KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Już wiadomo, dlaczego księżna Meghan i książę Harry opuścili rodzinę królewską akurat 31 marca

Nieprzypadkowo wybrali tę datę...

Gabriela Czernecka 2 kwietnia 2020 20:50

Rezygnacja księżnej Meghan i księcia Harry'ego z pełnienia królewskich funkcji nastąpiła wraz z początkiem stycznia. Od tamtej pory książęca para Sussex skupiała się na ustaleniu warunków i zasad swojego dalszego funkcjonowania poza rodziną królewską. Małżeństwo analizowało możliwości i drogi, w których mogliby dalej się rozwijać i prowadzić swoją działalność. Wraz z 31 marca 2020 księżna Meghan i książe Harry oficjalnie zakończyli pełnienie funkcji starszych członków rodziny Windsorów. Okazuje się że ta data nie była przypadkowa. Poznajcie szczegóły.

Meghan i Harry odeszli z rodziny królewskiej

Odejście księżnej Meghan i księcia Harrego z brytyjskiej rodziny królewskiej wywołało falę spekulacji na temat tego, czym teraz zajmie się małżeństwo. Już wiadomo, że Megan poniekąd powróciła do świata filmu. Miała bowiem przyjemność użyczyć swojego głosu filmie o słoniach, który od 3 kwietnia będzie można oglądać na platformie streamingowej Disneya. Małżeństwo zamierza także prowadzić własną fundację, ale jak na razie nie podano więcej szczegółów. 

„Planujemy teraz zrównoważyć czas między Wielką Brytanią a Ameryką Północną, szanując nasz obowiązek wobec Królowej, Ojczyzny i naszych mecenasów. Ta równowaga pozwoli nam wychować naszego syna z uznaniem dla królewskiej tradycji, w której się urodził, a jednocześnie zapewni naszej rodzinie przestrzeń do skupienia się na następny rozdział, w tym uruchomienie naszej nowej organizacji charytatywnej”, informowano wówczas w oświadczeniu.

Decyzja pary o odejściu z rodziny Windsorów została ogłoszona na początku stycznia. Królowa Elżbieta II zadecydowała, że małżeństwo pozostanie oficjalnymi członkami rodziny królewskiej do końca marca. Okazuje się że ta data miała dodatkowe znaczenie. Wybrano ją nie bez powodu.

Dlaczego Harry i Meghan odeszli z rodziny królewskiej 31 marca?

Okazuje się, że królowa Elżbieta II wraz z parą podjęła decyzję o tym, żeby to właśnie 31 marca Meghan i Harry pożegnali się z rodziną królewską,  ponieważ właśnie wraz z marcem kończy się tak zwany rok budżetowy. Każdego roku rodzina królewska publikuje swoje rozliczenie około czerwca, a więc ta data ma jak największy sens w tym kontekście. Jak wyjaśnia królewska korespondentka Hello magazine, Danielle Stacey: „Jednym z powodów, dla których książę i księżna Sussex oficjalnie wycofali się z obowiązków królewskich w tym dniu, jest fakt, że 31 marca, to koniec roku finansowego dla rodziny królewskiej. Około czerwca, królewskie gospodarstwo domowe publikuje roczne sprawozdanie finansowe, raport Suwerennego Granta za poprzedni rok. Szczegóły w rocznych raportach obejmują koszty podróży, personelu i utrzymania nieruchomości. Harry i Meghan wyrazili chęć stać się niezależnymi finansowo, a ponieważ nie będą już otrzymywać funduszy z Suwerennego Grantu, logicznym było odejść właśnie w tym dniu”, wyjaśnia. Wiedzieliście o tym?  

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Pandemia nie zmieniła mojego życia, to ja sama je zmieniłam…”, mówi AGNIESZKA MACIĄG. Kraśko, Olejnik, Rodowicz, Rusinek, Szczygieł, Wojciechowska… o emocjach i rodzinnych relacjach w izolacji domowej. JACEK SANTORSKI radzi, jak nie zwariować w czasie pandemii. Zmierzch zachodniej cywilizacji? Beata Pawlikowska w egzystencjalnych rozważaniach w dobie koronawirusa.