Maja Ostaszewska
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Maja Ostaszewska: „Musiałam walczyć o każdą godzinę życia mojej córeczki”

Poruszające wyznanie aktorki

Olga Figaszewska 3 grudnia 2020 10:08
Maja Ostaszewska
Fot. East News

Maja Ostaszewska po latach opowiedziała o trudnych doświadczeniach. Aktorka jest mamą dwójki pociech: 13-letniego Franciszka i 11-letniej Janiny. Gwiazda w książce Jacka Wakara - Zawód: Aktor wyznała, że druga ciąża była zagrożona.

Maja Ostaszewska o drugiej ciąży

Aktorka nie wypowiada się często na temat swojego życia prywatnego. Teraz Maja Ostaszewska zrobiła wyjątek. Na łamach książki Jacka Wakara zdobyła się na osobiste wyznanie. W 2009 roku gwiazda powitała na świecie córeczkę. Okazało się, że okres oczekiwania na narodziny dziecka był związany z ogromnym bólem.

„Pamiętam, że kiedy byłam w drugiej ciąży, okazało się, że jest bardzo zagrożona. Byłam w trakcie prób do spektaklu, czułam się fantastycznie i nagle, z dnia na dzień, dowiedziałam się, że muszę leżeć plackiem. Leżałam prawie pół roku. Musiałam walczyć o każdą godzinę życia mojej córeczki", opowiedziała w książce Zawód: Aktor.

Gwiazda zrezygnowała wówczas z roli w serialu „Czas honoru”. Maja Ostaszewska podkreśliła, że to była dla niej wyjątkowo ważna lekcja.

„Staram się wykorzystywać najlepiej jak potrafię to, co jest tu i teraz. I na tym się skupiać, choć oczywiście praca wymaga planowania, ale jestem pogodzona z tym, że te plany będą musiały ulec zmianom", powiedziała aktorka. 

Macierzyństwo odmieniło życie aktorki. ,,Prawdziwą rewolucję sprawiło pojawienie się na świecie pierwszego dziecka. Bycie mamą zmieniło mnie kompletnie, ustawiło priorytety, które wcześniej były podobne, ale… bardziej w teorii niż w praktyce. Odtąd stało się jasne, co jest najważniejsze, kto jest na pierwszym miejscu - a to istotne przy podejmowaniu wyborów życiowych i zawodowych", mówiła Maja Ostaszewska w jednym z wywiadów dla Gali. 

,,W pracy jestem skrupulatna, niemal zahaczam o perfekcjonizm, w życiu jestem - a właściwie byłam - roztrzepana, bałaganiarska. Odkąd są dzieci, uporządkowały moje życie, mój czas, zdyscyplinowały mnie. Chwilę dla siebie znajduję w nocy, gdy Franek śpi, między karmieniami Janki. Śmieję się, że macierzyństwo to największa praca z własnym ego, jakiej kiedykolwiek doświadczyłam. Nic nie jest lepsze…", dodała po narodzinach córeczki w 2009 roku.  

Maja Ostaszewska
Fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Maja Ostaszewska
Fot. Rex Features/East News

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!