Książę William MT
Fot. Getty Images
O TYM JEST GŁOŚNO

„To dla nas wyjątkowo szokujące!”. Książę William wytoczył wojnę francuskiej prasie. Za co?

Olga Figaszewska 5 września 2017 15:00
Książę William MT
Fot. Getty Images

Media żyją najnowszymi doniesieniami z brytyjskiego dworu. Książę William pozwał tabloid i fotografów za naruszenie prywatności swojej rodziny i jej dobrego imienia. Zapadł wyrok w tej sprawie! O co chodzi? Na jakie odszkodowanie może liczyć księżna Kate? 

Zobacz też: To już oficjalne: księżna Kate spodziewa się trzeciego dziecka!

Polecamy też: Oto 9 rzeczy o których musisz wiedzieć, jeśli chcesz poślubić członka brytyjskiej rodziny królewskiej

Zobacz także: Siostra księżnej Kate spodziewa się pierwszego dziecka! Znamy jego płeć

Nagie zdjęcia księżnej Kate

W 2012 do mediów wyciekły jedne z najbardziej intymnych zdjęć księcia i księżnej Cambridge. Para wypoczywała na terenie prywatnego terenu w Prowansji, której właścicielem był Viscount Linley, bratanek królowej. Wówczas fotografom, którzy towarzyszyli książęcej parze na każdym kroku, udało się zrobić zdjęcia księżnej Kate, która opalała się topless oraz te, na których książe William wciera krem przeciwsłoneczny w jej nagie ciało.  Fotografie szybko znalazły się w obiegu. Na publikację odważył się tabloid „French Closer”. Wkrótce po tym, Kate i William podjęli działania prawne. Numer wycofano ze sprzedaży, a francuskie władze zakazały kolejnych publikacji przed rozpoczęciem dochodzenia w sprawie tego, jak pozyskano zdjęcia. Pomimo to, fotografie pojawiły się w wielu europejskich magazynach.

Zobacz też: Historia pewnej miłości. Szósta rocznica ślubu księcia Williama i Kate Middleton. EKSKLUZYWNE VIDEO!

Polecamy też: Dlaczego książę William i jego syn nie powinni razem podróżować?

Oficjalne oświadczenie księcia Williama

„We wrześniu 2012 roku ja i moja żona myśleliśmy, że możemy wybrać się do Francji na kilka dni do odosobnionej willi. Znamy Francję i Francuzów i wiemy, że zasadniczo szanują prywatność innych, także gości swojego kraju. Potajemne zrobienie nam zdjęć było dla nas wyjątkowo szokujące, ponieważ zagroziło ono naszej prywatności”, głosił książę William w oficjalnym orzeczeniu.

William przywołał pamięć o swojej matce, księżnej Dianie. Przyznał, że zdjęcia 'są tym bardziej raniące', ponieważ przypominają mu o wydarzeniach sprzed 20 lat. „Królowa ludzkich serc” zginęła w wypadku samochodowym uciekając przed paparazzi. 

Na ławie oskarżonych zasiadło sześć osób, wśród nich trzech fotografów.  Książę William i księżna Kate, domagają się rekompensaty w wysokości około 1,4 mln funtów za straty moralne. Według pełnomocnika rodziny królewskiej, kwota zadośćuczynienia jest dodatkową nauczką dla oskarżonych.  Książęca para, chce także zadośćuczynienia od lokalnej gazety „La Provence” w wysokości 42 tyś funtów za opublikowanie podobnych zdjęć, które zostały opatrzone cenzurą w postaci czarnego paska. 

Odszkodowanie dla księżnej Kate

5 września zapadł wyrok sądu, na mocy którego, księżna Kate ma otrzymać stosowną rekompensatę za poniesione straty. Sąd nie miał wątpliwości, że opublikowanie nieprzyzwoitych zdjęć naruszyło prywatność księżnej oraz jej rodziny. Tabloid jest zmuszony zapłacić zaledwie 100 tysięcy euro. 

Zobacz też: Księżna Kate i książę William przechodzą kryzys? Zobacz, co pokazują ich ostatnie zdjęcia z Paryża

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.