znicz, śmierć
Fot. stock.adobe.com
Pożegnanie

Nie żyje Renata Kowalczyk, uczestniczka „Kuchennych rewolucji” i właścicielka słynnego lokalu. Miała 51 lat

Córka zakopiańskiej restauratorki zabrała głos

Marcjanna Maryszewska 21 lutego 2023 08:30
znicz, śmierć
Fot. stock.adobe.com

Nie żyje Renata Kowalczyk, właścicielka Karczmy Obrochtówka. Była uczestniczką jednej z pierwszych edycji programu „Kuchenne rewolucje”. Z pomocą Magdy Gessler lokal wzbił się na wyżyny popularności i przez ostatnie lata przyciągał ogromne tłumy. Smutną informację o śmierci szefowej przekazali pracownicy. Głos zabrała również córka.

Nie żyje bohaterka „Kuchennych rewolucji”. Renata Kowalczyk miała 51 lat

Informacja o śmierci 51-letniej pani Renaty pojawiła się w mediach społecznościowych lokalu pod koniec ubiegłego tygodnia. Ze wpisu wynika, że nic nie zapowiadało nadciągającej tragedii… Pracownicy, którzy przez ostatnie lata pracowali na sukces lokalu, pożegnali uwielbianą szefową, nie szczędząc w jej kierunku najcieplejszych słów oraz myśli.

„Z przykrością chcemy wam przekazać informację, że nasza kochana szefowa Renata odeszła nagle 18 lutego 2023 r. Nasze serca rozpadły się na kawałki, była dla nas ostoją spokoju, szefową, ale i mamą. Każdy, kto miał okazję poznać Renatę, wiedział, jakim cudownym i pogodnym człowiekiem była" — czytamy na profilu zakopiańskiej restauracji, w której przed laty zagościła Magda Gessler razem z ekipą „Kuchennych rewolucji”. Po serii licznych problemów, z jakimi przyszło borykać się właścicielom, lokal otrzymał nowe życie.

CZYTAJ TAKŻE: Tak wyglądały ostatnie chwile Witolda Paszta. Artysta zmagał się z problemami zdrowotnymi

Wiosną 2011 roku widzowie mogli podziwiać efekty działań znanej na całą Polskę restauratorki. Od tamtego czasu Karczma Obrochtówka cieszyła się niebywałą popularnością wśród lokalnej ludności oraz turystów. Epizod zapisał się w pamięci fanów z jeszcze jednego powodu — fragment tańca pani Renaty z Magdą Gessler jest dziś pokazywany przed każdym odcinkiem „Kuchennych rewolucji”. Dziś pozostanie symbolem oraz miłą pamiątką… 

Fot. Plejada.pl

Córka zmarłej restauratorki z Zakopanego pożegnała mamę

Zmarła uczestniczka programu pozostawiła w żałobie swoich najbliższych. Zuzanna — córka pani Renaty Kowalczyk — pożegnała ukochaną mamę w poruszających słowach. Panie dzieliły wspólne zainteresowania i miłość do gór, lecz nie zdołały zrealizować wszystkich planów… „Jeszcze tyle szlaków miałyśmy zdobyć”, napisała na swoim Facebooku. Jakiś czas później dodała jeszcze jeden wpis, w którym obiecała zająć się restauracją. „Zrobię wszystko, aby to miejsce było nadal takie jak je zostawiłaś”, czytamy. 

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Artur Barciś jest dumny ze swojego syna. Czy Franciszek poszedł w ślady znanego taty? 

Dodatkowo serce łamie fakt, że zaledwie cztery miesiące temu na córka właścicielki składała życzenia rodzicom. Marek i Renata Kowalczykowie spędzili razem trzy dekady wspaniałego małżeństwa i byli dla Zuzanny życiową inspiracją... „Moje kochane dziubki, dziś mija 30 lat waszego wspaniałego małżeństwa! jesteście dla mnie wzorem, życzę wam mnóstwo cierpliwości i miłości”, napisała na swoim profilu.

Podane zostały już szczegóły uroczystości pogrzebowych: „Modlitwa różańcowa przy zmarłej odbędzie się 23 lutego 2023 roku (czwartek) o godz. 12:30 w Kaplicy Cmentarnej w Zakopanem przy ul. Podhalańskiej 61 "Na Pardałówce". Msza święta żałobna odprawiona zostanie o 13:00". Bliskim pani Renaty składamy najszczersze kondolencje i życzymy dużo sił.  

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

OMENAA MENSAH: Prowadzi trzy fundacje, organizuje aukcje charytatywne, a kilka razy w miesiącu… zapowiada pogodę. W jej słowniku nie ma słowa „niemożliwe”! JAN A.P. KACZMAREK: O czym marzy kompozytor i laureat Oscara? Niezwykła rozmowa! KATARZYNA KOLENDA-ZALESKA i ANNA ZALESKA: Matka i córka. Dziennikarka i prawniczka. Zawsze w kontakcie, lecz jest jedno „ale”. VITO BAMBINO: O muzyce, życiu na emigracji, miłości, ukochanym synku i o tym, jak to jest żyć pomiędzy.