KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Media ujawniły, że Meghan potajemnie zmieniła akt urodzenia syna. Księżna się tłumaczy

„Zmiana została podyktowana przez Pałac Buckingham”

Ksenia Krasko 1 lutego 2021 16:53

Chociaż minął już ponad rok od czasu wyprowadzki Meghan i Harry’ego do Stanów Zjednoczonych, wydaje się, że brytyjskie media nie zamierzają im odpuścić. Nie jest tajemnicą, że małżeństwo od dawna prowadzi „wojnę” z prasą, jednak rzadko zdarza się, aby komentowali to, co się o nich mówi. Ich reakcja na najnowsze doniesienia jednego z tabloidów może jednak sugerować, że wkrótce to się zmieni – tym razem odnieśli się do plotek na swój temat, nie szczędząc krytyki tym, którzy o nich piszą.

Meghan zmieniła akt urodzenia syna. Tłumaczy, dlaczego to zrobiła

Brytyjski The Sun poinformował w ubiegły weekend o nietypowych zmianach, jakie wprowadzono w akcie urodzenia syna księżnej Meghan i księcia Harry’ego. Jak donosi tabloid, stało się to potajemnie, zaledwie miesiąc po narodzinach Archiego. Chodzi o fakt, że imię Meghan (a właściwie Rachel Meghan) zostało wykreślone z dokumentu, a w miejscu imienia matki widnieje „Jej Królewska Wysokość Księżna Sussex”. Harry zapisany jest jako „Jego Królewska Wysokość Książę Henry Charles Albert David książę Sussex”.

The Sun zasugerował, że było to przemyślane działanie. Jedna z wersji zakłada, że Meghan w taki sposób chciała zirytować księżną Kate, która użyła panieńskiego nazwiska Middleton, wypełniając akty urodzenia swoich dzieci. Inna teoria głosi, że żona Harry’ego po prostu oddała hołd księżnej Dianie, która na aktach synów zapisana jest jako „Jej Królewska Wysokość Księżna Walii”.

Przedstawiciele pary odnieśli się do tych doniesień, publikując oświadczenie na kilku portalach, w tym Page Six. „Zmiana dokumentów publicznych w 2019 roku została podyktowana przez Pałac Buckingham, o czym świadczą dokumenty, podpisane przez wysokich rangą urzędników pałacowych. Ani księżna Sussex, ani książę Sussex nie żądali tego”, podkreślono.

„Obserwowanie brytyjskiego tabloidu i tak zwanych „ekspertów”, którzy w oszukańczy sposób sugerują, że Meghan chciała być bezimienna na akcie urodzenia swojego dziecka, lub jakimkolwiek innym dokumencie, byłoby śmieszne, gdyby nie było obraźliwe. Na świecie tak wiele się dzieje, więc skupmy się na tym, a nie na nieprawdziwych plotkach”, brzmi oficjalne stanowisko małżonków.

Po oświadczeniu Meghan i Harry’ego pojawiły się głosy, że para obrała nową strategię walki z mediami. Czy słuszną? Czas pokaże. 

Źródło: Page Six, Hello Magazine

Księżna Meghan zmieniła akt urodzenia Archiego

Księżna Meghan w 2019 roku
Fot. Chris Jackson/Getty Images

Meghan i Harry na konferencji po narodzinach syna Archiego, maj 2019 roku

Księżna Meghan i książę Harry z synem Archiem
Fot. Dominic Lipinski - WPA Pool/Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?