KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę Harry ma nową pracę. Objął stanowisko dyrektora w startupie z Krzemowej Doliny

Czym będzie się zajmował?

Ksenia Krasko 24 marca 2021 15:55

Kiedy Meghan i Harry ogłosili światu, że rezygnują z wykonywania obowiązków królewskich i wyprowadzają się do Stanów Zjednoczonych, pojawiły się pytania o to, z czego będą się utrzymywać. Para straciła dostęp do pieniędzy rodziny królewskiej, więc zaangażowała się w kilka opłacalnych projektów, jak współpraca z platformą Netflix. To jednak małżeństwu nie wystarczyło, dlatego Harry właśnie znalazł nową pracę. Czym będzie się zajmował i jak sobie poradzi?

Książę Harry ma nową pracę. Czym będzie się zajmował?

Jak donoszą zachodnie media, książę Harry został jednym z szefów startupu BetterUp z Krzemowej Doliny. Firma zajmuje się coachingiem w zakresie zdrowia psychicznego, a wnuk królowej będzie odpowiedzialny między innymi za podejmowanie strategicznych decyzji w temacie oferowanych usług, za planowanie akcji charytatywnych, oraz będzie publicznie reprezentował startup. Objął stanowisko Chief Impact Officer, czyli szefa ds. wpływu. Nie ujawniono wysokości zarobków Harry’ego.

Na stronie internetowej firmy książę Sussex jest przedstawiony jako weteran wojenny, aktywny promotor zdrowia psychicznego i ekolog. „Pobudza nas jego model inspiracji i oddziaływania poprzez działanie. Jako prawdziwy obywatel świata poświęcił swoją życiową pracę zwracaniu uwagi na różnorodne potrzeby ludzi na całym świecie i popieranie inicjatyw związanych ze zdrowiem psychicznym [...]”, czytamy na portalu.

Monarcha skomentował doniesienia o nowej pracy na łamach Wall Street Journal. Wytłumaczył, że „chce pomagać tworzyć wpływ na życie ludzi”, i podkreślił, że „proaktywny coaching zapewnia nieskończone możliwości rozwoju osobistego, wskazuje nowe perspektywy, a także ogólnie polepsza jakość życia”.

Książę Harry ma nową pracę w Dolinie Krzemowej

Książę Harry znalazł nową pracę. Czym będzie się zajmował?
Fot. Paul Grover - WPA Pool/Getty Images

Książę Harry o problemach psychicznych

Książę Harry wielokrotnie przyznawał się do własnych problemów psychicznych, z którymi borykał się od dzieciństwa, a w szczególności do tego, jak trudno mu było pogodzić się ze śmiercią swojej matki, księżnej Diany. Opowiadał też, jak sam musiał korzystać z pomocy psychologów, kiedy „wyłączył wszystkie emocje”.

ZOBACZ TEŻ: „Kiedy straciłem mamę, nie chciałem w to wierzyć”. Poruszające wspomnienie Harry’ego

Meghan i Harry nie muszą już konsultować swoich działań z Pałacem Buckingham, dlatego decyzja o nowej pracy Windsora należała wyłącznie do nich. Czy książę poradzi sobie z nową rolą? Fani małżeństwa trzymają za niego kciuki, ale eksperci ds. rodziny królewskiej mają wątpliwości, czy podoła takiemu wyzwaniu. 

Źródło: Business Insider, BBC

Meghan i Harry ostatecznie zrezygnowali z pełnienia obowiązków królewskich

Książę Harry znalazł nową pracę. Czym będzie się zajmował?
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.