Książę Harry i księżna Meghan, Platynowy Jubileusz królowej Elżbiety II, 3.06.2022
Fot. Samir Hussein/WireImage
O TYM SIĘ MÓWI

Książę Harry i Meghan Markle udzielą kolejnego wywiadu? Pałac zainterweniował

„Jakakolwiek monetyzacja śmierci królowej nie będzie mile widziana przez króla i resztę rodziny”

Olga Figaszewska 4 października 2022 14:15
Książę Harry i księżna Meghan, Platynowy Jubileusz królowej Elżbiety II, 3.06.2022
Fot. Samir Hussein/WireImage

Jak podają zachodnie media, książę Harry i Meghan Markle planują udzielić kolejnego sensacyjnego wywiadu. Czy tak się stanie? Ostatnia rozmowa u Oprah Winfrey wywołała ogromne emocje. Czy kolejnym spotkaniem z dziennikarką będą chcieli pogrążyć royalsów? Media grzmią, że to doprowadzi do skandalu. Pałac interweniuje. 

Meghan Markle i książę Harry w kolejnym wywiadzie?

Wywiad, którego Meghan Markle i książę Harry udzielili Oprah Winfrey w 2021 roku odbił się szerokim echem w mediach. Wnuk Elżbiety II razem z ukochaną opowiedzieli o życiu w brytyjskiej rodzinie królewskiej i relacji z Windsorami. Zdradzili też powody wyprowadzki z Wielkiej Brytanii i rezygnacji z pełnienia oficjalnych obowiązków. Meghan Markle zwierzała się, że była odgradzana od świata, a prasa wciąż stawiała ją w niekorzystnym świetle, a do tego nie czuła żadnego wsparcia od bliskich męża. Co więcej, z wywiadu widzowie dowiedzieli się również o rasizmie w rodzinie królewskiej  

„Życie w rodzinie królewskiej było dla mnie przede wszystkim bardzo samotne i izolujące od świata. Miałam niewiele wolności. To wyglądało tak: byłam wszędzie, ale tak naprawdę nigdzie mnie nie było. Czy ktoś rozmawiał ze mną o tym, jakie to uczucie? W tamtej chwili nie mogłam czuć się bardziej samotna…”, mówiła Meghan. Nie ukrywała, że miała myśli samobójcze. Nie otrzymała oczekiwanej pomocy od rodziny królewskiej.

„Powiedziałam, że muszę gdzieś się zgłosić, aby uzyskać pomoc. Powiedzieli mi, że nie mogę. Opisujesz, że jesteś uwięziona i nie możesz uzyskać pomocy, mimo że jesteś na skraju samobójstwa - to właśnie usłyszałam. Taka jest prawda. Dzielę się tym, bo jest tak wielu ludzi, którzy boją się zgłosić, że potrzebują pomocy i wiem, jak trudno jest to powiedzieć”, dodawała.

Zobacz też: Książę Harry i księżna Meghan planują przeprowadzkę. Dotychczasowy dom już im nie wystarcza

Książę Harry, Meghan Markle pod zamkiem Windsor, 2022
Fot. Kirsty O'Connor/Press Association/East News

Po emisji wywiadu, relacje między Windsorami a książęcą parą Sussex znacznie się pogorszyły. Bliskim trudno było zrozumieć, dlaczego Harry zdecydował się na taki krok. Wydawało się, że czas będzie działał na korzyść. Ostatnie wydarzenia mocno zbliżyły do siebie członków brytyjskiej rodziny. Media informowały, że po śmierci królowej Elżbiety II dojdzie do pojednania Harry’ego z royalsami. W końcu monarchini bardzo tego pragnęła.

Jednak okazało się, że Oprah Winfrey po raz kolejny zaprosiła Meghan i Harry’ego. Podobno tematem rozmowy miałoby być pożegnanie Elżbiety II. Syn króla Karola III miałby zdradzić, jak wyglądało spotkanie z członkami brytyjskiej rodziny królewskiej w tym trudnym czasie. Pałac nie zamierza się na to godzić.

„Jest sprzeciw wobec wszystkich mediów, aby mówić o przeżyciach rodziny z czasu żałoby, a Oprah nie jest wyjątkiem. Jakakolwiek monetyzacja śmierci królowej nie będzie mile widziana przez króla i resztę rodziny”, podaje New Idea.

Fani brytyjskiej rodziny królewskiej uważają, że jeśli Harry i Meghan wystąpią u Oprah okażą brak szacunku rodzinie i pamięci królowej.   

Czytaj też: Książę William: niegdyś Billy Zabijaka, dziś przykładny ojciec, mąż, szef oraz przyszły król

Książę Harry i Meghan Markle na Międzynarodowym Dniu Nelsona Mandeli, 2022
Fot. AP/Associated Press/East News

Książę Harry i Meghan Markle na Międzynarodowym Dniu Nelsona Mandeli, 2022
 

Meghan Markle, książę Harry
Fot. Backgrid/East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.