księżna Diana i książę Karol
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę Karol chciał ratować małżeństwo z księżną Dianą. Zaproponował jej ciekawy układ...

Ich relacja mogła przetrwać?

Ksenia Krasko 19 sierpnia 2020 06:56
księżna Diana i książę Karol
Fot. East News

Rozwód księżnej Diany i księcia Karola wciąż uważany jest za jeden z najgłośniejszych skandali w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Po latach wyszło na jaw, że syn Elżbiety II nigdy nie kochał żony, a ona czuła się w tym związku potwornie nieszczęśliwa... Okazuje się jednak, że małżonkowie próbowali ratować relację, zanim po czterech latach separacji rozstali się na dobre. Karol namówił Dianę do zawarcia bardzo dziwnej umowy, dzięki której ich problemy małżeńskie miały zniknąć.

Książę Karol i księżna Diana ratowali swój związek?

Nie jest tajemnicą, że małżeństwo księżnej Diany i księcia Karola było dalekie od ideału. Regularne kłótnie, wzajemne wyrzuty i zdrady nie tylko zniszczyły ich związek, ale także wpłynęły na reputację monarchii brytyjskiej.

W prasie pojawiało się mnóstwo plotek o intymnych szczegółach z życia pary. Jednak nie chodziło o ich wspólne życie prywatne, ale o romanse na boku. Głośno mówiło się nie tylko o relacji księcia Walii z wieloletnią kochanką Camillą Parker-Bowles, ale i o romansie Diany z oficerem Jamesem Hewittem.

„Hewitt zapewniał Dianie uczucia, o których mogła tylko pomarzyć, będąc z Karolem. Kochanków łączyła prawdziwa pasja i czułość”, tłumaczy Howard Hodgson, królewski biograf.

Książę Karol uważał, że to właśnie romanse pozwolą uratować ich małżeństwo, dlatego zaproponował żonie nietypowy układ. „Zdecydował, że powinni spotykać się z innymi ludźmi. Diana miała prawo do relacji z Hewittem i innymi mężczyznami, a Karol mógł spokojnie widywać się z Camillą”, dodaje Hodgson.

Księżna Diana zgodziła się na propozycję męża, ponieważ chciała ratować ich związek. „Jedynym warunkiem miało być to, że nikt nie będzie o tym wiedział – ani opinia publiczna, ani rodzina, ani dzieci”, zaznacza biograf.

Nietypowy pomysł na ocalenie małżeństwa nie sprawdził się w przypadku księcia i księżnej Walii. Królowa ludzkich serc nie mogła żyć w kłamstwie, a dodatkowo była bardzo zazdrosna o Camillę. Kiedy prawda o wszystkich zdradach Karola i Diany wyszła na jaw, ogłosili separację, a w 1996 roku byli już po rozwodzie. 

Księżna Diana, książę Karol
Fot. East News

Księżna Diana
Fot. Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.