GettyImages-500288260, książę William
Fot. Richard Stonehouse/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę Karol sprawił przykrość swojemu synowi: „Rzucałem w jego kierunku śmiertelne spojrzenie”

Książę William wspominał swoje dzieciństwo... 

Karol Sowa 21 czerwca 2022 15:15
GettyImages-500288260, książę William
Fot. Richard Stonehouse/Getty Images

Książę William nie pierwszy raz mówi o swoim ojcu. Niedawno zdecydował podzielić się kilkoma historiami, o których wcześniej nie wspominał. Według jednej z nich wynika, że tato sprawił mu przykrość. Wiemy, że relacje między księciem Karolem, a jego synami, Williamem i Harrym, nie są kolorowe. Dużo zmieniło się od czasu, gdy mąż Meghan postanowił wycofać się z życia królewskiego. Warto przypomnieć, że najstarszy syn od dawna dobrze wypowiada się o swoim ojcu. Wspólna służba oraz obowiązki bardzo ich połączyły. Więź między nimi wzmocniła się, gdy na świat przyszły dzieci księżnej Kate i księcia Williama.  

Jakim ojcem był książę Karol? 

Z okazji 70-tych urodzin księcia Karola BBC news wyemitowało film dokumentalny „70 lat następcy tronu”. W materiale pojawiło się kilka wypowiedzi członków rodziny królewskiej. „Ma niesamowitą dyscyplinę. W przeszłości bardzo frustrowała mnie jego rutyna. (…) Ten mężczyzna nigdy się nie zatrzymuje. Kiedy byliśmy dziećmi miał mnóstwo pracy, które przysyłało mu biuro. Ledwo mogliśmy dostać się do jego biurka, aby powiedzieć mu dobranoc”, wspominał książę William. „Bardzo się cieszę, że skończył 70 lat. Jeśli kiedykolwiek zapytasz go, czy praca została wykonana, to nie jest. Chciałbym, aby jego pasje i zainteresowania oraz rzeczy, o które walczył, zaowocowały całkowicie dla niego”, dodał. 

Książę William i książę Karol

Książę William, książę Karol
Fot. Tim Graham Photo Library via Getty Images

Książę William, książę Karol i książę Harry

Książę William, książę Karol, książę Harry
Fot. John Stillwell - WPA Pool/Getty images

CZYTAJ TEŻ: Książę Karol faworyzuje jedno ze swoich wnucząt... O kim mowa? 

 W filmie dokumentalnym „Kiedy Ant i Dec spotkali księcia: 40 lat zaufania księcia”, William opowiadał o tym, że jego ojciec bardzo często śmiał się w nieodpowiednich momentach: „Byłem w jakiejś bożonarodzeniowej sztuce i grałem czarodzieja. Miało być trochę wybuchu pirotechnicznego przede mną, wskoczyłem na scenę i nic się nie stało, więc zacząłem czytać swoją rolę i oczywiście w tym momencie byłem dość spanikowany, a potem pirotechnika wybuchła, gdy czytałem. Ojciec dosłownie nie mógł przestać się śmiać przez całą produkcję, więc kilka razy przerywałem, rzucałem w jego kierunku śmiertelne spojrzenie, a potem próbowałem wrócić do swoich kwestii. To było straszne. Szczerze mówiąc”, wspominał książę William. Dodał również, że gdy wraz z bratem przebywał w szkole z internatem bawiło ich pismo ojca. „Jego pismo w listach jest trudne do odczytania, ale możemy łatwo rozpoznać, kiedy pisze je późnym wieczorem. Kiedy zasypia, dostajesz te długie litery, które znikają z kartki”, mówił w tym samym dokumencie.  

W produkcji pod tytułem „Książę Karol: 70 lat następcy tronu”, William mówił o swoim ojcu w samych superlatywach. „Ojciec osiągnął 70. rok życia, to idealny czas, aby trochę się skonsolidować, ponieważ jak w większości rodzin, martwisz się, że masz bliskich w pobliżu i upewnisz się, że ich zdrowie jest w porządku. Chcę, żeby był sprawny, dopóki nie skończy 95 lat. Więc spędzanie z nim więcej czasu w domu i możliwość zabawy z wnukami byłoby cudowne. Bo kiedy tam jest, jest genialny”, słyszeliśmy podczas seansu. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Książę Karol podczas przemówienia zwrócił się do królowej Elżbiety II. To wyznanie rozczuliło zebranych

Książę Karol i książę William, 13.06.2022 rok

Książę William, książę Karol
Fot. Pool/Samir Hussein/WireImage

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…