dziećmi, Radosław Majdan, VIVA! 10/2021; Majdanowie, VIVA! 10/2021
Fot. Stanisław K. Rozenek
O TYM SIĘ MÓWI

Małgorzata Rozenek-Majdan o In Vitro: „Leczenie w cywilizowanym świecie jest wspierane”

„Dzięki tej metodzie 3-krotnie zostałam Mamą”

Dorota Falkowska 4 czerwca 2021 20:01
Małgorzata Rozenek-Majdan z dziećmi, Radosław Majdan, VIVA! 10/2021; Majdanowie, VIVA! 10/2021
Fot. Stanisław K. Rozenek

„Wczoraj 2 czerwca był #światowydzieńinvitro. Dzięki tej metodzie 3-krotnie zostałam Mamą”, napisała na swoim instagramie gwiazda. Małgorzata Rozenek-Majdan od kilkunastu już lat spełnia się w roli mamy, a zawdzięcza to właśnie metodzie In vitro. Najstarszy z jej synów, Stanisław, niedługo będzie świętować 15. urodziny, a najmłodszy, Henio, wkrótce skończy roczek. Prezenterka nigdy nie kryła tego faktu, wręcz przeciwnie. Od zawsze chciała być w tym temacie szczera. Wydała również książkę, w której stara się obalać mity na temat in vitro. Promując ją, wyznała: „Kilkakrotnie przeszłam procedury In vitro, i tak jak tysiące kobiet, mających problem z zajściem w ciąże, znam radość sukcesu i smutek porażki. Nie mogę dłużej milczeć. Czuję, że razem z innymi rodzicami mam obowiązek zabrać głos”. 

Zobacz też: Małgorzata Rozenek-Majdan o staraniach o dziecko: „Niewiele brakowało, żeby Henio się nie urodził”

Małgorzata Rozenek-Majdan szczerze o In Vitro

Małgorzata Rozenek-Majdan nie przebiera w słowach i w swoim najnowszym wpisie na instagramie otwarcie przyznaje, że wsparcie finansowe państwa w leczeniu niepłodności przy pomocy in vitro jest ogromnie ważne. Takie działania mogą realnie wpłynąć na poprawę dzietności w Polsce. 

„Moim wielkim marzeniem jest, by wróciły czasy, w których państwo pomaga i refunduje choć część jej kosztów. Wsparcie państwa jest niezwykle ważne, przecież nie powinno się zostawiać swoich obywateli samych sobie. Niepłodność to choroba, której leczenie w cywilizowanym świecie jest wspierane” - powiedziała Małgorzata Rozenek-Majdan.

Gwiazda skierowała również słowa wdzięczności do lekarzy, którzy otoczyli ją profesjonalną opieką medyczną i umożliwili zostanie matką: „Zawsze będę wdzięczna dr Lewandowskiemu i dr Kozioł, a także Annie Wiśniewskiej, że pomogli mi tak skutecznie i z szacunkiem dla trudów, przejść tę drogę. Do końca życia będę Wam za to wdzięczna”. 

Małgorzata Rozenek wytyka rządowi brak wsparcia niepłodności

Małgorzata Rozenek-Majdan dołączyła również do swojego wpisu grafikę, która ukazuje bardzo zasmucające dane. Można z nich wyczytać, że w latach 2013 – 2016, kiedy państwo (wówczas pod rządami Platformy Obywatelskiej) wspierało program In Vitro, na świat przyszło 22 200 dzieci. Z kolei w okresie 2016-2019, w którym Prawo i Sprawiedliwość wprowadziło program kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego, urodziły się 294 osoby. Zestawienie powyższych danych zostało opracowane w formie grafiki przez Koalicję Obywatelską. 

Przeczytaj również: Radosław Majdan wymienił wady Małgorzaty Rozenek-Majdan. Dwie rzeczy drażnią go najmocniej

Małgorzata Rozenek-Majdan z dziećmi, Radosław Majdan, VIVA! 10/2021; Majdanowie, VIVA! 10/2021
Fot. Stanisław K. Rozenek

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.