Edyta Górniak, VIVA! listopad 2008 „Bałam się, że go stracę”
Fot. Iza Grzybowska
O TYM SIĘ MÓWI

Magda Gessler i Dominika Tajner skrytykowały Edytę Górniak za kontrowersyjne słowa o COVID-19

Piosenkarka mocno odpowiedziała jednej z gwiazd

Redakcja VIVA! 12 listopada 2020 11:51
Edyta Górniak, VIVA! listopad 2008 „Bałam się, że go stracę”
Fot. Iza Grzybowska

Pandemia koronawirusa odebrała zdrowie i życie milionom ludzi na całej planecie, jednak wciąż istnieje grupa osób, która nie do końca wierzy we wszystko, co pisze się i mówi o  COVID-19. Do sceptyków należy między innymi Edyta Górniak, która wielokrotnie publicznie wypowiadała się krytycznie na temat sytuacji, z którą mamy do czynienia. Z ostatnimi słowami piosenkarki nie zgodziły się między innymi Magda Gessler i Dominika Tajner.

Gwiazdy o słowach Edyty Górniak na temat koronawirusa

Podczas niedawnego czatu na żywo Edyta Górniak poruszyła kilka ważnych kwestii. Fani artystki dowiedzieli się między innymi, że zakończyła współpracę z wieloletnim managerem Marcinem Wieczorkiem oraz, że chce odciąć się od internetu i cieszyć wyprowadzką w góry. Piosenkarka poświęciła też wiele czasu na przekazanie swoich refleksji na temat COVID-19. Zdaniem jurorki Voice od Poland pandemia została wykorzystana przez wpływowych ludzi, takich jak Bill Gates, po to by doprowadzić do depopulacji ludzkości. Jak? Poprzez szczepionki, na których zawartość każdy organizm może zareagować inaczej – także bardzo źle. Artystka po raz kolejny podkreśliła, że sama nie pozwoli się zaszczepić.

Równie duże kontrowersje wywołało zdanie o tym, jakoby w szpitalach - pokazywanych w telewizji - zamiast pacjentów mieli w wielu przypadkach leżeć statyści…  Grono osób skrytykowało podejście lekceważące podejście Edyty Górniak do zagrożenia. „Wirus jest. Wiemy, że jest. Jedni go przechodzą mocniej, inni lżej. Daj Boże, żeby każdy przeżył. Edyta Górniak jest w absolutnym błędzie. Życzę jej tego, aby nie musiała sprawdzać, czy w szpitalach leżą statyści, czy jednak pacjenci”, powiedziała dla Jastrząb Post Dominika Tajner, która sama 2 tygodnie walczyła z koronawirusem. Gwiazda nie miała siły, by przejść z pomieszczenia do pomieszczenia i każdego dnia bała się, że wkrótce będzie mieć problemy z oddychaniem.

Wpis krytykujący podejście Edyty Górniak do pandemii zamieściła w sieci także Magda Gessler. „Fałszujesz koleżanko! #mg #polskapiosenkarka #ignorantka #empatia #wiedza #inteligencja”, napisała restauratorka w osobnym poście na Instagramie. Tego wpisu Edyta Górniak nie pozostawiła bez komentarza. „Oops. Słowa wagi ciężkiej. Warto Magdalenko oprzeć swoje wrażenia o prawdziwość wypowiedzi, nie o ich skróty lub złośliwe interpretacje. Nie powinien być to zbyt duży wysiłek dla osoby inteligentnej. Serdeczne ukłony”, odpisała właścicielce U Fukiera na Instastories.

Z kolei w komentarzach na profilu Magdy Gessler, piosenkarka odpisała a propos „fałszowania”  -„Poćwiczę zatem. Uwielbiam Twoje kotlety :) są mega”, przytaczamy słowa Edyty Górniak. Gwiazda TVN również zamieściła jeszcze kilka słów o koleżance z branży. „Edyta straciła poczucie rzeczywistości. Nie ma szacunku do powagi sytuacji na świecie i w Polsce, a także do służby medycznej”, podkreśliła Magda Gessler.

Mamy nadzieję, że nie jest to początek kolejnego konfliktu w show-biznesie. Realne problemy, jakimi są kolejne ofiary koronawirusa, to o wiele poważniejszy temat, nad którym zamiast rozprawiać, warto pochylić się i pomóc potrzebującym… Zgadzacie się? 

Dominika Tajner, Viva! 16/2019
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Magda Gessler, Lara Gessler i Tadeusz Müller, Viva! 24/2019
Fot. MARTA WOJTAL

Edyta Górniak, Viva! 9/2019
Fot. MATEUSZ STANKIEWICZ/SAMESAME

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.