Książę Harry
Fot. HeadFit/Ferrari Press/East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę Harry w poruszających słowach o ojcostwie. Jak radzi sobie z utratą dziecka?

Meghan Markle poroniła będąc w drugiej ciąży

Redakcja VIVA! 2 grudnia 2020 19:00
Książę Harry
Fot. HeadFit/Ferrari Press/East News

Księżna Meghan zdobyła się na intymne wyznanie w felietonie swojego autorstwa. Na łamach dziennika The New York Times opowiedziała o utracie drugiej ciąży. „Czułam wilgoć jego dłoni, całowałam jego kostki, mokre od naszych łez. Patrzyłam na zimne, białe ściany szpitala przez zaszklone oczy. Próbowałam sobie wyobrazić, jak się z tego podniesiemy”, opisywała trudne chwile w szpitalu, kiedy to książę Harry trzymał ją za rękę. Tym razem o emocjach towarzyszących rodzicielstwu opowiedział jej mąż, książę Sussex. 

Książę Harry w poruszających słowach o ojcostwie. Wraz z Meghan Markle stracił drugie dziecko

Młodszy syn Diany Spencer oraz księcia Karola udzielił wywiadu zaledwie kilka dni po odważnym wyznaniu swojej żony. Książe Harry, z pewnością wciąż odczuwający dewastujące emocje po utracie dziecka, opowiedział o tym, jak ojcostwo zmieniło jego życie. „W momencie, gdy zostajesz ojcem, wszystko naprawdę się zmienia, ponieważ wtedy zaczynasz zdawać sobie sprawę z sensu wprowadzania nowej osoby w ten świat”, powiedział. Podkreślił także, jaka powinna być nadrzędna rola każdego rodzica. Za swoje powołanie książę Sussex uważa pozostawienie świata miejscem lepszym, niż się go zastało. „Nie możemy ukraść im przyszłości. Naprawdę nie możemy. Zawsze wierzyłem, że możemy zostawić świat w lepszym stanie niż w jakim go zastaliśmy”. 

Meghan Markle straciła drugą ciążę

Księżna Sussex dramatyczne doświadczenia utraty ciąży opisała w autorskiej publikacji na łamach dziennika The New York Times. Do poronienia doszło, kiedy Meghan Markle zajmowała się swoim synkiem, Archiem. Ból był tak silny, że zmuszona była osunąć się na podłogę, żeby nie upaść. W ramionach nadal trzymała swojego potomka. „Ściskając swoje pierworodne dziecko, czułam, że tracę drugie”, napisała w poruszającym wyznaniu. Kilka godzin później leżała już w szpitalnym łóżku. Książę Harry trzymał ją za rękę. „Czułam wilgoć jego dłoni, całowałam jego kostki, mokre od naszych łez. Patrzyłam na zimne, białe ściany szpitala przez zaszklone oczy. Próbowałam sobie wyobrazić, jak się z tego podniesiemy”, opisywała dramatyczne wspomnienia. 

Tym samym okazało się, że plotki na temat ciąży żony księcia Harry'ego okazały się prawdziwe. Przez ostatnie miesiące tabloidy donosiły o rzekomych dowodach na błogosławiony stan aktorki i szczegółach jej ciąży. Niestety ta historia nie miała szczęśliwego zakończenia...  

Księżna Meghan, książę Harry
Fot. SplashNews.com/East News

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.