Książę William i księżna Kate, ślub Williama i Kate
Fot. Ray Tang / Rex Features/EAST NEWS
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Karol odradzał Williamowi poślubienie Kate! Kazał mu odejść od księżnej... Dlaczego?

Dziś 9. rocznica ich ślubu

Konrad Szczęsny 29 kwietnia 2020 17:00
Książę William i księżna Kate, ślub Williama i Kate
Fot. Ray Tang / Rex Features/EAST NEWS

Mimo że dzisiaj są ulubieńcami Brytyjczyków i dla wielu par są wzorem, ich związek został poddany wielu próbom. Okazuje się, że mało brakowało a małżeństwo Kate i Williama, do którego doszło 9 lat temu, mogło się nie udać! Stał za tym m.in. książę Karol, który w ostrych słowach nakazał synowi podjęcie decyzji, dotyczącej relacji z przyszłą małżonką. 

Książę Karol odradzał Williamowi ślub z Kate

Nieznane dotąd szczegóły ujawnił w filmie dokumentalnym o rodzinie królewskiej Christopher Andersen. Okazuje się, że gdy William miał 25 lat, w jego głowie pojawiły się poważne wątpliwości, dotyczące relacji z Kate. W trakcie jednej z rozmów z ojcem miał stwierdzić: „Słuchaj, mam 25 lat, jestem zbyt młody, by wziąć ślub, nie chcę się jeszcze angażować”, miał powiedzieć w 2007 roku, na cztery lata przed ślubem, do księcia Karola.

Ten postawił syna pod ścianą i nakazał mu podjęcie ostatecznej decyzji, dotyczącej relacji z Kate. „To jest nieuczciwe wobec niej, nie trzymaj Kate w niepewności i zakończ to”, miał ostro zareagować ojciec Williama, mimo że darzył jego wybrankę ogromną sympatią.

Niedługo później para faktycznie rozstała się na rok. Koniec końców kryzys udało się jednak zażegnać i 29 kwietnia 2011 roku para stanęła na ślubnym kobiercu, zaręczyny oficjalnie ogłaszając pół roku wcześniej.

Ślub Williama i Kate

Uroczystość odbyła się 29.04.2011 roku w Opactwie Westminsterskim. Dzień ślubu był w Wielkiej Brytanii świętem bankowym, czyli dniem wolnym od pracy. Według opublikowanych przez monarchię danych, przejazd pary ulicami Londynu śledziło na żywo około miliona osób, zaś połowa z tej liczby zgromadziła się po ceremonii pod pałacem Buckingham. Za pośrednictwem transmisji telewizyjnej ślub Kate i Williama śledziły dwa miliardy osób na całym świecie  

Książę William wkłada obrączkę na palec księżnej Kate:

Fot. ONS

Książę William i księżna Kate w dniu ślubu:

Fot. ONS

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BOJARSKA-FERENC, CHODAKOWSKA, LEWANDOWSKA, RUBIK, JĘDRZEJCZYK, SKURA… – ich wspaniałe figury, zdrowie, niesamowita energia, kreatywność to efekt wyrzeczeń, restrykcyjnych diet, a może dobrych genów? Nowa gwiazda modelingu KAROLINA PISAREK zdradza, czemu zawdzięcza sukces. Kierowca rajdowy LESZEK KUZAJ – ryzyko to jego specjalność! A także intrygująca historia JOGI oraz skąd się wzięło SPA.