Fot. Instagram maciejmusial_official
Pożegnanie

Maciej Musiał pogrążył się w żałobie. Zmarł ukochany dziadek aktora...

„Dałeś mi tak wiele. Uczyłeś, żeby kochać świat ludzi i Boga”

Marcjanna Maryszewska 25 października 2022 19:06
Fot. Instagram maciejmusial_official

Maciej Musiał przekazał przykrą wiadomość. Zmarł jego dziadek, z którym był bardzo mocno związany… 98-latek był dla niego największym autorytetem. Pożegnanie, jakie aktor zamieścił w mediach społecznościowych, wyciska z oczu łzy…

Nie żyje dziadek Maćka Musiała. Miał 98 lat

Więź między dziadkiem i wnuczkiem była niezwykła i wyjątkowa. Maciej Musiał nie ukrywał, że to senior jego najważniejszym wzorem do naśladowania. Wiele wpisów w mediach społecznościowych aktora zostało poświęconych właśnie jemu. Nic zatem dziwnego, że śmierć Mariana Markiewicza to dla niego ogromny cios… Pogrążony w żałobie, opublikował wzruszający wpis, w którym pożegnał swojego ukochanego dziadka. To, co napisał, chwyta za serce i daje do myślenia…

Żegnaj dziadku. Dałeś mi tak wiele. Uczyłeś, żeby kochać świat ludzi i Boga. Kochałeś Polskę, której tak wiele oddałeś.
Wyzwalałeś Wilno, walczyłeś w Bitwie pod Surkontami, po wojnie jako żołnierz niezłomny, wciąż stawiałeś opór za co na wiele wiele lat trafiłeś do więzienia.
Nigdy nie czułeś się bohaterem. Ale nim byłeś. Tak bardzo pragnąłeś żeby inni podzielali Twoją miłość do Polski.
Obiecuję nieść Cię w sercu zawsze.

CZYTAJ TAKŻE: Michał Bajor przekazał smutną wiadomość o śmierci mamy: „Odeszła w śnie i nie cierpiała”

Pod postem pojawiły się komentarze z kondolencjami. Marian Markiewicz miał 98 lat i był doskonale znany fanom aktora, który bardzo często zamieszczał zdjęcia z seniorem. Zmarłego pożegnały osobistości show-biznesu. Prezenterka TVP i tancerka Ida Nowakowska napisała: „Szczere kondolencje… Wspaniały człowiek”.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Nie żyje legenda polskiej siatkówki. Tomasz Wójtowicz miał 69 lat

Raper Bedoes także pozostawił po sobie poruszający komentarz: „Za każdym razem, gdy pokazywałeś tu swojego dziadka, dawałeś nie tylko mi, ale i wszystkim, którzy go widzieli poczucie ciepła na sercu. Nie znałem twojego dziadka, ale to jak o nim mówisz, czy piszesz to przykład dla nas wszystkich. Dziadek na pewno jest dumny, patrząc na ciebie z góry”.  

Wideo

Nie umiał wstać z łóżka, odzyskał sprawność po 8 latach. Michał Figurski szczerze o wyjściu z choroby

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.