Magda Gessler, VIVA! 8/2021
Fot. Filip Zwierzchowski/Das Agency
TYLKO W VIVIE!

Magda Gessler: „Moja wnuczka jest jak z bajki. Ogromnymi oczami z zafascynowaniem ogląda świat”

Jaka jest mała Nena?

Beata Nowicka 20 kwietnia 2021 13:55
Magda Gessler, VIVA! 8/2021
Fot. Filip Zwierzchowski/Das Agency

Ostatni rok był dla niej wyjątkowy. Na świecie pojawiła się Nena, „wnuczka jak z bajki”, córka Lary. Zakochana Magda Gessler opowiada Beacie Nowickiej, co Nena odziedziczyła z barwnej puli rodzinnych genów, o własnym macierzyństwie, młodzieńczej anarchii, „plusach ujemnych” miłości na odległość w czasach pandemii, rewolucji w garderobie, walce o przetrwanie polskich restauracji i… przyszłości.

Magda Gessler o wnuczce. Jakim dzieckiem jest Nena?

Jakie uczucie owładnęło Panią, kiedy pierwszy raz spojrzała w oczy nowo narodzonej wnuczce?

Najpierw spojrzałam w oczy córce. Jestem z niej nieprawdopodobnie dumna. Nie mogę wręcz uwierzyć w to, że ona tak się zmieniła, stała się piękną i dojrzałą matką, córką, kobietą. Kiedy na świecie pojawiła się Nena, uświadomiłam sobie, jaką ja mam naprawdę córkę. Ona mi się urodziła drugi raz. Zwariowałam ze szczęścia. To było jedno z najpiękniejszych przeżyć w moim życiu.

Można je opisać słowami?

Tego nie da się opisać. To jest niezwykła więź między kobietą a kobietą. To jest mój zachwyt jej macierzyństwem, jej miłością do dziecka, do świata, jej szczęściem, ale też pokorą i walecznością o spokój domu. Żeby ten spokój nie był niczym naruszony, żeby to malutkie dziecko wychowywało się w radości i harmonii. W ogromnej bliskości rodziców. W życiu nie widziałam pary, która byłaby tak zafascynowana narodzinami i istnieniem nowego człowieka. Wszystko, co robią Lara i Piotr, zawsze robią z córką. Nena jest w centrum ich życia. Wszędzie, gdzie jeżdżą, Nena jest z nimi. Oczywiście czasami ze względów bezpieczeństwa jedno z nich zostaje z małą w domu, a drugie załatwia bieżące sprawy.

Sprawdź też: Jesteście ciekawi jak Magda Gessler wyglądała na początku kariery?

Magda Gessler, VIVA! 8/2021
Fot. Filip Zwierzchowski/Das Agency

Magda Gessler w sesji VIVY!

Jaka jest Nena?

Moja wnuczka jest jak z bajki. Takich wnuczek nie „robią” (śmiech). Kiedy się urodziła, był kolejny lockdown więc przyszliśmy całą rodziną pod dom Lary i Piotra, żeby im pogratulować i z okna zobaczyć małą. Rozmawialiśmy w maskach na odległość i to było tak przejmujące, że wzruszenie odebrało mi mowę. Gdy ją w końcu wzięłam na ręce, poczułam niemal fizycznie, że to jest kontynuacja. Z mojej córeczki narodziła się druga córeczka… Ta myśl była tak rozczulająca, że kompletnie mnie zamurowało. Zmieniłam stosunek do istoty życia. Nena jest roześmiana. Nigdy nie słyszałam jej płaczącej. Ogromnymi oczami z zafascynowaniem ogląda świat, wszystko ją ciekawi. Po raz pierwszy widzę mamę, która trzyma na rękach swoje dziecko i patrzy mu prosto w oczy. Nie z boku, nie z góry, tylko na wprost i zakochanym wzrokiem przekazuje dziecku całą swoją miłość i czułość.

[...]

Co z barwnej puli genów Lara odziedziczyła po rodzicach?

Po Piotrze Lara odziedziczyła dystans do świata i ludzi, mądrość, pewnego rodzaju skromność, ale też dumę i honor. Jest niekoniunkturalną osobą. Nie ocenia pochopnie ludzi. Panna, więc rządzi, stanowcza w kwestiach, w które wierzy, oddana i pewna tego, co robi. Jednocześnie jest bardzo kobieca, ciepła, flirtująca z życiem na wesoło, z ogromną dyscypliną wewnętrzną i pracowitością. Moja córka ma bardzo poukładane życie, jestem pełna podziwu. Ja musiałam się tego nauczyć, ona taka się urodziła. Ma coś, czego ja nie mam – powie zawsze mniej niż więcej.

Cały wywiad z Magdą Gessler w nowej VIVE!. Magazyn w sprzedaży już od czwartku, 22 kwietnia! 

Zobacz też: Magda Gessler opublikowała pierwsze zdjęcie ze swoją wnuczką, Neną! 

Magda Gessler, VIVA! 8/2021, okładkaMagda Gessler, VIVA! 8/2021, okładka
Fot. Filip Zwierzchowski/Das Agency

Co jeszcze w nowej VIVIE! 8/2021? 

Ewelina Wojdyło i Janusz Leon Wiśniewski - „Niebezpiecznie oczytana polonistka” i autor kultowej powieści „Samotność w sieci” zdradzają kulisy swojej miłości.

Janusz Leon Wiśniewski, VIVA! 8/2021, Janusz Leon Wiśniewski, Ewelina Wojdyło,VIVA! 8/2021
Fot. Szymon Szcześniak

Andrzej Kosmala o Krzysztofie Krawczyku: „Był wojownikiem i walczył do końca”, mówi najbliższy przyjaciel i menedżer zmarłego artysty.  

Andrzej Kosmala wspomina Krzysztofa Krawczyka na łamach VIVY
Fot. Maciej Cyran / Studio69 / Forum

Paris Hilton i Carter Reum. Zasłynęła seksnagraniem, narkotykowymi i alkoholowymi ekscesami, licznymi kochankami, a teraz po raz czwarty się zaręczyła. Jaka naprawdę jest dziedziczka wielomilionowej fortuny?

Paris Hilton, 2020
Fot. Bauer-Griffin / SplashNews.com/East News

 

A w VIVIE! EXTRA: Wizjoner street artu, antyartysta, którego prace kosztują krocie, niczym współczesny Zorro zawładnął zbiorową wyobraźni

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA w rozmowie o rzeczach fundamentalnych: rodzinie, miłości, szczerości, odwadze, dobroci, wyrozumiałości i wolności wyboru. JACEK ROZENEK: jak podniósł się po udarze, dlaczego mówi, że żyje „na potrójnym haju”, i dlaczego nie wierzy już w miłość? ANNA WYSZKONI po pięciu latach przerwy wraca z nową płytą. Nam opowiada, co się z nią wtedy działo. WOJCIECH MANN mówi: „Nie uważam, żebym był nietuzinkowy. Po prostu mi się trochę udało, że trafiłem do radia…”.