KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Na tego rodzaju zdjęcia czekają wszyscy. Chodzi o księżną Kate i księżną Meghan! 

Kiedy będziemy mogli znów widzieć je razem?

Gabriela Czernecka 23 maja 2020 09:49

Odkąd księżna Meghan dołączyła do brytyjskiej rodziny królewskiej, zaczęto pisać, że nie najlepiej dogaduje się z księżną Kate. Wielokrotnie pisano o konfliktach między nimi. Rywalizowały o względy królowej, lepsze stylizacje czy większy rozgłos mediów. Teraz ich relacje wyglądają kompletnie inaczej. Księżna Sussex nie należy już do rodziny Windsorów, mieszka w Stanach Zjednoczonych i jeśli wierzyć brytyjskim tabloidom, nie utrzymuje kontaktów z Kate. Okazuje się jednak, że jeśli dojdzie do ich spotkania, fani rodziny królewskiej będą mieli okazję zaobserwować coś nietypowego! Wiedzieliście, że księżna Meghan musi kłaniać się księżnej Kate? 

Księżna Meghan musi kłaniać się księżnej Kate

W rodzinie królewskiej bardzo ważne jest przestrzeganie tradycji, zasad i protokołu królewskiego. Ten w w kwestii przywitania się z monarchinią dotyczy każdego członka rodziny królewskiej, ale także i zwykłych obywateli. Królewska etykieta jest pełna reguł, które w obecnych czasach wydają się mało przydatne, ale liczy się każdy, nawet najdrobniejszy szczegół naszego wyglądu i zachowania. Arystokracja jest jednak nadal mocno przywiązana do tradycji, więc jeżeli kiedykolwiek mielibyśmy mieć do czynienia na przykład z rodziną królewską, warto wiedzieć chociaż to, jak się poprawnie przywitać. Nawet księżna Kate i Meghan Markle miały na początku problemy z dygnięciem i kłanianiem się! Samo zapamiętanie, kiedy i komu okazywać szacunek wydaje się skomplikowane…

Oczywiście wszyscy członkowie rodziny królewskiej muszą kłaniać się królowej, z kolei Książę William ma obowiązek dygać tylko przed królową, księciem Edynburga, księciem Karolem i księżną Camillą. Gdy pojawia się publicznie wraz z żoną, to wówczas jako książęca para Cambridge również kłania się przed tzw. starszyzną. Co ciekawe przed Kate i Williamem muszą z kolei dygać wszyscy członkowie królewscy, którzy są niżej w hierarchii, czyli na przykład hrabina Sophie czy Zara Tindall. Kate, występując publicznie sama, musi oczywiście dygać przed królową i księciem Filipem, Karolem i Camillą, ale także co ciekawe - również przed księżniczkami, czyli tymi, które są w rodzinie królewskiej z urodzenia, czyli np. przed księżniczką Beatrice, księżniczką Eugenią czy księżniczką Anną. A jak to jest w przypadku księżnej Meghan?

Nie  ma już znaczenia, że Meghan i Harry nie są członkami rodziny królewskiej. Oboje muszą kłaniać się księżnej Kate. Choć ta zasada wcześniej rzadko była przestrzegana wśród najbliższej rodziny, to teraz po rezygnacji z pełnienia  królewskich funkcji Harry' i Meghan będą musieli obowiązkowo się do niej stosować. Nic dziwnego, że media nie mogą doczekać się, gdy znów dojdzie do spotkania Kate i Meghan!  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?