Lech Wałęsa u Kuby Wojewódzkiego o rodzinie i polityce
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

Lech Wałęsa przyznał, dlaczego szuka pracy. „Do tej pory pieniądze mnie w ogóle nie obchodziły”

Były prezydent był gościem w show Kuby Wojewódzkiego

Ksenia Krasko 12 maja 2021 11:15
Lech Wałęsa u Kuby Wojewódzkiego o rodzinie i polityce
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Lech Wałęsa często opowiada o tym, co działo się w jego życiu kiedyś i o tym, co dzieje się teraz. Jest aktywny na swoich portalach społecznościowych, rozmawia z wielbicielami, udziela wielu wywiadów. Były prezydent przyjął też zaproszenie Kuby Wojewódzkiego do udziału w jego talk show. Na słynnej już kanapie opowiedział dziennikarzowi i widzom o małżeństwie, dzieciach i polityce.

Lech Wałęsa u Wojewódzkiego. Opowiedział o małżeństwie i dzieciach

Jak określił sam Kuba Wojewódzki, ten odcinek jego show był „historyczny”, właśnie ze względu na udział byłego prezydenta. „Ile miał dziewczyn przed panią Danutą. Czy miał kiedykolwiek idola [...] i czy ma jakiś pomysł na Polskę”, zapowiadał wywiad z Wałęsą. W programie pojawiła się również Aleksandra Żebrowska.

Nie mogło zabraknąć pytań o rodzinę i małżeństwo. Polityk otwarcie przyznał, że „nie wyobraża sobie, aby miał inną żonę”. Zdecydował się na gorzkie wyznanie: „Przez tę cholerną politykę to nie widziałem, jak moje dzieci dorastają. Wychowaniem zajęła się żona, bo kontakt z mojej strony był niewłaściwy. [...] Dzieciom brakowało ojca. Straciłem ten okres dorastania dzieci kompletnie. Raz przyjechałem do domu z Warszawy i w domu było pusto, dzieci się powyprowadzały [...] Teraz te relacje wracają”, dodał Lech Wałęsa.

ZOBACZ: Trudne małżeństwo Danuty i Lecha Wałęsów. „Żona mnie nie lubi”

Opowiedział też, jak obecnie wygląda jego związek z żoną Danutą. „Jak były dzieci, to były problemy z dziećmi. Odkąd nie ma dzieci, szukamy zaczepki. Kłócimy się raczej”, przyznał szczerze. Kuba Wojewódzki zapytał też, czy małżonka była pierwszą dziewczyną byłego prezydenta. „Danusia nie była moją pierwszą”, ujawnił Lech Wałęsa, dodając, że miał „parę” partnerek. Zaznaczył jednak, że po ślubie zawsze był wierny.

Lech Wałęsa u Kuby Wojewódzkiego o żonie Danucie
Fot. Przemek Swiderski/East News

Lech Wałęsa o szukaniu pracy i polityce

Jakiś czas temu Lech Wałęsa poinformował, że szuka pracy. Jak stwierdził w show Wojewódzkiego, robi to, ponieważ „zaczyna mu brakować” pieniędzy. „Do tej pory pieniądze mnie w ogóle nie obchodziły. Polityka była najważniejsza. Moja pozycja sprawiała, że te pieniądze jakoś przychodziły. Ale od pewnego momentu nie przychodzą i to powoduje, że muszę jakoś żyć. Dlatego polityka schodzi na drugi plan”, opowiedział.

ZOBACZ: Lech Wałęsa wrócił do domu po operacji serca. Były prezydent pokazał wstrząsające zdjęcie

Przyznał, ze „złożył 10 komputerów”, nawiązując do pytania o to, czy stanowisko elektryka wchodzi w grę. Jednocześnie podkreślił, że „interesują go tylko posady kierownicze”.

Lech Wałęsa wyznał także, kogo uważa za swoich idoli: „w szachach Kasparow, w boksie Cassius Clay i Ojciec Święty”.

Polityk ocenił też rząd PiS, mówiąc, że obecna władza chce zajmować się problemami, które trzeba rozwiązać, ale źle to robi. „Diagnoza PiS-u jest dobra, tylko leczenie jest niewłaściwe. My musimy wybrać to, co oni proponują, i zrobić to lepiej”, wytłumaczył. „Jesteśmy na etapie dyskusji. Prób i błędów. I prawie cały świat jest na tym etapie. Cały świat nie wie, co robić dalej”, podsumował sytuację polityczną.

Oglądaliście wywiad Lecha Wałęsy i Kuby Wojewódzkiego? 

Źródło: Onet, Super Express, Fakt, Na Temat

Lech Wałęsa u Kuby Wojewódzkiego o rodzinie i polityce
Fot. Piotr Zagiell/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.