Pierścionek zaręczynowy Kate Middleton
Fot. East News/ Instagram @kensingtonroyal
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Od czasu zaręczyn księżna Kate niemal nie zdejmowała go z palca! Dlaczego przestała nosić pierścionek, który należał do księżnej Diany?

Weronika Kostyra 21 stycznia 2018 10:00
Pierścionek zaręczynowy Kate Middleton
Fot. East News/ Instagram @kensingtonroyal

 

Odkąd książę William oświadczył się swojej ukochanej w Kenii w 2010 roku, księżna Kate niezwykle rzadko zdejmuje pierwszy królewski klejnot, jaki otrzymała – pierścionek zaręczynowy z dużym szafirem otoczonym czternastoma diamentami, który wcześniej należał do zmarłej matki księcia, Diany. Niedawno jednak przestała go nosić…

 

NAJNOWSZE: Mówiono, że jest „najbrzydszą księżniczką”, a tymczasem właśnie się zaręczyła. Jesienią drugi ślub w brytyjskiej rodzinie królewskiej!

 

Księżna Kate nie nosi pierścionka zaręczynowego

Pierścionek zaręczynowy Diany został dla niej stworzony przez Crown Jeweller Garrard & Co. i kosztował 28 000 funtów. Po tragicznej śmierci matki Williama książę Karol pozwolił synom wybrać z biżuterii do niej należącej, pamiątki. Harry wybrał pierścionek z szafirem, a William złoty zegarek Cartier warty 18 tysięcy funtów. Bracia zamienili się, kiedy William postanowił się oświadczyć. Harry traktuje Kate jak siostrę, było więc oczywiste, że obaj książęta chcieli, by nosiła pierścionek ich matki.

 

Tak właśnie było do tej pory, ponieważ Kate niedawno zauważono bez pierścionka. Tabloidy zaczęły węszyć plotkę o kryzysie w małżeństwie, lecz okazało się, że żona księcia Williama po prostu przestrzegała zasad obowiązujących w szpitalu, do którego udała się z wizytą – nie zezwalają one na okazałą biżuterię. Możliwe też, że zdjęła go ze względu na ciążę – jest już w szóstym miesiącu i jej palce mogą być opuchnięte.

 

Co ciekawe książę William sam nie nosi obrączki, ponieważ nie jest fanem męskiej biżuterii. W 2011 roku „The Daily Mail” ujawnił, że książę nie robi tego z powodu „osobistych preferencji”. W przypadku osoby tak znanej jak następca tronu, nic to nie zmienia – każdy wie, że jest żonaty... Większość mężczyzn w rodzinie królewskiej nosi jednak obrączki. Nawet książę Karol nosi obrączkę od księżnej Camilli, choć zakłada ją na mały palec. Kolejnym wyjątkiem jest mąż królowej Elżbiety II, książę Filip. Ciekawe, czy po ślubie z Meghan Markle na noszenie obrączki zdecyduje się książę Harry….
 

 

Księżna Kate w czerwonym płaszczu
Fot. East News

 

Zobacz także: Pierścionek zaręczynowy Kate Middleton kryje w sobie wyjątkową historię i... z roku na rok nabiera na wartości!

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.