Księżna Kate, książę William
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Księżna Kate zdobyła się na szczere wyznanie. Chodzi o dzieci

„Czułam się taka odizolowana”

Gabriela Czernecka 24 stycznia 2020 14:48
Księżna Kate, książę William
Fot. Getty Images

Zwykle zachwyca promiennym uśmiechem, nienaganną postawą i pewnością siebie. Księżna Kate podczas spotkań z fanami zawsze sprawia wrażenie, jakby urodziła się do tej roli. Okazuje się, że nie zawsze tak było.  Żona księcia Williama po raz pierwszy zdobyła się tak odważne wyznanie na temat macierzyństwa. 

Księżna Kate o byciu mamą

Smutnym wyznaniem księżna Kate podzieliła się podczas spotkania w Centrum Dziecięcym w walijskim mieście Cardiff. Przyznała wprost, że bycie członkinią rodziny królewskiej, ale przede wszystkim bycie mamą nie zawsze jest takie kolorowe, jak mogłoby się wydawać. Jej zdjęcia z księciem George'm, księżniczką Charlotte i księciem Louisem zawsze są nie lada atrakcją dla fanów rodziny królewskiej.  Księżna Kate jako mama jest oddana swoim dzieciom.

Nawet podczas publicznych wyjść i oficjalnych wystąpień nie spuszcza ich z oczu: „Zamiast zwracać uwagę na reporterów i kamery, Kate zwraca się do dzieci. To jasny sygnał, że rodzina jest dla niej najważniejsza”, mówi specjalistka od mowy ciała, Patti Wood. Swoim zachowaniem sprawia wrażenie, jakby zawsze stała na straży. Tłumaczy im, gdy czegoś nie rozumieją, odwraca ich uwagę, gdy zaczynają marudzić: „Za każdym razem, gdy widzimy Kate z dziećmi, jej zachowanie mówi jasno: to dzieci są moim priorytetem”, mówi Wood.

Choć zawsze stawiana jest za wzór, jak każda mama ma czasem chwile zwątpienia. Podczas spotkania w Centrum Dziecięcym mówi wprost, że jej początki w roli mamy wcale nie były takie łatwe, jak mogłoby się wydawać: „Rozmawiałam z kilkoma mamami o czasach, kiedy dopiero co zostałam mamą George’a. William pracował przy Search and Rescue, więc pojawiliśmy się tu w samym środku Anglesey (to wyspa w Walii, gdzie Cambridgowie mieszkali w pierwszych latach małżeństwa - przyp. red.), kiedy George był zaledwie niemowlakiem. Czułam się taka odizolowana, taka odcięta. Nie było tak nikogo z mojej rodziny, William miał nocne dyżury”, zdradza Kate. 

Oddana dzieciom czy opiekuńcza tylko na pokaz? Sprawdź, jaką mamą jest księżna Kate >> 

Wydawałoby się, że życie w rodzinie królewskiej usłane jest różami. Niedawno na podobne stwierdzenie po narodzinach syna zdobyła się Meghan, mówiąc, że zmagała się w czasie ciąży z ogromną krytyką, ale nikt zapytał wówczas się jak ona się czuje. Wygląda na to, że członkinie rodziny królewskiej nie zamierzają już podtrzymywać wizerunku „idealnych” mam.... 

Księżna Kate i książę William
Fot. Instagram @kensingtonroyal

Księżna Kate i książę George
Fot. Getty Images

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.