KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę George ma dopiero cztery lata, ale wiadomo, gdzie będzie studiował...

William już zapisał go na uczelnię!

Weronika Kostyra 14 marca 2018 08:55

Zdjęcia czteroletniego księcia George’a stawiającego swoje pierwsze szkolne kroki w ubiegłym roku obiegły cały świat. Widok uroczego chłopca w szkolnym mundurku kurczowo trzymającego dłoń ojca, czyli księcia Williama, był bardzo rozczulający. Wygląda jednak na to, że plany następcy tronu co do edukacji jego najstarszego syna sięgają dużo dalej – William właśnie zapisał go na studia!

Gdzie książę George idzie na studia?

Choć książę George zasili szeregi studentów dopiero w 2026 roku, już wiadomo, na którą uczelnię pójdzie. William zapisał go to elitarnej szkoły Eton, którą sam ukończył. O tym, że prawdopodobnie George będzie tam studiował plotkowano już od dawna – to rodzinna tradycja. Nikt nie sądził jednak, że czterolatek faktycznie jest już na liście studentów! Podobno tata chciał zapisać go już wcześniej, lecz zaczekał z tą decyzją do momentu, aż George zacznie naukę w szkole podstawowej. Edukacja dzieci jest dla księcia Williama bardzo ważna i jak widać, bierze tę kwestię we własne ręce.

„Książę William zapisał księcia George’a do uczelni, w której sam studiował. Czterolatek zacznie naukę w Eton w 2026 roku. Chłopak został zapisany pod koniec ubiegłego roku. William nie brał pod uwagę innych uczelni. Wybór padł na Eton, choć księżna Kate myślała też o Marlborough, do której uczęszczała ona i jej rodzeństwo i którą uwielbiała”, podaje Daily Mail.

Czterolatek zacznie naukę w Eton w 2026 roku.

William uczęszczał do bardzo elitarnych szkół, lecz po latach dał do zrozumienia, że ma żal za tak rygorystyczne wychowanie, które pozbawiło go dzieciństwa. Rodzice George’a traktują swoje dzieci zupełnie inaczej niż byli wychowywani William i Harry. Ich poglądy są nowoczesne i dużo bardziej liberalne. Pozwalają im na wiele swobody i chcą by miały normalne i beztroskie dzieciństwo. Wygląda jednak na to, że nie dotyczy to szkół, do których będą uczęszczać George, Charlotte i ich trzecie dziecko, które przyjdzie na świat w kwietniu.

Ciekawe jak zareaguje na to sam George, kiedy urośnie. Czy nie będzie się buntował przeciwko podejmowaniu tak ważnych decyzji za niego? ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.