Magda Gessler, VIVA! 8/2021
Fot. Filip Zwierzchowski/Das Agency
O TYM JEST GŁOŚNO

Magda Gessler bez ogródek o restauracji Roberta Lewandowskiego. Wróży jej jedno

„Jest to w dużym zderzeniu z ludźmi, którzy kochają futbol”

Rafał Kowalski 3 listopada 2021 21:15
Magda Gessler, VIVA! 8/2021
Fot. Filip Zwierzchowski/Das Agency

Restauracja Roberta Lewandowskiego działa już miesiąc. Do warszawskiego Nine’s zdarzają się nawet kolejki, ale wiele osób stawia sobie jedno pytanie. Czy to zasługa pysznego jedzenia, czy może zwykła ciekawość wielbicieli kuchni i sportu? Magda Gessler uważa, że odpowiedź przyniesie czas. Już dziś jednak chwali cały koncept, którego autorem jest… jej syn.

Magda Gessler o restauracji Roberta Lewandowskiego

Nazywana jest królową polskich restauracji, ale nie tylko dlatego wie wiele o knajpie Roberta Lewandowskiego. Magda Gessler zdradziła – tym, którzy jeszcze nie wiedzieli – że nad pomysłem na restaurację piłkarza pracował jej syn Tadeusz.

Mimo wszystko gwiazda TVN wyjawiła, że nasz najlepszy zawodnik też miał ogromny wpływ na to, co można u niego zjeść. Ostateczny pomysł wydaje się kontrowersyjny. Dlaczego? „Koncepcja, którą wybrał Robert Lewandowski dla tej restauracji, jest koncepcją jego. On chciał light kuchnię, wegetariańską kuchnię. A to… może być zderzenie z ludźmi, którzy kochają sport, a przynajmniej z tymi, którzy kochają futbol!”, zastanawiała się głośno w rozmowie z Faktem Magda Gessler.

Magda Gessler, VIVA! 8/2021
Fot. Filip Zwierzchowski/Das Agency

Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Restauratorka ciekawa jest, czy ostatecznie wygrają kolorowe wegańskie i wegetariańskie propozycje z menu, czy może klasyczny schabowy. Tak czy tak, chętnych na razie nie brakuje. „Są kolejki po 250 osób. Jest to nieprawdopodobne dlatego, że w zasadzie przez cały tydzień jest light, a na weekend wszyscy by chcieli golonkę. No i teraz jestem ciekawa...”, rozmyślała przed kamerą dziennika prowadząca Kuchenne rewolucje.

Jakie przed właścicielami i pracownikami Nine’s stoi największe wyzwanie? Według gwiazdy TVN będzie to cierpliwość. „Jeżeli ekipa, z którą pracuje Tadeusz, zrozumie, na czym polega sukces - że to nie tylko wyniki finansowe, ale również, że trochę się dokłada na początku, żeby później mieć sukces na całe życiem, to będzie dobrze. Tak się dzieje z Fukierem i to wygrywa”, usłyszeliśmy na Fakt.pl.

SPRAWDŹTadeusz Muller oświadczył się partnerce. Syn Magdy postarał się o romantyczne okoliczności. Kim jest jego ukochana?

Magda Gessler, Lara Gessler i Tadeusz Müller, Viva! 24/2019
Fot. MARTA WOJTAL

Restauracja Lewego w Warszawie– menu, co zjeść?

W jednym z wywiadów Tadeusz Muller opowiadał o karcie dań, którą przygotował dla restauracji Roberta Lewandowskiego. Pomysł zakładał miks – amerykańskie klasyki z orientalnym twistem.

I tak w Nine’s znajdziemy wegetariańskie bowle pełne warzyw. Burgery na bułce bajglowej przygotowywanej z użyciem piwa, skrzydełka drobiowe z 9 różnymi sosami, wegańską przystawkę z awokado i roślinnego zamiennika mięsa czy całego kurczaka baby z frytkami, truflą, azjatyckimi liśćmi i sałatką. Ceny przystawek zaczynają się od 28 złotych, a dań głównych od 38. Najdroższą pozycją w menu są glazurowane żeberka wieprzowe z dwoma sosami, grillowanym ananasem i pieczonym ziemniakiem. Za to danie trzeba będzie zapłacić 60 złotych.

Myślicie, że warto? 

Czytaj także: Wnętrza luksusowego domu Lewandowskich w Monachium zachwycają!

Magda Gessler, Tadeusz Muller, VIVA! 23/2018
Fot. Marta Wojtal

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.