Ksiądz Jacek Pietruszka
Fot. MAREK LASYK/REPORTER
POŻEGNANIE

Nie żyje ksiądz Jacek Pietruszka. Zmarł po długiej walce z chorobą

Miał zaledwie 52 lata

Konrad Szczęsny 2 listopada 2019 13:10
Ksiądz Jacek Pietruszka
Fot. MAREK LASYK/REPORTER

Ksiądz Jacek Pietruszka nie żyje. Kapłan zmarł po wycieńczającej walce z chorobą. Miał 52 lata. Był dyrektorem Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach.

Ksiądz Jacek Pietruszka nie żyje

Ukochany kapłan tysięcy wiernych zmarł dzisiaj o godzinie 1:51. Wiadomość nad ranem przekazali przedstawiciele Archidiecezji Krakowskiej.

„Odszedł do Domu Ojca we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, 2 listopada, o godz. 1.51. Odpoczywaj w pokoju wiecznym. Amen. Dziękuję za Waszą modlitwę”, poinformował ks. Ryszard Gacek, moderator lokalnego oddziału Ruchu Światło-Życie.

Wiadomo, że ksiądz Jacek Pietruszka od dłuższego czasu zmagał się ze śmiertelną chorobą. Odszedł w wieku 52 lat.

Ksiądz Jacek Pietruszka nie żyje. Przyczyny śmierci

W piątek 1 listopada w mediach społecznościowych pojawiły się prośby o wsparcie dla zmagającego się z chorobą księdza.

„Bardzo Was proszę o modlitwę za ks. Jacka Pietruszkę, ciężko chorego. Oazowicz, wiele lat prowadził Rekolekcje Oazowe i był także Moderatorem Oaz na parafiach. Potrzeba modlitwy o wypełnienie woli Bożej. Prośmy o wstawiennictwo Sługę Bożego Ks. Franciszka Blachnickiego. Bardzo Was o to proszę. I dziękuję”, napisał na Facebooku ks. Ryszard Gacek, związany z Ruchem Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej

Także Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach, którego był dyrektorem, prosiło wiernych o modlitwę.

„Drodzy Przyjaciele! Zwracamy się do was z gorącą prośbą o modlitwę za naszego Dyrektora ks.dra Jacka Pietruszkę. Prośmy szczególnie za wstawiennictwem naszego Patrona o łaskę zdrowia i siły do walki z chorobą”, pisano.

Mimo tych poruszających apeli ksiądz Jacek Pietruszka zmarł w nocy o godzinie 1:51, o czym poinformowała dzisiaj nad ranem Archidiecezja Krakowska.

Kim był ksiądz Jacek Pietruszka?

Był absolwentem Politechniki Krakowskiej i międzyuczelnianych studiów podyplomowych w zakresie muzealnictwa. Posługę kapłańską sprawował od 1991 roku, gdy przyjął święcenia. Przez kilka lat był związany m.in. z parafią katedralną na Wawelu.

Od października 2013 roku był związany z Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach. Na początku sprawował w nim funkcję zastępcy dyrektora, zaś od 2015 roku objął stanowisko dyrektora placówki  

Ksiądz Jacek Pietruszka
Fot. Adam Wojnar/Polska Press/East News

Ksiądz Jacek Pietruszka
Fot. MAREK LASYK/REPORTER

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.