Księżna Diana i książę Karol ślub
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Ostatnie książę Karol poślubił Dianę. Ale wcześniej... Miał romans z jej siostrą! 

„Za wszelką cenę chciałem uniknąć małżeństwa”

Weronika Kostyra 28 września 2018 11:22
Księżna Diana i książę Karol ślub
Fot. East News

To absolutnie przełomowa informacja! Książę Karol chciał w ostatniej chwili odwołać ślub z Dianą, kiedy uświadomił sobie, że zupełnie do siebie nie pasują. Wiedział jednak, że zerwanie zaręczyn byłoby katastrofą. Sensację ujawnia nowa biografia księcia Karola autorstwa Roberta Jobsona. Reporter w latach siedemdziesiątych był blisko Karola i w swojej książce chce „przeciwstawić się kłamstwom”, które rozpowszechniła Diana.

Książę Karol nie chciał ślubu z Dianą

Nie jest tajemnicą, że małżeństwo następcy tronu z młodą arystokratką zostało częściowo zaaranżowane. Książę Karol nie był zachwycony tym pomysłem, tym bardziej, że kochał inną kobietę, z którą nie mógł się związać. Znał jednak odpowiedzialność, jaka na nim ciążyła. Wiedział, że on i Diana nie pasują do siebie, ale czuł się bezsilny. Mówił przyjaciołom: „Za wszelką cenę chciałem uniknąć małżeństwa, kiedy podczas zaręczyn odkryłem, jak straszne są perspektywy”, czytamy we fragmencie, który opublikował przedpremierowo brytyjski serwis Daily Mail.

Biografia ma ukazać się na rynku z okazji 70. urodzin księcia Karola w przyszłym miesiącu. Robert Jobson od prawie 30 lat pisał o członkach rodziny królewskiej, rozmawiał z wieloma obecnymi i byłymi członkami pałacowego personelu oraz z samym Karolem. Chce naprawić jego wizerunek zszargany zarzutami Diany.

Do tej pory wiadomo było jedynie, że to księżna nie chciała ślubu. Jeszcze przed  ceremonią Diana dowiedziała się, że miłością życia jej narzeczonego jest inna kobieta. Narzeczeni przed dniem, który na zawsze zmienił ich życie, spotkali się zaledwie kilka razy. Sama Diana nie wspomina dnia ślubu dobrze: „Wstałam o 5 rano. Byłam śmiertelnie spokojna. Czułam się jak zwierzę prowadzone na rzeź”, powiedziała ze łzami w oczach Andrew Mortonowi i dodała: „Byłam nieszczęśliwa. Choć nie próbowałam odwołać ślubu, to był to najgorszy dzień mojego życia”. Diana wspomina, że skupiła się przede wszystkim na tym, by wraz z ojcem dotrzeć do ołtarza: „Stresowałam się tylko dygając przed królową. Krocząc do ołtarza zauważyłam Camillę”. Ta w jasnym stroju kapeluszu na głowie nie odrywała od niej wzroku. Wtedy Diana pomyślała, że wreszcie udało się jej wygrać walkę o serce Karola. Nic bardziej mylnego. Podczas sesji zdjęciowej Karol ani razu nie dotknął Diany. Ona nie miała pojęcia, jak się zachować: „nie wiedziałam co robić z rękami więc podtrzymywałam tren i bawiłam się z druhnami”.

Jakie jeszcze tajemnice kryje biografia księcia Karola? 

Książę Karol i siostra Diany Sarah Spencer
Fot. REX/East News

Księżna Diana i książę Karol, pocałunek, ślub Diany i Karola
Fot. East News

Oficjalny portret ślubny Diany i Karola
Fot. East News

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?