William już zapisał go na uczelnię!

Weronika Kostyra 11 sierpnia 2021 10:22

Zdjęcia osmioletniego księcia George’a zawsze obiegają cały świat. Widok uroczego chłopca w szkolnym mundurku czy bawiącego się z rodzeństwem zawsze rozczula fanów rodziny królewskiej. Niedługo mały książę będzie miał okazję sprawdzić się w nowej szkole i jak sugerują brytyjskie media, najprawdopodobniej niedługo rozpocznie naukę w tej samej szkole, co przed laty jego ojciec. Wygląda jednak na to, że plany następcy tronu co do edukacji jego najstarszego syna sięgają dużo dalej – William zapisał go na studia!

Gdzie książę George idzie na studia?

Choć książę George zasili szeregi studentów dopiero w 2026 roku, już wiadomo, na którą uczelnię pójdzie. William zapisał go to elitarnej szkoły Eton, którą sam ukończył. O tym, że prawdopodobnie George będzie tam studiował plotkowano już od dawna – to rodzinna tradycja. Nikt nie sądził jednak, że wówczas czteroletni książę faktycznie jest już na liście studentów! Podobno tata chciał zapisać go już wcześniej, lecz zaczekał z tą decyzją do momentu, aż George zacznie naukę w szkole podstawowej. Edukacja dzieci jest dla księcia Williama bardzo ważna i jak widać, bierze tę kwestię we własne ręce.

Zobacz: Od dziecka gotują dla nich najlepsi szefowie kuchni

„Książę William zapisał księcia George’a do uczelni, w której sam studiował. Czterolatek zacznie naukę w Eton w 2026 roku. Chłopak został zapisany pod koniec 2017 roku. William nie brał pod uwagę innych uczelni. Wybór padł na Eton, choć księżna Kate myślała też o Marlborough, do której uczęszczała ona i jej rodzeństwo i którą uwielbiała”, podawał kilka lat temu Daily Mail. „Zacznie naukę w Eton w 2026 roku”, czytamy.

Książę George zapisany na studia

William uczęszczał do bardzo elitarnych szkół, lecz po latach dał do zrozumienia, że ma żal za tak rygorystyczne wychowanie, które pozbawiło go dzieciństwa. Rodzice George’a traktują swoje dzieci zupełnie inaczej niż byli wychowywani William i Harry. Ich poglądy są nowoczesne i dużo bardziej liberalne. Pozwalają im na wiele swobody i chcą by miały normalne i beztroskie dzieciństwo. Wygląda jednak na to, że nie dotyczy to szkół, do których będą uczęszczać George, Charlotte i Louis.

Zobacz: Najsłodsze dzieci na świecie, czyli księżniczka Charlotte i książę George!

Ciekawe jak zareaguje na to sam George, kiedy urośnie. Czy nie będzie się buntował przeciwko podejmowaniu tak ważnych decyzji za niego? 

1/6
Książę William i książę George
Copyright @Instagram @kensingtonroyal
1/6

Zdjęcia czteroletniego księcia George’a stawiającego swoje pierwsze szkolne kroki w ubiegłym roku obiegły cały świat.

2/6
Brytyjska sukcesja tronu, książę George
Copyright @Instagram @kensingtonroyal
2/6

Wygląda jednak na to, że plany następcy tronu co do edukacji jego najstarszego syna sięgają dużo dalej – William właśnie zapisał go na studia!

3/6
Książę George, księżna Kate, księżniczka Charlotte, książę William HN N DESKTOP
Copyright @Getty Images
3/6

Rodzice George’a traktują swoje dzieci zupełnie inaczej niż byli wychowywani William i Harry.

4/6
Książę William, księżna Kate, książę George, księżniczka Charlotte
Copyright @Instagram @kensingtonroyal
4/6

Ich poglądy są nowoczesne i dużo bardziej liberalne. Pozwalają im na wiele swobody i chcą by miały normalne i beztroskie dzieciństwo.

5/6
Książę George idzie do szkoły
Copyright @East News
5/6

Ciekawe jak zareaguje na to sam George, kiedy urośnie. Czy nie będzie się buntował przeciwko podejmowaniu tak ważnych decyzji za niego?

6/6
Książę William i książę George pierwszego dnia szkoły
Copyright @East News
6/6

Widok uroczego chłopca w szkolnym mundurku kurczowo trzymającego dłoń ojca, czyli księcia Williama, był bardzo rozczulający.

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?