W tym roku Kate musi przestrzegać pewnej zasady...

Sabina Zięba 2 lutego 2020 17:05

Już dziś w niedzielny wieczór 2 lutego w londyńskiej Royal Albert Hall odbędzie się uroczyste rozdanie statuetek BAFTA, czyli nagród przyznawanych przez Brytyjską Akademię Sztuk Filmowych i Telewizyjnych. Wydarzenie to co roku przyciąga tłumy gwiazd znanych z dużego oraz małego ekranu, a także przedstawicieli z Pałacu Kesington. Od czterech lat rodzinę królewską na gali reprezentują księżna Kateoraz książę William. Bez wątpienia  rok w rok księżna Cambridge kradnie show! Czego możemy się spodziewać w tym roku? Żona Williama podobnie jak inne gwiazdy będzie musiała przestrzegać jednej ważnej zasady tego wieczoru, a ma ona związek z jej stylizacją. Poznajcie szczegóły.

BAFTA 2020 księżna Kate

Dzisiejszego wieczoru książę William i księżna Kate wezmą udział w gali BAFTA. Do tej pory księżna Kate czterokrotnie miała okazję pełnić funkcję reprezentantki rodziny królewskiej na tym wydarzeniu. Zwykle nie wiadomo, w jakiej kreacji się zaprezentuje, ale w tym roku organizatorzy postawili dość ciekawy wymóg. Poproszono, by wszyscy goście pojawili się w sukniach bądź kreacjach, które już mają w swoich garderobach bądź takich, w których już mieliśmy okazję widywać ich publicznie. A jak księżna prezentowała się w poprzednich latach?

BAFTA 2019 księżna Kate

Podczas BAFTA 2019 księżna Cambridge zaprezentowała się w białej sukni z atelier Alexandra McQueena. Dobrała do niej szpilki od Jimmy'ego Choooraz biżuterię wycenianą na około 600 tysięcy funtów - bransoletę królowej Elżbiety II, a także kolczyki, które należały wcześniej do księżnej Diany. Pojawiła się w nich na koncercie w Royal Albert Hall w 1991 roku. Co ciekawe, w identycznym projekcie, lecz w kolorze różowym, Kate pokazała się w listopadzie ubiegłego roku na 70. urodzinach księcia Karola. Wydaje się, że naprawdę polubiła fason odsłaniający wystające obojczyki oraz subtelnie podkreślający jej talię. Książę William natomiast towarzyszył małżonce w niezwykle szykownym czarnym smokingu.

ZOBACZBAFTA 2020: Kate i William przybyli na uroczystą galę. Kreacja księżnej? Zaskakująca...>>

BAFTA 2018 stylizacja księżnej Kate

W 2018 roku książę William pokazał się w tym samym garniturze, w którym mieliśmy okazję podziwiać go na gali w 2017 roku. Ciężarna wówczas księżna wybrała projekt Jenny Packham, czyli ciemnozieloną suknię z głębokim dekoltem podkreśloną pod biustem czarną wstążką - w ten sposób Kate dołączyła do akcji #MeeToo. W przypadku stylizacji Kate podczas tak ważnych wydarzeń ogromną rolę odgrywa biżuteria. Tym razem nie mogło być inaczej. Kreację uzupełniły szmaragdowe kolczyki, naszyjniki z czterema kamieniami i bransoletki z tym samym elementem.

BAFTA 2017 księżna Kate stylizacja

Na galę BAFTA 2017 Kate wybrała kwiatową kreację Alexandra McQueena. Co ciekawe, oryginalny projekt miał gorsetową górę na ramiączka, ale na prośbę Kate jednak został zmodyfikowany.

BAFTA 2011 stylizacja księżnej Kate

Na gali BAFTA księżna Kate zadebiutowała u boku męża w 2011 roku. Na czerwonym dywanie zaprezentowała się w lawendowej zwiewnej sukni podkreślającej jej figurę szerokim paskiem od Alexandra McQueena.

A jak na gali BAFTA 2020 księżna Kate zaprezentuje się tego wieczoru? Z niecierpliwością czekamy na jej najnowsze zdjęcia, a tymczasem zobaczcie, jak Kate wyglądała w poprzednich latach.  

1/4
Copyright @Getty Images
1/4

Książę William w gustownym smokingu i księżna Kate w sukni od Alexandra McQueena na tegorocznej gali.

2/4
Copyright @Getty Images
2/4

W 2018 roku William pokazał się w tym samym outfitcie, natomiast ciężarna księżna wybrała projekt Jenny Peckham.

3/4
Copyright @Getty Images
3/4

Na gali BAFTA 2017 Williamowi zabrakło białej poszetki, natomiast księżna wybrała kwiatową kreację Alexandra McQueena. Co ciekawe, oryginalny projekt miał gorsetową górę na ramiączka. Na prośbę Kate jednak został zmodyfikowany.

4/4
Copyright @Getty Images
4/4

W 2011 roku, kilka miesięcy po ślubie, para pojawiła się na rozdaniu nagród BAFTA w Los Angeles. Kate prezentowała się zachwycająco w kreacji Alexandra McQueena oraz bogato zdobionym pasku podkreślającym szczupłą figurę.

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.