Małgorzata Kożuchowska, Viva! 25/2019
Fot. Zdjęcia Magdalena Łuniewska
O TYM JEST GŁOŚNO

Małgorzata Kożuchowska rozpoczęła niezwykłą zbiórkę! Ty też możesz pomóc

Pomysł narodził się przy wyjątkowej okazji...

Rafał Kowalski 8 kwietnia 2020 20:05
Małgorzata Kożuchowska, Viva! 25/2019
Fot. Zdjęcia Magdalena Łuniewska

Wykorzystywanie popularności w dobry sposób to jedno z najtrudniejszych, ale też i najbardziej szlachetnych działań, jakie mogą podjąć osoby znane. Wie o tym doskonale Małgorzata Kożuchowska, która wielokrotnie włączała się w akcje charytatywne i motywowała innych do pomocy. Tak jest i dziś, ponieważ aktorka właśnie wcieliła w życie własny pomysł na to, jak wyciągnąć rękę do najbardziej potrzebujących… Znamy szczegóły.

Akcja Milion na milion Małgorzaty Kożuchowskiej

Kilka dni temu Małgorzata Kożuchowska miała ogromny powód do radości i świętowania. Na Instagramie gwiazdy wybił bowiem okrągły milion obserwujących jej konto. To liczba, którą udało osiągnąć się niewielu ulubieńcom polskiej publiczności. Aktorka zdaje sobie jednak sprawę, że dobrą energię należy oddawać, dlatego postanowiła wykorzystać swoje prywatne święto do pomocy innym.

W ten sposób powstała wyjątkowa akcja #MilionNaMilion, o szczegółach której Małgorzata Kożuchowska napisała na swoim Instagramie osobiście. „Z okazji 1 mln obserwatorów na Instagramie zapraszam Was do wzięcia udziału w zbiórce 1 000 000 zł, aby pomóc dzieciom z najuboższych rodzin. Ja wpłacam pierwsza! Cały dochód zostanie przeznaczony na zakup sprzętu - laptopy, tablety, który umożliwi dzieciom uczestnictwo w zajęciach online, zdobywanie wiedzy i podjęcie walki o lepszą przyszłość. Pomagajmy razem!”, czytamy w poście.

Musimy przyznać, że w dobie epidemii, kiedy tak wiele mówi się o uczniach z najuboższych rodzin, dla których zdalne nauczanie to przede wszystkim szereg problemów, inicjatywa Małgorzaty Kożuchowskiej to charytatywny strzał w dziesiątkę. Jesteśmy przekonani, że poza aktorką i jej przyjaciółmi z branży, także wielu z nas włączy się do akcji. „Wierzę w ludzi i ich dobrą wolę. Te wszystkie osoby, które obserwują mnie w mediach społecznościowych to ogromny kapitał, który chcę jako osoba publiczna wykorzystać realizując projekt charytatywny. Pomyślałam – skoro mam milion obserwujących na Instagramie, to razem możemy zrobić coś naprawdę wielkiego! Razem możemy pomóc tym, którzy tej pomocy potrzebują i bez tej pomocy nie mają szans na lepsze jutro!”, tymi słowami aktorka dodatkowo zachęciła swoich odbiorców do pomocy najmłodszym. Tych, którzy w Polsce żyją w ubóstwie jest aż około pół miliona...

Liczą się każda złotówka i każdy grosz – bez względu na nominał kolejne wpłaty przybliżają nasz przecież do upragnionego celu, czyli miliona. Ten zostanie wydany na sprzęt elektroniczny dla uczniów. Link do zbiórki zamieszczamy TUTAJ.

Kto z nami? Jeśli podoba się Wam pomysł gwiazdy serialu Motyw, podajcie proszę informację dalej. 

Małgorzata Kożuchowska, Viva! 25/2019
Fot. Zdjęcia Magdalena Łuniewska

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.