księżna Diana, Diana Spencer
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Księżna Diana nie chciała rozwodu z księciem Karolem?

Separacja i rozstanie były dla niej ostatecznością...

Weronika Kostyra 12 marca 2019 20:51
księżna Diana, Diana Spencer
Fot. East News

Małżeństwo księżnej Diany i księcia Karola nie należało do udanych. Jeszcze przed ślubem dwudziestoletnia Diana dowiedziała się, że jej narzeczony kocha inną. Cały ich związek był pasmem konfliktów, nieporozumień i wzajemnych oskarżeń. Jedynym, co łączyło Dianę i Karola, byli ukochani synowie, dla których rodzice zrobiliby wszystko. To dla nich długo odwlekali decyzję o rozwodzie. Okazuje się, że księżna do ostatniej chwili traktowała to rozwiązanie jako ostateczność.

Dlaczego księżna Diana nie chciała rozwodu?

Zarówno księżna Diana, jak i książę Karol byli w małżeństwie bardzo nieszczęśliwi i nawiązali romanse, co nie było tajemnicą. Długo jednak nie potrafili zdecydować się na rozwód. Według informacji magazynu Express ostatecznie nakłoniła ich do tego… królowa Elżbieta II. Mimo że zazwyczaj stała ona na straży tradycji i porządku, tym razem uznała, że powracające skandale z udziałem Diany i Karola jeszcze bardziej szkodzą wizerunkowi monarchii.

Powodem, dla którego Diana miała nie chcieć rozwodu, był fakt, że sama pochodziła z rozbitej rodziny i za wszelką ceną chciała uniknąć takiego losu dla Williama i Harry’ego. Na separację i rozwód zgodziła się ostatecznie, kiedy uznała, że związku z Karolem faktycznie nie da się uratować i rozstanie będzie najlepsze dla wszystkich, także dla synów. Jednak zrozumienie tej prawdy zajęło jej naprawdę dużo czasu. Już po rozwodzie dbała o to, by chłopcy spędzali z obydwojgiem rodziców dużo czasu i nigdy nie mówiła przy synach źle o byłym mężu. Czuła się też współwinna za rozbicie rodziny. Wiedziała jednak, że nie mogła jej uratować i rozwód od początku był nieunikniony. 

księżna Diana i książę Karol z synami w 1989 roku
Fot. East News

księżna Diana z synami
Fot. East News

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.