Lara Gessler, Viva! 10/2019
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
TYLKO NA VIVA.PL

Co oznacza imię córeczki Lary Gessler? Świeżo upieczona mama opowiedziała nam piękną historię!

Malutka Nena ma już dwa tygodnie!

Gabriela Czernecka 2 listopada 2020 15:15
Lara Gessler, Viva! 10/2019
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Imię córeczki Lary Gessler i Piotra Szeląga z pewnością zaskoczyło fanów pary. Dziewczynka właśnie skończyła dwa tygodnie i z tej okazji świeżo upieczeni rodzice zdecydowali się wyjawić, jak dali dziewczynce na imię. Córka Lary Gessler ma na imię Nena.  To nietypowy wybór, z którym wiąże się naprawdę piękna historia. Zdradziła nam ją sama Lara. Poznajcie szczegóły.

Znaczenie imienia córki Lary Gessler

Restautorka Słodkiego Zielnika Lary i właścicielka Słodki Słony, Lara Gessler, dwa tygodnie temu po raz pierwszy została mamą. Córka Magdy Gessler urodziła córeczkę, której wraz z mężem Piotrem Szelągiem dali na imię Nena. Już jakiś czas temu wyjawiła, że wraz z ukochanym wybrała imię dla swojego maluszka. „Znamy płeć, bo za dużo niespodzianek nie ma co mieć. Mamy już imię. Jest tradycyjne, ale wiele osób nie wie, że takie jest”, wyznała w rozmowie z jastrzabpost.pl. Do tej pory nie było jednak wiadomo, na jakie imię zdecydowała się para.

Dziś tę informację przekazała sama Lara na swoim Instagramie: „Dwa tygodnie temu nasze życie cudownie się zmieniło. Przyszła na świat nasza córeczka Nena”, podpisała zdjęcie i urocze nagranie małej dziewczynki. Dodała także podziękowania za opiekę w czasie ciąży i porodu: „Chciałabym najmocniej podziękować Kasi Grzybowskiej - najlepszej położnej na świecie - która razem ze mną walczyła o mój poród siłami natury. Panu dyrektorowi Dariuszowi Malczykowi za wspaniałą opiekę i to, co robi dla kobiet w Centrum Porodów Naturalnych w Szpitalu świętej Rodziny przy ul. Madalińskiego. Takie miejsca powinny być w całej Polsce. Dziękuję również mojej kochanej Pani Doktor @marzena_debska1 za prowadzenie ciąży. Nie mogłam lepiej trafić♥️Dziekujemy też wszystkim Wam, za życzenia, trzymanie kciuków i każde dobre słowo i myśl 🌸✨ Najbardziej Dziekuje mojemu Piotrowi @piotr.szelag za to, ze buduje ten wspaniały świat ze mną. Ramię w ramie, serce w serce. Kocham Was najbardziej na świecie”, pisze Lara Gessler.

Znaczenie imienia Nena 

Córka Lary Gessler i Piotra Szeląga ma więc na imię Nena. To dość nietypowy wybór. W sieci ciężko znaleźć informację na temat znaczenia imienia. Wiadomo jedynie, że Nena to imię pochodzenia hebrajskiego. Postanowiliśmy zapytać więc u źródła. Dlaczego Lara i Piotr zdecydowali się dać swojej córeczce na imię Nena? „Zawsze miałam dużo imion męskich, które mi się podobały ale z żeńskimi było dużo trudniej. Na to imię wpadłam przy okazji lektury kaiązki Kobiety Witkacego. Tam wpadłam na Nenę Witkiewicz - żonę Witkacego - ona w rzeczywistości miała na imię Jadwiga, ale jak potem zaczęłam kopać, to okazało się, że jest takie imię”, mówi Lara Gessler dla viva.pl.

„Wg niektórych źródeł ma korzenie Rzymskie wg innych Hebrajskie. To tak naprawdę miało dla mnie mniejsze znaczenie”, zdradza, po czym dodaje: „Imię jest bardzo ciepłe, a do tego w taki sposób zwraca się w Hiszpanii do małych dziewczynek”. To naprawdę piękna historia! Młodym rodzicom raz jeszcze życzymy wszystkiego, co najlepsze.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🧡Nena Gessler-Szeląg, fot. tata

Post udostępniony przez Piotr Szeląg (@piotr.szelag)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Viva.pl (@viva_magazyn)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.