Księżna Meghan, książę Harry
Fot. Samir Hussein/Samir Hussein/WireImage
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Księżna Meghan nie chce ustąpić. Tym razem narazi się nie tylko królowej Elżbiecie II

Ta decyzja może ją skłócić z księciem Harrym

Ksenia Krasko 31 stycznia 2021 20:42
Księżna Meghan, książę Harry
Fot. Samir Hussein/Samir Hussein/WireImage

Jeszcze niedawno wielbiciele brytyjskiej monarchii cieszyli się, że rodzina królewska w końcu się pogodzi. Takie założenia pojawiły się, gdy ujawniono, że Meghan i Harry po raz pierwszy od czasu przeprowadzki do USA odwiedzą Wielką Brytanię. Para otrzymała zaproszenie na urodziny Elżbiety II, więc wydawało się, że nie będą mogli odmówić tej podróży... Niektórzy eksperci ds. royalsów wskazywali jednak, że wątpliwe jest, aby Meghan chciała się tam pojawić. Jak się okazuje – mieli rację.

Księżna Meghan nie pojawi się na urodzinach królowej Elżbiety II

Meghan i Harry planowali udać się do Wielkiej Brytanii w czerwcu. Właśnie na ten miesiąc zaplanowane są obchody nie tylko 95. urodzin królowej Elżbiety II, ale i setnych księcia Filipa. Prawdopodobnie Harry pozostałby dłużej, ponieważ w lipcu ma odsłonić pomnik księżnej Diany wraz z księciem Williamem. Na tej uroczystości również miała być obecna Meghan, znana ze swojego uwielbienia wobec zmarłej matki męża.

Jak udało się ustalić mediom, przedstawiciele pałacu obawiali się, że przyjazd małżeństwa Sussex wywoła nadmierne zainteresowanie, co nie byłoby mile widziane przy tak ważnych okazji, jak urodziny królewskiej pary. Prawdopodobnie jednak, księżna Meghan nie tylko z tego powodu zrezygnowała z podróży.

Jak donosi Daily Mail, żona księcia Harry’ego podjęła taką decyzję z powodów „praktycznych i osobistych”. Nie jest jasne, o co dokładnie chodzi, ale fani rodziny królewskiej nie mają watpliwości, że spotkanie byłoby dość kłopotliwe nie tylko dla Meghan i Harry’ego, ale i dla reszty royalsów. Niewykluczone też, że księżna postanowiła zostać w nowym domu ze względu na niepewną sytuację związaną z Covid-19.

Jak wskazują brytyjskie media, to wszystko może ostatecznie skłócić małżeństwo. W ostatnim czasie sporo mówiło się o tym, że Harry tęskni i chciałby zobaczyć się z bliskimi, podczas gdy Meghan robi wszystko, co może, aby do tego nie dopuścić. Według internautów, wnuk Elżbiety II nie wybaczy żonie, jeśli jej decyzja jest ostateczna.

Prawdopodobnie już w czerwcu dowiemy się, czy Meghan rzeczywiście po raz kolejny postawiła na swoim, czy jednak posłucha Harry’ego. Para konsekwentnie nie komentuje żadnych plotek. 

Elżbieta II, księżna Meghan i książę Harry w Pałacu Buckingham, 2018 rok

Księżna Meghan, książę Harry, Elżbieta II
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Księżna Meghan i książę Harry nie pojadą na urodziny Elżbiety II?

Księżna Meghan, książę Harry
Fot. Mark Cuthbert/UK Press via Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?