Sprawdź, jak dziś wyglądają!

Gabriela Czernecka 28 lipca 2021 22:09

Księżniczka Małgorzata słynęła z gorących romansów. Szybko straciła miłość swojego życia, zaliczyła nieudane małżeństwo i całe późniejsze życie próbowała naprawiać błędy młodości. Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się temu, jak wyglądają i czym zajmują się dzieci księżniczki Małgorzaty!

Księżniczka Małgorzata życie prywatne

Księżniczka Małgorzata prowadziła barwne życie. Nie stroniła od skandali i romansów. „Zawsze trzymała papierosa w ręku. I szklankę, z której powoli sączyła whisky lub gin. Widocznie tego potrzebowała”, wspominała jej koleżanka Billy Mitchell w filmie dokumentalnym Secret Lives: Princess Margaret z 1996 roku. Dopiero w wieku 29 lat zaczęła poważnie myśleć o tym, by się ustatkować. Jej decyzję przyspieszył list byłego ukochanego Petera Townsenda, który napisał do niej w 1959 roku, informując, że planuje wziąć ślub z Belgijką Marie-Luce Jamagne. 

Zobacz: Ikona mody i buntowniczka, której królowa zniszczyłamałżeństwo. Oto historia siostry Elżbiety II

Księżniczka nie mogła uwierzyć, że ukochany postanowił przerwać ich pakt. Zawiedziona treścią listu poprosiła go o dwa tygodnie zwłoki z oficjalnym ogłoszeniem zaręczyn, a w tym czasie podjęła decyzję o swoich zaręczynach z fotografem Anthonym Armstrong-James'ie. Ten od samego początku wzbudzał kontrowersje. Jeszcze przed ślubem z księżniczką uznał, że życie brytyjskiej monarchii jest wybitnie nudne. Małgorzata przy nim czuła się jednak szczęśliwa - odnalazła odrobinę wolności z dala od królewskiego dworu. 26 lutego 1960 roku ogłoszono ich zaręczyny, para pobrała się na początku maja tego samego roku. Zamieszkali w Pałacu Kensington.

Księżniczka Małgorzata dzieci

Para doczekała się dwójki dzieci: Davida i Sarah. Gdy spodziewali się pierwszego dziecka, Antonyemu Armstrongowi-Jonesowi nadano tytuł Lorda Snowdon, by przyszły potomek księżniczki miał odpowiedni tytuł i honory. Syn księżniczki Małgorzaty przyszedł na świat 3 listopada 1961 roku. Jedyny syn księżniczki Małgorzaty i lorda Snowdena jest uwielbianym członkiem rodziny królewskiej. Ma szczególne miejsce w sercu ciotki, królowej Elżbiety II, a także księcia Karola, z którym się przyjaźni. Syn księżniczki Małgorzaty co roku spędza z królową święta w Sandringham, a latem odwiedza ją w jej ulubionym zamku Balmoral. Mimo przynależności do brytyjskiej rodziny królewskiej udało mu się rozwinąć karierę poza pałacem - świetnie radzi sobie jako architekt wnętrz. Ma własną firmę meblarską. David ze względu na pracę ciągle podróżował, bardzo rzadko bywał w kraju. Swoją przyszłą żonę Serenę poznał dzięki jej ojcu, który go zatrudnił. Przez lata udawało im się ukrywać swój związek przed mediami. Para zdecydowała się potwierdzić, że łączy ich coś więcej, gdy w 1992 roku do sieci wyciekły ich wspólne zdjęcia. Rok później ogłosili zaręczyny i stanęli na ślubnym kobiercu. Para została rodzicami dwójki dzieci: 21-letniego syna, Charlesa Armstronga-Jonesa oraz 18-letniej córki, Margarity Armstrong-Jones. Małżeństwo właśnie zdecydowało się zakończyć swój związek po 26 latach małżeństwa.  Według serwisu Daily Mail, to właśnie ogromne zaangażowanie Davida w pracę sprawiło, że małżeństwo zaczęło się od siebie oddalać. Para  zapowiedziała, że zamierza rozwieść się w przyjaznej atmosferze.

Przeczytaj także: Królowa Elżbieta II i księżniczka Małgorzata nie miałyłatwej relacji. To je poróżniło

Córka księżniczki Małgorzaty. Kim jest Sarah Chatto?

Córka księżniczki Małgorzaty, Sarah Chatto, przyszła na świat 1 maja 1964 roku. Siostrzenica królowej Elżbiety II jest obecnie 24 w kolejce w sukcesji do tronu brytyjskiego. Zdobyła wykształcenie malarskie i od 2004 roku tak jak przed laty jej matka, została patronką The Royal Ballet. Lady Sarah bardzo często towarzyszy królowej w prywatnych wyjazdach, ma z monarcihinią świetny kontakt. W 1994 roku stanęła na ślubnym kobiercu u boku reżysera Daniela Chatto. Para poznała się na planie filmowym w Indiach. Mają dwójkę dzieci - synów 24-letniego Samuela i 21-letniego Arthura. Zobaczcie w naszej galerii, jak wyglądają.  

1/5
Dzieci księżniczki Małgorzaty: Daniel Armstron-Jones, Sarah Chatto
Copyright @Getty Images
1/5

Dzieci księżniczki Małgorzaty: Daniel Armstron-Jones i Sarah Chatto

2/5
Syn księżniczki Małgorzaty, David Armstrong-Jones
Copyright @Rex Features/EAST NEWS
2/5

3/5
Syn księżniczki Małgorzaty, David Armstrong-Jones
Copyright @Rex Features/EAST NEWS
3/5

4/5
córka księżniczki Małgorzaty: Sarah Chatto
Copyright @Getty Images
4/5

5/5
córka księżniczki Małgorzaty: Sarah Chatto
Copyright @Getty Images
5/5

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.