Sprawdź, jak dziś wyglądają!

Gabriela Czernecka 26 listopada 2022 17:23

Była romantyczką, buntowniczką i indywidualistką. Życie nie szczędziło jej bolesnych ciosów, osobiste dramaty odcisnęły piętno na jej psychice. Księżniczka Małgorzata słynęła z gorących romansów. Szybko straciła miłość swojego życia, zaliczyła nieudane małżeństwo i całe późniejsze życie próbowała naprawiać błędy młodości. Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się temu, jak wyglądają i czym zajmują się dzieci księżniczki Małgorzaty!

Księżniczka Małgorzata życie prywatne

Księżniczka Małgorzata prowadziła barwne życie. Nie stroniła od skandali i romansów. „Zawsze trzymała papierosa w ręku. I szklankę, z której powoli sączyła whisky lub gin. Widocznie tego potrzebowała”, wspominała jej koleżanka Billy Mitchell w filmie dokumentalnym Secret Lives: Princess Margaret z 1996 roku. Dopiero w wieku 29 lat zaczęła poważnie myśleć o tym, by się ustatkować. Jej decyzję przyspieszył list byłego ukochanego Petera Townsenda, który napisał do niej w 1959 roku, informując, że planuje wziąć ślub z Belgijką Marie-Luce Jamagne. 

Zobacz: Ikona mody i buntowniczka, której królowa zniszczyłamałżeństwo. Oto historia siostry Elżbiety II

Księżniczka nie mogła uwierzyć, że ukochany postanowił przerwać ich pakt. Zawiedziona treścią listu poprosiła go o dwa tygodnie zwłoki z oficjalnym ogłoszeniem zaręczyn, a w tym czasie podjęła decyzję o swoich zaręczynach z fotografem Anthonym Armstrongiem-Jamesem. Ten od samego początku wzbudzał kontrowersje. Jeszcze przed ślubem z księżniczką uznał, że życie brytyjskiej monarchii jest wybitnie nudne. Małgorzata przy nim czuła się jednak szczęśliwa - odnalazła odrobinę wolności z dala od królewskiego dworu. 26 lutego 1960 roku ogłoszono ich zaręczyny, para pobrała się na początku maja tego samego roku. Zamieszkali w Pałacu Kensington.

Księżniczka Małgorzata dzieci

Doczekali się dwójki dzieci: Davida i Sarah. Gdy spodziewali się pierwszego dziecka, Antonyemu Armstrongowi-Jonesowi nadano tytuł Lorda Snowdona, by przyszły potomek księżniczki miał odpowiedni tytuł i honory. Syn księżniczki Małgorzaty przyszedł na świat 3 listopada 1961 roku. Jest uwielbianym członkiem rodziny królewskiej. Miał szczególne miejsce w sercu ciotki, królowej Elżbiety II, a także króla Karola III, z którym się przyjaźni. Syn księżniczki Małgorzaty co roku spędzał z królową święta w Sandringham, a latem odwiedzał ją w jej ulubionym zamku Balmoral.

Mimo przynależności do brytyjskiej rodziny królewskiej udało mu się rozwinąć karierę poza pałacem - świetnie radzi sobie jako architekt wnętrz. Ma własną firmę meblarską. David ze względu na pracę ciągle podróżował, bardzo rzadko bywał w kraju. Swoją przyszłą żonę Serenę poznał dzięki jej ojcu, który go zatrudnił. Przez lata udawało im się ukrywać swój związek przed mediami. Para zdecydowała się potwierdzić, że łączy ich coś więcej, gdy w 1992 roku do sieci wyciekły ich wspólne zdjęcia. Rok później ogłosili zaręczyny i stanęli na ślubnym kobiercu. 

Zostali rodzicami dwójki dzieci: 23-letniego dziś syna, Charlesa Armstronga-Jonesa oraz 20-letniej córki, Margarity Armstrong-Jones. Małżeństwo jakiś czas temu zdecydowało się zakończyć swój związek po 26 latach małżeństwa. Według serwisu Daily Mail, to właśnie ogromne zaangażowanie Davida w pracę sprawiło, że zaczęli się od siebie oddalać. Rozwiedli się w przyjaznej atmosferze – tak jak zapowiadali.

Przeczytaj także: Królowa Elżbieta II i księżniczka Małgorzata nie miałyłatwej relacji. To je poróżniło

Córka księżniczki Małgorzaty. Kim jest Sarah Chatto?

Córka księżniczki Małgorzaty, Sarah Chatto, przyszła na świat 1 maja 1964 roku. Siostrzenica królowej Elżbiety II jest obecnie 27 w kolejce w sukcesji do tronu brytyjskiego. Zdobyła wykształcenie malarskie i od 2004 roku tak jak przed laty jej matka, została patronką The Royal Ballet. Lady Sarah bardzo często towarzyszyła królowej w prywatnych wyjazdach, miała z monarchinią świetny kontakt. W 1994 roku stanęła na ślubnym kobiercu u boku reżysera Daniela Chatto. Para poznała się na planie filmowym w Indiach. Mają dwójkę dzieci - synów 26-letniego Samuela i 23-letniego Arthura. Zobaczcie w naszej galerii, jak wyglądają.  

1/5
Dzieci księżniczki Małgorzaty: Daniel Armstron-Jones, Sarah Chatto
Copyright @Getty Images
1/5

Dzieci księżniczki Małgorzaty: Daniel Armstron-Jones i Sarah Chatto

2/5
Syn księżniczki Małgorzaty, David Armstrong-Jones
Copyright @Rex Features/EAST NEWS
2/5

3/5
Syn księżniczki Małgorzaty, David Armstrong-Jones
Copyright @Rex Features/EAST NEWS
3/5

4/5
córka księżniczki Małgorzaty: Sarah Chatto
Copyright @Getty Images
4/5

5/5
córka księżniczki Małgorzaty: Sarah Chatto
Copyright @Getty Images
5/5

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.