Paweł Adamowicz z rodziną
Fot. Facebook @Pawel.Adamowicz
O TYM SIĘ MÓWI

Magdalena Adamowicz z córkami na wielkiej gali. Tak oddano hołd jej mężowi

W uroczystościach wzięła również udział królowa!

Konrad Szczęsny 23 października 2019 12:29
Paweł Adamowicz z rodziną
Fot. Facebook @Pawel.Adamowicz

Wdowa po tragicznie zmarłym prezydencie odebrała z rąk księżniczki Asturii wyjątkowe odznaczenie dla miasta Gdańska. W tej wzruszającej chwili towarzyszyły jej również córki: Antonina oraz Teresa. Na uroczystej gali pojawiła się także uwielbiana przez Hiszpanów królowa Letycja. Co działo się w trakcie wręczenia nagrody?

Magdalena Adamowicz z córkami na uroczystości wręczenia Nagrody Księżnej Asturii

To były dla niej niezwykle wzruszające chwile. Magdalena Adamowicz w minionym tygodniu wzięła udział w uroczystej gali, w trakcie której odebrała z rąk księżnej Asturii wyjątkowe odznaczenie dla Gdańska i jego mieszkańców – miasto zostało uhonorowane w kategorii „zgoda”. Zdjęciami, dokumentującymi tę chwilę, podzieliła się na swoim profilu na Instagramie. Stąd też wiadomo, że w trakcie uroczystości spotkała się m.in. z królową Hiszpanii Letycją, której towarzyszyły również córki: Eleonora i Zofia. Gala odbyła się w Oviedo, uznawanym za stolicę Asturii (region mieści się w północnej części Hiszpanii).

„Ubiegły tydzień był pełen emocji. Ogromne wzruszenie towarzyszyło mi podczas uroczystości wręczenia prestiżowej Nagrody Księżnej Asturii przyznawanej przez Fundación Princesa de Asturias dla@gdansk_official w kategorii Zgoda. Wieloletnia praca Pawła, ale również gdańszczanek i gdańszczan została nagrodzona”, napisała pod opublikowanymi fotografiami Magdalena Adamowicz.

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele elity hiszpańskich rodów, w tym członkowie rodziny królewskiej, z uwielbianą królową Letycją na czele. 

Dlaczego Gdańska otrzymał Nagrodę Księżnej Asturii?

Magdalena Adamowicz przytoczyła również uzasadnienie, związane z przyznaniem wyróżnienia. Gdańsk otrzymał je jako miasto nowoczesne, doskonale łączące tradycję i współczesność, zaś jego mieszkańcy odbierani są jako Ci, którzy kierują się ideałami braterstwa oraz solidarności.

„Gdańsk jest nie tylko miastem symbolem w historii, ale także dzisiaj, w bieżącej polityce realizuje ideały solidarności, godności drugiego człowieka i stawania po stronie wolności i wartości demokratycznych. Jest miastem zgody, porozumienia, przykładem wrażliwości na cierpienie, solidarności, obrony wolności i praw człowieka oraz wyjątkowej hojności. Te wszystkie wartości są uosobieniem działalności mojego męża.  #PawełAdamowicz #nagroda #Asturia#Oviedo #Concordia #Zgoda#MiastoGdańsk #Hiszpania #Spain”, podkreśliła Magdalena Adamowicz.

Zdjęcia z gali przedstawiamy poniżej  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ubiegły tydzień był pełen emocji. Ogromne wzruszenie towarzyszyło mi podczas uroczystości wręczenia prestiżowej Nagrody Księżnej Asturii przyznawanej przez Fundación Princesa de Asturias dla @gdansk_official w kategorii Zgoda. Wieloletnia praca Pawła, ale również gdańszczanek i gdańszczan została nagrodzona. Gdańsk jest nie tylko miastem symbolem w historii, ale także dzisiaj, w bieżącej polityce realizuje ideały solidarności, godności drugiego człowieka i stawania po stronie wolności i wartości demokratycznych. Jest miastem zgody, porozumienia, przykładem wrażliwości na cierpienie, solidarności, obrony wolności i praw człowieka oraz wyjątkowej hojności. Te wszystkie wartości są uosobieniem działalności mojego męża. #PawełAdamowicz #nagroda #Asturia #Oviedo #Concordia #Zgoda #MiastoGdańsk #Hiszpania #Spain

Post udostępniony przez Magdalena Adamowicz (@adamowicz_magda)

Magdalena Adamowicz z córkami w trakcie ostatnich wyborów parlamentarnych: 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…