Magda Gessler i Piotr Gessler
Fot. Zenon Zyburtowicz/East News
WSPOMNIENIE

Magdę Gessler i Piotra Gesslera połączyła pasja do gotowania. Co rozdzieliło ten związek?

14 marca restaurator skończyłby 65 lat...

Gabriela Czernecka 15 marca 2023 10:03
Magda Gessler i Piotr Gessler
Fot. Zenon Zyburtowicz/East News

Był jednym z najsłynniejszych polskich restauratorów. Poznali się, kiedy Magda Gessler odwiedzała jedną z jego restauracji, a ich znajomość tak się potoczyła, że szybko stali się parą. Jednak w ich związku nie zawsze było kolorowo... Udało im się pokonać spory kryzys, ale, niestety, tylko chwilowo. Mimo że po kilku latach małżeństwo Piotra Gesslera i jego ukochanej się rozpadło, to nadal utrzymywali ze sobą bliskie relacje. Były mąż gospodyni „Kuchennych rewolucji” 14 marca skończyłby 65 lat... Z tej okazji Lara Gessler i Magda Gessler zamieściły wzruszające wpisy w swoich mediach społecznościowych.

Lara Gessler pożegnała ukochanego ojca

„Dziś w nocy odszedł mój pierwszy, najlepszy przyjaciel. Moja najwyższa instancja we wszystkich dylematach. Mój spokój, miłość, dom. Kocham Cię tak bardzo mocno. Do zobaczenia Tato”, ujawniła pod koniec sierpnia 2021 roku za pośrednictwem Instagrama Lara Gessler, córka Piotra Gesslera i Magdy Gessler. Ta smutna i nagła wiadomość była bolesnym ciosem dla rodziny. Choć Magda i Piotr Gesslerowie od dawna nie są już razem, utrzymywali bliskie relacje. Co wiadomo o ich historii? 

Lara GEssler, Piotr Gessler
Fot. VIPHOTO/East News

Magda i Piotr Gessler - jak się poznali?

Magda Gessler i Piotr Gessler poznali się w drugiej połowie lat 80. Ona - po śmierci pierwszego męża - niemieckiego dziennikarza Tadeusz Müllera - wróciła do Polski z kilkuletnim synkiem, Tadeuszem.  On był znanym już właścicielem restauracji. W stolicy Magda poznała jednak najpierw Adama Gesslera, który szybko ją zauroczył, ale większe wrażenie zrobił na niej właśnie jego brat, Piotr. „To był zupełny przypadek, że trafiłam akurat do kawiarni braci Gesslerów i obaj panowie zaproponowali mi małżeństwo. Wybrałam jednego z nich”, zdradziła w rozmowie z money.pl. W swojej biografii Magda Gessler pisze wprost: 

„Bardzo ważna była też dla mnie reakcja Tadeusza, bo niezależnie od swoich zalet, Piotr musiał przede wszystkim znaleźć wspólny język z moim synem, inaczej uznałabym taką relację za pozbawioną sensu. Na szczęście Tadek zaakceptował Piotra bardzo szybko. Niemal od początku nawiązali nić porozumienia, która szybko zmieniła się we wzajemną sympatię. I może właśnie to ujęło mnie w Piotrze najbardziej – miał ogromne pokłady czułości, troski i autentycznego zainteresowania dla obcego przecież dziecka. Był po prostu bardzo dobrym człowiekiem”, czytamy. Niestety, sielanka nie trwała zbyt długo. W marcu 1989 roku Magda Gessler była już w ciąży z Larą i to właśnie wtedy dowiedziała się całej prawdy o ukochanym.

W swojej biografii pisze wprost, że dowiedziała się wówczas, że jej ukochany ma... żonę (chodziło o dziś znaną warszawską restauratorką Martę Gessler) oraz dziecko (syna Mikołaja). „Targały mną potężne emocje, miałam ochotę wsiąść następnego dnia do samolotu i wrócić do Madrytu. I w sumie do dziś nie wiem, dlaczego tego nie zrobiłam. Czy chodziło o fakt, że nosiłam pod sercem dziecko Piotra? Czy może jednak moje uczucie do niego było silniejsze niż wściekłość, jaką czułam? Naprawdę nie mam pojęcia”, pisze Magda Gessler, która zdecydowała się dać szansę partnerowi. Jak podaje wp.pl, to dla niej Piotr Gessler wziął rozwód.

W końcu Magda i Piotr Gesslerowie stanęli na ślubnym kobiercu. Magda Gessler przyjęła jego nazwisko, które dziś jest jej marką. W 1989 roku na świat przyszła Lara. „Wszyscy byliśmy przeszczęśliwi, wszyscy mieliśmy wrażenie, że oto pojawił się w niej brakujący dotychczas element. Siedmioletni Tadeusz kompletnie oszalał na punkcie siostry i sam przyznał, że nie mógłby dostać lepszego prezentu. Do dziś pamięta moment, gdy zobaczył Larę po raz pierwszy”, pisze Magda Gessler. Ich życie przypominało sielankę. Razem prowadzili restauracje. To właśnie Piotr Gessler zasugerował ukochanej, by spróbowała swoich sił w świecie kulinarnym nieco bardziej na poważnie. Sam starał się jednak nieco bardziej żyć w cieniu.

Zobacz także: Od przyjaciół do kochanków. Oto historia płomiennego romansu Piotra Fronczewskiego i Joanny Pacuły

Magda Gessler, Piotr Gessler
Fot. Zenon Zyburtowicz/East News

W 1991 roku po podziale rodzinnego majątku Gesslerów Magdzie i Piotrowi przypadła w udziale restauracja U Fukiera na Starym Mieście w Warszawie. Małżonkowie rozkręcali restauracyjny interes i wydawało się, że są szczęśliwi. „Robiłam to, co kochałam. I byłam z człowiekiem, który mi podał rękę w trudnym momencie, po śmierci mojego męża. Kiedy zostałam sama z synem. Piotr stał się dla niego ojcem. To bardzo porządny człowiek. I dobry”, mówiła w jednym z wywiadów po latach Magda Gessler.

Niestety, po kilku latach związku ich małżeństwo rozpadło się. Co było ostatecznym powodem rozstania?Wiedzieli chyba tylko oni... „Z jednej strony konstrukcja emocjonalna Piotra, z drugiej moje totalne skupienie na pracy sprawiły, że po mniej więcej pięciu latach od narodzin córki żyliśmy obok siebie, a nie ze sobą”, zdradziła jedynie restauratorka. „Nie było jednak między nami wrogości czy złej krwi. Oddaliliśmy się od siebie, a ja zakochałam się w kimś innym”, zdradza w biografii.

Czytaj też: Rodzina Alicji Bachledy-Curuś skrywała ten sekret przez lata. „Doświadczyliśmy cudu”

Lara Gessler o ojcu, Piotrze Gesslerze 

Lara Gessler miała wówczas zaledwie dziewięć lat. „Może paradoksalnie to zabrzmi, ale poniekąd uratowało mnie rozstanie rodziców. Bałam się, że będę musiała wskazywać, z kim chce być, ale tak się nie stało. Tato był dla mnie naturalnym wyborem. Mama przekierowała swoje życie w inną stronę. Przede wszystkim bardzo skupiła się na pracy. Myślę, że chyba wiedziała, co jest dla mnie lepsze”, wyznała Lara w jednym z wywiadów. 

Piotr Gessler mąż Magdy Gessler
Fot. Zenon Zyburtowicz/East News

Nigdy nie ukrywała, że z tatą łączą ją bardzo bliskie relacje. Choć rzadko dzieliła się w sieci fotografiami z nim, otwarcie mówiła, że jest obecny w jej życiu. Warto dodać, że po rozstaniu z Piotrem Magda została właścicielką U Fukiera. Kilka lat temu o swojej relacji z mężem Magda Gessler opowiedziała w rozmowie z Andrzejem Sołtysikiem w programie Bagaż osobisty. „Przyzwyczajona byłam do tego, że mąż jest gwarantem poczucia bezpieczeństwa rodziny. Piotr jest osobą bardzo dobrą, ale ja czułam się sama w tej odpowiedzialności”, zwierzyła się.

Restaurator stronił od mediów, w przeciwieństwie do Magdy Gessler unikał hucznych imprez. Byli małżonkowie utrzymywali jednak dobre relacje. Aż do końca... 

Magda Gessler mąż
Fot. Zenon Zyburtowicz/East News

Lara i Magda Gessler wspominają Piotra Gesslera

14 marca Piotr Gessler skończyłby 65 lat. Z tej okazji w mediach społecznościowych Lary Gessler i Magdy Gessler, pojawiły się wzruszające wpisy... „Od kilku dni przewija mi się w głowie scena, której nigdy nie zobaczę. Obraz Neny, z jej rozczochranym włoskami i wyciągniętym językiem, wołające »Dziadziusiu! Dziadziusiu!«. I mojego taty, który już przykucnął i czeka na nią z otwartymi ramionami, by po chwili ją przytulić i pocałować. Tego nigdy nie zobaczę, choć widzę to setki razy. Kończyłby dziś 65 lat”, napisała córka restauratora.

„Było tak pięknie. Trudno w to uwierzyć i nie wiadomo jak z tym żyć, czując ból i łzy najbliższych patrząc na moją wnuczkę i córeczkę”, możemy przeczytać na Instagramie prowadzącej „Kuchenne rewolucje”.  

Czytaj również: Natalia Kukulska wspomina Annę Jantar w 43. rocznicę jej śmierci. Zamieściła niepublikowane dotąd zdjęcia

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Jedno zdjęcie Roxie Węgiel wywołało lawinę komentarzy. Odpowiedziała: „Ludzie muszą się przyzwyczaić, że jest inaczej”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.