KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę Harry ma nową pracę. Objął stanowisko dyrektora w startupie z Krzemowej Doliny

Czym będzie się zajmował?

Ksenia Krasko 24 marca 2021 15:55

Kiedy Meghan i Harry ogłosili światu, że rezygnują z wykonywania obowiązków królewskich i wyprowadzają się do Stanów Zjednoczonych, pojawiły się pytania o to, z czego będą się utrzymywać. Para straciła dostęp do pieniędzy rodziny królewskiej, więc zaangażowała się w kilka opłacalnych projektów, jak współpraca z platformą Netflix. To jednak małżeństwu nie wystarczyło, dlatego Harry właśnie znalazł nową pracę. Czym będzie się zajmował i jak sobie poradzi?

Książę Harry ma nową pracę. Czym będzie się zajmował?

Jak donoszą zachodnie media, książę Harry został jednym z szefów startupu BetterUp z Krzemowej Doliny. Firma zajmuje się coachingiem w zakresie zdrowia psychicznego, a wnuk królowej będzie odpowiedzialny między innymi za podejmowanie strategicznych decyzji w temacie oferowanych usług, za planowanie akcji charytatywnych, oraz będzie publicznie reprezentował startup. Objął stanowisko Chief Impact Officer, czyli szefa ds. wpływu. Nie ujawniono wysokości zarobków Harry’ego.

Na stronie internetowej firmy książę Sussex jest przedstawiony jako weteran wojenny, aktywny promotor zdrowia psychicznego i ekolog. „Pobudza nas jego model inspiracji i oddziaływania poprzez działanie. Jako prawdziwy obywatel świata poświęcił swoją życiową pracę zwracaniu uwagi na różnorodne potrzeby ludzi na całym świecie i popieranie inicjatyw związanych ze zdrowiem psychicznym [...]”, czytamy na portalu.

Monarcha skomentował doniesienia o nowej pracy na łamach Wall Street Journal. Wytłumaczył, że „chce pomagać tworzyć wpływ na życie ludzi”, i podkreślił, że „proaktywny coaching zapewnia nieskończone możliwości rozwoju osobistego, wskazuje nowe perspektywy, a także ogólnie polepsza jakość życia”.

Książę Harry ma nową pracę w Dolinie Krzemowej

Książę Harry znalazł nową pracę. Czym będzie się zajmował?
Fot. Paul Grover - WPA Pool/Getty Images

Książę Harry o problemach psychicznych

Książę Harry wielokrotnie przyznawał się do własnych problemów psychicznych, z którymi borykał się od dzieciństwa, a w szczególności do tego, jak trudno mu było pogodzić się ze śmiercią swojej matki, księżnej Diany. Opowiadał też, jak sam musiał korzystać z pomocy psychologów, kiedy „wyłączył wszystkie emocje”.

ZOBACZ TEŻ: „Kiedy straciłem mamę, nie chciałem w to wierzyć”. Poruszające wspomnienie Harry’ego

Meghan i Harry nie muszą już konsultować swoich działań z Pałacem Buckingham, dlatego decyzja o nowej pracy Windsora należała wyłącznie do nich. Czy książę poradzi sobie z nową rolą? Fani małżeństwa trzymają za niego kciuki, ale eksperci ds. rodziny królewskiej mają wątpliwości, czy podoła takiemu wyzwaniu. 

Źródło: Business Insider, BBC

Meghan i Harry ostatecznie zrezygnowali z pełnienia obowiązków królewskich

Książę Harry znalazł nową pracę. Czym będzie się zajmował?
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?