Maria Koterbska nie żyje
Fot. East News
WSPOMNIENIE

Odeszła wielka dama polskiej piosenki. Nie żyje Maria Koterbska

Artystka miała 96 lat...

Gabriela Czernecka 18 stycznia 2021 22:33
Maria Koterbska nie żyje
Fot. East News

Dotarła do nas smutna wiadomość. Zmarła legenda polskiej piosenki. Maria Koterbska miała 96 lat. Artystka znana z takich utworów jak Serduszko puka w rytmie cza-cza czy Augustowskie noce odeszła 18 stycznia. O śmierci gwiazdy poinformował jej syn, Roman Frank w rozmowie z Polskim Radiem.

Nie żyje Maria Koterbska. Miała 96 lat

Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci wielkiej damy polskiej piosenki, wspaniałej osoby, wybitnej bielszczanki - Marii Koterbskiej. [...] W imieniu wszystkich bielszczan rodzinie Pani Marii i jej najbliższym składam wyrazy współczucia. Świat dziś wiele stracił… Dziękujemy za wszystko Pani Mario. Móc Panią znać, to był prawdziwy zaszczyt”, napisał na Facebooku prezydent Bielsko-Białej, Jarosław Klimaszewski, jako pierwszy ujawniając informację o śmierci Marii Koterbskiej. Chwilę później smutną wiadomość potwierdził w rozmowie z Polskim Radiem syn Marii Koterbskiej, Roman Frankl.

Kim była Maria Koterbska? To wokalistka, która wylansowała takie przeboje jak „Parasolki”, „Karuzela”, „Augustowskie noce”, „Do grającej szafy grosik wrzuć” czy „Serduszko puka w rytmie cza-cza”. Jej piosenki śpiewała swego czasu cała Polska. W życiu prywatnym Maria Koterbska była matką aktora i kompozytora Romana Frankla. Niestety dziś poinformowano o jej śmierci. Wielka dama polskiej piosenki miała 96 lat. Rodzinie i najbliższym składamy głębokie wyrazy współczucia. 

Maria Koterbska nie żyje
Fot. East News

TAGI #śmierć

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.