KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Meghan i Harry liczą na nową umowę z Elżbietą II. William stanowczo się temu sprzeciwia

Para żałuje, że zrezygnowała z obowiązków królewskich?

Ksenia Krasko 5 lutego 2021 14:57

Meghan i Harry w zeszłym roku postanowili, że chcą prowadzić spokojne życie we trójkę z synem Archiem. Pomimo wyprowadzki do USA i wszelkich prób zachowania anonimowości, zainteresowanie tym, co dzieje się w ich życiu, wcale nie zmalało. Media regularnie donoszą o kłopotach pary, nie tylko osobistych, ale i zawodowych, a jeden z australijskich magazynów wskazuje, że małżeństwo Sussex może żałować decyzji o rezygnacji z przywilejów królewskich. Podobno chcą wynegocjować nową umowę z Elżbietą II, ale eksperci są pewni, że monarchini nie spełni ich prośby.

Meghan i Harry chcą negocjować z Elżbietą II warunki megxitu

Po przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych księżna Meghan i książę Harry skoncentrowali się na swoich projektach. Założyli organizację Archewell, podpisali kontakt z platformą Netflix, a ich autorski podcast zadebiutował na serwisie Spotify.

Królewscy eksperci twierdzą jednak, że te pomysły skutecznie pozbawiły Sussexów szansy na powrót do królewskiego życia. Również zaangażowanie pary w politykę, między innymi w wybory prezydenckie w USA, ma znaczenie. Wypowiadanie się na takie tematy jest sprzeczne z zasadami monarchii.

Jak informuje New Idea, Meghan i Harry mają nadzieję, że uda im się wynegocjować nowe warunki umowy, która zaczęła obowiązywać wraz z początkiem tak zwanego megxitu i właśnie się kończy. Harry poszukuje sposobu na zachowanie królewskich patronatów, bez których interesy pary mogą się nie udać. Właśnie dlatego chce spotkać się z królową Elżbietą II, ale eksperci sugerują, że raczej nie osiągnie tego, na co liczy.

„Spodziewam się, że królowa odetnie się od tego. Dała im jasno do zrozumienia, że ​​nie mogą być w połowie tu, a w połowie tam”, stwierdził Phil Dampier, autor książki Royally Suited: Harry and Meghan In Their Own Words, w wywiadzie z magazynem New Idea. „Jestem pewien, że książę Karol i książę William będą ją w tym wspierać”, dodał.

Jak wskazał, monarchini ma powody, aby im odmówić. „Podpisując milionowe umowy z Netflix i Spotify, a także uruchamiając projekt Archewell, Harry i Meghan sprawiają wrażenie, jakby zarabiali na królewskim statusie i wykorzystywali do wspierania projektów, na których im zależy”, stwierdził Phil Dampier. „To nie może trwać dłużej i jeśli zamierzają wesprzeć konkurencyjne organizacje charytatywne, muszą sobie z tym poradzić sami, bez żadnych powiązań z brytyjską rodziną królewską”.

Księżna Meghan i książę Harry chcą negocjować warunki umowy z Elżbietą II?

Księżna Meghan i książę Harry negocjują warunki umowy z Elżbietą II
Fot. Chris Jackson - Pool/Getty Images

Relacja księcia Harry’ego i księcia Williama. Czy bracia się pogodzą?

„Powiedziano mi, że relacja Harry’ego z Williamem powoli się polepsza. Będą chcieli stworzyć zjednoczony front przy odsłonięciu posągu swojej matki”, ujawnił na łamach New Idea Phil Dampier, zaprzeczając tym samym plotkom, że William jest wściekły za wykorzystanie wizerunku księżnej Diany na stronie fundacji Archewell.

Ekspert nie ukrywa jednak, że w innych sprawach Harry nie może liczyć na wsparcie starszego brata. „To bardzo smutne, ale jestem pewien, że William, który znacznie zbliżył się do swojego ojca, naciska na to, by Harry został odsunięty na bok”, tłumaczy Dampier. „Nie mam wątpliwości, że Elżbieta, Karol i William postanowili, że Harry i Meghan muszą iść własną drogą, jako osoby, które nie są już członkami rodziny królewskiej”.

Wielbiciele brytyjskiej monarchii spodziewają się, że Harry powróci w tym roku do Wielkiej Brytanii, a będzie miał ku temu kilka okazji. W kwietniu obchodzone będą 95. urodziny królowej, w czerwcu książę Filip będzie świętował setną rocznicę urodzin, a w lipcu Harry i William odsłonią pomnik księżnej Diany z okazji jej 60. urodzin. Dampier potwierdził wcześniejsze doniesienia, że Meghan nie wybiera się z mężem na którekolwiek z tych wydarzeń: „Nie jest teraz zbyt lubiana, więc wolałaby zostać w domu z synem”.

Wygląda na to, że para osiągnęła to, na czym im zależało. Czy wyszło im to na dobre? 

Źródło: New Idea, Plotek

Królowa Elżbieta II z wnukami Harrym i Williamem, 2003 rok

Młodzi książę Harry i książę William z Elżbietą II
Fot. Tim Graham Photo Library via Getty Images

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.