Krzysztof Zalewski, koncert "Fundacja Polsat 25 lat. Jesteśmy dla dzieci", Warszawa, 06.12.2021
Fot. Pawel Wodzynski/East News
Z życia gwiazd

Krzysztof Zalewski: „są takie momenty, że serce ci się roztapia”. Co w jego życiu zmieniło dziecko?

Wokalista jest tatą trzyletniego Lwa

Marta Nawacka 13 grudnia 2021 13:55
Krzysztof Zalewski, koncert "Fundacja Polsat 25 lat. Jesteśmy dla dzieci", Warszawa, 06.12.2021
Fot. Pawel Wodzynski/East News

Uwielbia koncertować, jest multiinstrumentalistą i wokalistą. Krzysztof Zalewski to jeden z najzdolniejszych polskich muzyków, który cały czas zdobywa listy przebojów i liczne nagrody. Prywatnie jest fanem boksu, a od trzech lat spełnia się jako tata. Co chciałby przekazać synkowi? I jak mały Lew wpłynął na jego życie?

Krzysztof Zalewski – kariera i hobby

Bez wątpienia Krzysztof Zalewski jest jednym z najzdolniejszych polskich muzyków. Kompozytor, wokalista, autor tekstów i multiinstrumentalista przed laty wygrał drugą edycję programu Idol, ale prawdziwy sukces przyszedł nieco później. Jego piosenki „Annuszka”, „Miłość miłość” czy „Początek”, który stał się symbolem Męskiego Grania 2018 znają chyba wszyscy. Krzysztof Zalewski kilka lat grał również z zespole Loch Ness. Potrafi grać na perkusji, gitarze, organach, na ksylofonach i wibrafonach, a nawet na klarnecie. Do tego oczywiście śpiewa. „Że gram, to może dużo powiedziane, ale radzę sobie na gitarze, na klawiszach, na bębnach, na ksylofonach, wibrafonach. Trochę gram na klarnecie, ale kiepsko. Więc cały ten zestaw okołorockowy mogę opaździerzyć, stąd moje Solo Acty. No i do tego śpiewam”, opowiadał w Kulisach sławy.

Dla Krzysztofa Zalewskiego muzyka jest sposobem na życie i mężczyzna nie ukrywa swojej radości, że może robić to, co kocha. „Mam najlepszy zawód świata: robię to, co lubię i jeszcze mogę się bawić, pracując, a do tego zarabiać pieniądze. Żyć, nie umierać”, wyznał w Kulisach sławy dla Uwaga! TVN. Uwielbia koncertować i na scenie zawsze daje z siebie wszystko. Muzyk ma również ciekawe hobby: od trzech lat trenuje boks. Uważa, że to właśnie tym treningom zawdzięcza większą energię podczas koncertów. „Krzysio ma do tego smykałkę. Jego styl jest taki trochę łobuzowany. To, co mnie u niego najbardziej zadowala, to ambicja”, twierdzi jego trener boksu, Paweł Skrzecz.

Czytaj też: Krzysztof Zalewski współtworzył sukces Brodki i Nosowskiej... Teraz sam jest na szczycie!

Koncert Krzysztofa Zalewskiego, Campus Polska Przyszłości, 30.08.2021, Olsztyn
Fot. Artur Szczepanski/REPORTER

Koncert Krzysztofa Zalewskiego, Campus Polska Przyszłości, 30.08.2021, Olsztyn

Koncert Krzysztofa Zalewskiego, Campus Polska Przyszłości, 30.08.2021, Olsztyn
Fot. Artur Szczepanski/REPORTER

Koncert Krzysztofa Zalewskiego, Campus Polska Przyszłości, 30.08.2021, Olsztyn

Krzysztof Zalewski – życie prywatne i rodzina

Życie prywatne muzyka pozostaje z dala od mediów. Krzysztof Zalewski chroni swoją prywatność. O tym, że ma syna powiedział niespodziewanie w programie Dzień Dobry TVN, przy okazji poruszenia ważnego tematu, jakim jest zabezpieczenie krwi pępowinowej po porodzie. Wiadomo, że partnerką artysty jest Olga Tuszewska, która zajmuje się również jego managementem. Para stara się rozdzielać pracę od życia prywatnego i nie zabierać jej do domu. „Kalendarz Krzysztofa jest zawsze napięty. Nawet jak się wydaje, że ma trochę wolnego i specjalnie zostawię mu trochę luzu, to on sam go sobie uzupełnia. W tym względzie jest przymus produktywności. Zawsze się dużo dzieje”, dowiadujemy się z Kulisów sławy.

Krzysztof Zalewski rzadko mówi o swojej rodzinie. W wywiadzie dla Gali opowiedział jednak co nieco o ojcostwie, zdradzając, że mały Lew odziedziczył po nim brak cierpliwości. „Nie należę do osób specjalnie cierpliwych. Wszystko chciałbym natychmiast. (...) Ojcostwo uczy mnie cierpliwości, w zabawie dostosowuję się do tempa swojego syna. Wiem, że na wspólną partię szachów przyjdzie mi jeszcze kilka lat poczekać. Przy dziecku perspektywa się wydłuża, plany rozkładają na wiele lat do przodu, a to dla mnie nowość. Mój syn niestety jest dość niecierpliwy, np. kiedy nie uda mu się ułożyć klocków za pierwszym czy drugim razem, denerwuje się i rzuca nimi o podłogę. Ciekawe, po kim to ma?”.

Mały Lew, syn Krzysztofa Zalewskiego i Olgi Tuszewskiej, ma trzy latka. Jak zmieniło życie artysty pojawienie się jego pierworodnego dziecka? „Co zmieniło w moim życiu dziecko? Śpię mniej, a poza tym to w duszy odpalają się nowe miejsca. Nie spodziewałbym się, że mogę mieć tyle serca dla kogoś. Bycie ojcem bywa męczące, ale są takie momenty, że serce ci się roztapia, kiedy syn opowiada ci, co widział w zoo albo że tęsknił. To jest miłe”, opowiadał w Kulisach sławy dla Uwaga! TVN. Czego Krzysztof Zalewski chciałby nauczyć synka?. „Chciałbym nauczyć go samodzielności i szacunku do ludzi - mówi muzyk. I dodaje: - Mógłbym go też nauczyć skali na pianinie, ale to może zrobić ktokolwiek. Fajnie, jakby ode mnie miał poczucie bezpieczeństwa i szacunek do innych ludzi. To jest najważniejsze”, wyznał muzyk w tym samym programie.  

Zobacz także: Krzysztof Zalewski pokazał partnerkę! To menadżerka znanej gwiazdy

Krzysztof Zalewski, Happening muzyczny na Placu Zamkowym, 25.06.2020, Warszawa
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Krzysztof Zalewski, Happening muzyczny na Placu Zamkowym, 25.06.2020, Warszawa

Krzysztof Zalewski na planie
Fot. Justyna Rojek/Dzien Dobry TVN/East News

Krzysztof Zalewski na planie "Dzień Dobry TVN, 30.10.2021, Warszawa

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.