Maciej Damięcki, ostatni wywiad, ostatnie chwile
Fot. Tomasz Urbanek/DDTVN/East News
Pożegnanie

Maciej Damięcki spocznie w wyjątkowym miejscu. Znane są szczegóły pogrzebu aktora

Odszedł w wieku 79 lat

Aleksandra Frankowska 23 listopada 2023 08:51
Maciej Damięcki, ostatni wywiad, ostatnie chwile
Fot. Tomasz Urbanek/DDTVN/East News

Maciej Damięcki przegrał długoletnią walkę z chorobą nowotworową. O jego odejściu poinformowali syn Mateusz i córka Matylda. Aktor miał 79 lat. Według portalu fakt.pl, znane są już szczegóły jego pogrzebu. Wybitny aktor spocznie w wyjątkowym miejscu.

ZOBACZ TEŻ: Andrzej Seweryn o ukochanej: "Warto czekać na taką miłość, jak nasza z Kasią, nawet całe życie"

Maciej Damięcki nie żyje

Maciej Damięcki chorował na nowotwór dwa razy. Po raz pierwszy lata temu, udało mu się pokonać chorobą. Chociaż oficjalna przyczyna jego śmierci nie jest znana, wiadomo, że choroba wróciła do niego po raz drugi. Wspierała go ukochana żona oraz dzieci. Sam aktor bardzo angażował się w akcje dotyczące profilaktyki raka prostaty. Jego odejścia nikt się nie podziewał, a informacja zasmuciła całą Polskę. Wybitny aktor zmarł w wieku 79 lat. Wzruszająco pożegnała go córka Matylda, publikując charakterystyczną dla swojej twórczość grafikę z jego wizerunkiem, podpisaną "Pa, Tatku!".

Szczegóły pogrzebu Macieja Damięckiego

Według nieoficjalnych informacji, do których dotarł portal fakt.pl, pogrzeb Damięckiego odbędzie się 29 listopada o 12:00. Rozpocznie się mszą świętą w kościele Karola Boromeusza na Starych Powązkach. Tam też ma zostać pochowany Damięcki. 

Maciej Damięcki, Realizacja filmu
Fot. PAP/Witold Rozmysłowicz

Maciej Damięcki, Realizacja filmu "Banda", 1964 rok

CZYTAJ TEŻ: Zwykły dzień zamienił się w koszmar, odszedł w ramionach ukochanej. Kulisy śmierci J.F Kennedy'ego do teraz wzbudzają wielkie emocje

"Być może będzie to rodzinny grobowiec Damięckich w Alei Zasłużonych. W tej mogile spoczywają rodzice Macieja Damięckiego, wybitni aktorzy – Dobiesław Damięcki i Irena Górska-Damięcka, osoby z piękną konspiracyjną kartą w życiorysie. Czy Maciej Damięcki faktycznie spocznie obok rodziców? Jest to bardzo prawdopodobne, ale nie pewne" — czytamy.

Warto podkreślić, że grobowiec rodziny Damięckich znajduje się w Alei Zasłużonych. To niezwykłe miejsce, na ostatni odpoczynek. 

Fot. Piętka Mieszko / AKPA

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Mają własny sad, kurnik i kaplicę. Tak wygląda wymarzony dom Wojciecha Modesta i Agnieszki Amaro

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.