Witold Paszt, festiwal w Sopocie, 14.08.2018 rok
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER
WSPOMNIENIE

Tak wyglądały ostatnie chwile Witolda Paszta. Artysta zmagał się z problemami zdrowotnymi

Minął rok od jego śmierci...

Marcjanna Maryszewska 18 lutego 2023 13:06
Witold Paszt, festiwal w Sopocie, 14.08.2018 rok
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Dokładnie rok temu odszedł Witold Paszt, wokalista i lider zespołu Vox. Smutną wiadomość przekazały wówczas córki artysty. W ostatnich tygodniach życia mówiono o problemach ze zdrowiem, z jakimi musiał się zmagać, a które utrudniały mu codzienne funkcjonowanie. Stan piosenkarza nie pozwolił mu również na wzięcie udziału w finale The Voice Senior, w którym występował w roli jurora oraz trenera. Jak wyglądały jego ostatnie chwile?

Witold Paszt był chory. Opuścił finał The Voice Senior

Jednym z niepokojących sygnałów było opuszczenie finału show, w którym Witold Paszt występował jako juror i trener. Zaledwie parę godzin przed rozpoczęciem emisji artysta poinformował na swoim Instagramie, że niestety nie da rady się pojawić, gdyż dochodzi do siebie po chorobie, ale będzie mocno trzymał kciuki za wszystkich finalistów.

Czytaj także: Martę i Witolda Pasztów łączyło wyjątkowe uczucie. Muzyk odszedł rok temu... 

Fani nie doczekali się wytłumaczenia ze strony stacji lub programu na temat tego, co dolegało jurorowi. Dopiero córka piosenkarza wyjawiła, że gwiazdor postanowił zrobić sobie przerwę w aktywnościach zawodowych aż do wiosny.

„Mogę jedynie powiedzieć, że tata daje sobie czas na odpoczynek po kilku intensywnych miesiącach pracy i na rekonwalescencję po chorobie do końca marca. Potem planuje wziąć się ostro do pracy” - mówiła w Plejadzie Natalia Paszt.

Gdy okazało się, że trzecią edycję The Voice Senior wygrał Krzysztof Prusik, czyli podopieczny Witolda Paszta, jego trener złożył mu gratulacje na Instagramie. Wyraził również żal, że nie mógł być obecny na finale przy swoim uczniu. „Krzysztof, moje wielkie gratulacje! Żałuję, że nie mogłem byc z Tobą w Twojej chwili triumfu, ale wszystko przed nami” - napisał wówczas artysta. Teraz wiemy, że był to ostatni wpis Witolda…

Ostatnie chwile Witolda Paszta. Odszedł w obecności najbliższych

W poruszającym wpisie córki artysty wyjawiły, jak wyglądały ostatnie chwile ich ojca. Witold Paszt zmarł dzień po rocznicy śmierci swojej ukochanej żony, Marty Paszt, która odeszła w 2018 roku. Bardzo cierpiał po stracie małżonki.

„(...) Nagle los się odwrócił i przyszły niespodziewane komplikacje, które znacznie przyspieszyły jego wytęsknione spotkanie z naszą Mamą. Bardzo się do Niej spieszył” - napisali najbliżsi. Witold Paszt odszedł w domowym zaciszu, w obecności bliskiej rodziny.

„Tata odszedł spokojnie w domu, w otoczeniu córek, wnucząt, zięciów, najukochańszych zwierząt. Wierzymy, że zawsze będzie z nami poprzez swoją muzykę i dobro, którym obdzielał każdego potrzebującego”. 

Czytaj także: Halinie Kunickiej wciąż trudno pogodzić się ze stratą męża: „Korzystałam z jego rad, było dla mnie ważne, co uważa”

Witold Paszt, zespół VOX, Warszawa, 27.06.2019 rok
Fot. TRICOLORS/East News
Witold Paszt, zespół VOX, Warszawa, 27.06.2019 rok

Barbara Parzeczewska wspomina Witolda Paszta

Przypomnijmy, że Witold Paszt zasiadał też w jury w drugiej edycji The Voice Senior, którą wygrała Barbara Parzeczewska. Zwyciężczyni popularnego show w rozmowie z Faktem nie potrafiła ukryć prawdziwych emocji. Przyznała wówczas: „Jak się dowiedziałam o tym, co się stało, to łezka zakręciła mi się w oku, że tak wspaniali ludzie odchodzą. Witek był takim uroczym człowiekiem, takim serdecznym, zawsze z tej słonecznej strony. Miał w sobie taką iskrę życia, zawsze był sympatyczny, uśmiechnięty i służył dobrą radą”, mówiła. 

Wokalistka dodała, że była gościem specjalnym podczas finału trzeciej edycji muzycznego programu. Tam też dostrzegła, że artysta ma coraz większe problemy ze zdrowiem. „Widzieliśmy się na finale „The Voice Senior”. Spotkaliśmy się w garderobie i u wizażystek. Jak zawsze uśmiechnięty, milutki, przytuliliśmy się. Zauważyłam, że choroba u niego się już nasilała, był taki drobny i zmarnowany, ale uśmiech na twarzy miał do końca”, dodała. 

CZYTAJ TEŻ: Córka Michała Wójcika wspomina dzieciństwo. „Wychowywałam się bez ojca" 

Barbara Parzeczewska Witold Paszt, Izabela Trojanowska, The Voice Senior, 06.02.2021 rok

Barbara Parzeczewska Witold Paszt, izabela trojanowska, the voice senior, 06.02.2021 rok
Fot. VIPHOTO/East News

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?