KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Karol odradzał Williamowi ślub z Kate! Kazał mu odejść od księżnej

Nieznane fakty wstrząsnęły brytyjską monarchią

Konrad Szczęsny 30 maja 2019 07:46
Księżna Kate, książę William
Fot. Getty Images

Mimo że dzisiaj są ulubieńcami Brytyjczyków i dla wielu par są wzorem, ich związek został poddany wielu próbom. Okazuje się, że mało brakowało a małżeństwo Kate i Williama w ogóle nie doszłoby do skutku! Stał za tym m.in. książę Karol, który w ostrych słowach nakazał synowi podjęcie decyzji, dotyczącej relacji z przyszłą małżonką.

Książę Karol odradzał Williamowi ślub z Kate

Nieznane dotąd szczegóły ujawnił w filmie dokumentalnym o rodzinie królewskiej Christopher Andersen. Okazuje się, że gdy William miał 25 lat, w jego głowie pojawiły się poważne wątpliwości, dotyczące relacji z Kate. W trakcie jednej z rozmów z ojcem miał stwierdzić:

„Słuchaj, mam 25 lat, jestem zbyt młody, by wziąć ślub, nie chcę się jeszcze angażować”, miał powiedzieć w 2007 roku, na cztery lata przed ślubem, do księcia Karola.

Ten postawiła syna pod ścianą i nakazał mu podjęcie ostatecznej decyzji, dotyczącej relacji z Kate.

„To jest nieuczciwe wobec niej, nie trzymaj Kate w niepewności i zakończ to”, miał ostro zareagować ojciec Williama, mimo że darzył jego wybrankę ogromną sympatią.

Niedługo później para faktycznie rozstała się na rok. Koniec końców kryzys udało się jednak zażegnać i 29 kwietnia 2011 roku para stanęła na ślubnym kobiercu, zaręczyny oficjalnie ogłaszając pół roku wcześniej.

Ślub Williama i Kate

Uroczystość odbyła się w Opactwie Westminsterskim. Dzień ślubu był w Wielkiej Brytanii świętem bankowym, czyli dniem wolnym od pracy. Według opublikowanych przez monarchię danych, przejazd pary ulicami Londynu śledziło na żywo około miliona osób, zaś połowa z tej liczby zgromadziła się po ceremonii pod pałacem Buckingham. Za pośrednictwem transmisji telewizyjnej ślub Kate i Williama śledziły dwa miliardy osób na całym świecie  

Książę William wkłada obrączkę na palec księżnej Kate:

Fot. ONS

Książę William i księżna Kate w dniu ślubu:

Fot. ONS

Wideo

Poznaj historię miłości Agnieszki Woźniak-Starak i jej męża Piotra!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Izabela Janachowska o cudzie macierzyństwa i synku Christopherze, Dominika Tajner w pierwszym wywiadzie po rozstaniu z Michałem Wiśniewskim oraz Krystyna Demska-Olbrychska i Daniel Olbrychski o przepisie na udane małżeństwo.