Fot. Mikulski / AKPA
historie miłosne

Płomienne uczucie Małgorzaty Kożuchowskiej i Marka Straszewskiego rozkwitło na sesji zdjęciowej. Jednak szczęście nie było im pisane

Podzieliły ich wizje wspólnego życia...

Marcjanna Maryszewska 27 kwietnia 2023 19:06
Fot. Mikulski / AKPA

Małgorzata Kożuchowska bardzo długo poszukiwała tego jedynego. Nim poznała definicję prawdziwego szczęścia u boku Bartka Wróblewskiego, mogła pochwalić się niemałym bagażem doświadczeń, jeśli chodzi o relacje damsko-męskie. Jedną z dawnych miłości świętującej dziś urodziny aktorki był Marek Straszewski. Przystojny fotograf zawrócił jej w głowie, lecz wspólna przyszłość nie była im pisana...

Małgorzata Kożuchowska i Marek Straszewski — historia miłości

Pierwszym poważnym związkiem gwiazdy był ten z jej znajomym po fachu, Marcinem Dorocińskim. Wróżono im wspólną przyszłość, para była praktycznie nierozłączna... Lecz wtedy Małgorzata Kożuchowska nieoczekiwanie porzuciła ukochanego. Decyzję tłumaczyła wymiarem pracy. Nie minęło jednak wiele czasu, aż pokazała się u boku innego mężczyzny. Był to Marek Straszewski — przystojny fotograf, którego poznała w trakcie jednej z sesji zdjęciowych.

Małgorzata Kożuchowska, Marek Straszewski, 11.12.2001

Fot. Prończyk / AKPA

Współpraca między nimi okazała się tak udana i owocna, że postanowili uczcić ją wspólną kolacją. Uczucie wybuchło szybko, postanowili dać szansę miłości... O ich związku wiedzieli wszyscy. Zdawało się nawet, że to coś poważnego, a u boku Marka Straszewskiego aktorka w końcu zazna życiowej stabilizacji, której tak bardzo pragnęła.

CZYTAJ TAKŻE: Hubert Urbański przed laty pojawił się w towarzystwie Joanny Majstrak. Oto kulisy tej relacji

"Bywalcy modnych wówczas warszawskich klubów na placu Trzech Krzyży do dziś wspominają czas, gdy tych dwoje okupowało godzinami jeden ze stolików" — opisywała w przeszłości Rewia — "Siedzieli, patrząc na siebie i rozmawiając. Nie sposób było nie zwrócić na nich uwagi" — wspominał z kolei jeden ze stałych bywalców tamtejszych lokali.

Co mogło pójść nie tak?

Małgorzata Kożuchowska, Marek Straszewski, 19.04.2002

Fot. Niemiec / AKPA

Małgorzata Kożuchowska i Marek Straszewski — dlaczego się rozstali?

Gdy aktorka snuła coraz poważniejsze plany i rozmyślała nad wspólną przyszłością, jej ukochany miał głowę w chmurach... "Jestem w związku, w którym stoimy przed poważnymi decyzjami. Czuję się trochę na rozdrożu. Pewnie to kwestia wieku. Chciałabym już mieć coś stałego", wyznała w 2003 roku. Podzieliły ich oczekiwania od życia oraz... siebie samych. Małgorzata Kożuchowska zdała sobie sprawę, że u boku fotografa nie spełni marzeń o ustatkowaniu się i założeniu rodziny. Happy end nie był im pisany.

Gwiazda nie ukrywała swojego rozczarowania. "Małżeństwo to coś innego niż wolny związek. W decyzji o byciu razem do końca życia jest nieodwracalność, która wymaga odwagi, ale daje też poczucie bezpieczeństwa", przyznała w jednym z wywiadów. W kolejnej rozmowie ujawniła, że jej związek z fotografem dobiegł końca tuż przed Bożym Narodzeniem. Bliscy pomogli przebrnąć jej przez najgorsze chwile. "Coś mi się zawaliło tuż przed świętami. Pojechałam do rodziców, do Torunia. Były tam także siostry. Wszyscy rozumieli, że jest mi źle, ale nie rozczulali się. Były za to rozmowy, żarty", opowiadała Twojemu Stylowi.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Jest dla niej wzorem, ocaliła jej życie. Małgorzatę Kożuchowską łączy z mamą wyjątkowa więź

I choć wówczas los bardzo surowo potraktował aktorkę, szczęście uśmiechnęło się do niej promiennie kilka lat później. Historia jej miłości z Bartkiem Wróblewskim to gotowy materiał na film romantyczny! Zakochana para doczekała się syna Franciszka. Z kolei Marek Straszewski poznał kobietę, przy której poczuł się gotowy na założenie rodziny. Dziś razem wychowują córkę.  

Małgorzata Kożuchowska, Marek Straszewski, 13.11.2001

Fot. Mikulski / AKPA

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Tłum gwiazd, laureaci konkursu i niezwykły muzyczny gość. Tak zapamiętamy VIVA! Photo Awards 2023

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA BOSACKA: opowieść o miłości, rozstaniu, przebaczeniu i nowym początku. ANASTAZJA I TOMEK JAKUBIAK: scenariusz na znalezienie wielkiej miłości. EWA KRAWCZYK: Krzysztof, moja miłość. ROSALYNN I JIMMY CARTER: historia niezwykłego związku. JAN EMIL MŁYNARSKI: muzyka to krok w stronę wolności. WANDA TRACZYK-STAWSKA: o najpiękniejszej Wigilii w obozie jenieckim w 1944 roku.